Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

mladen895

#15
Ove moje sa buvljaka od 1000 rsd gaze vec 23 000 bez problema.U slucaju da se cuju pri kocenju verovatno je zacepljen kanal koji je na sredini plocice.U tom slucaju bonsekom zasecem jos dva kanala dubine 3-4 mm i to dijagonalno a ne paralelno sa postojecim kanalom,i nema vise da pevaju. :hihi1: Sad vidim da neke plocice uopste nemaju kanal,onda za pocetak probati sa jednim kanalom do pola preostale debljine plocice,nikako do metala.Sa 13000 km tebi se od stajanja stvara korozija na disku tako da se ne sikiras.
Kad se mora,sve  je tesko.

stalker

Uz ne znam kako oštru vožnju teško da ćeš skurit pločice za 13 000 km.  :ces:
Moje originalne su jučer okrenule 80 kkm i još uvijek vrše svoj zadatak iako su nove Ferodo kupljene još prošle godine i čakaju da zamjene umorne stare.

Ponekad se u frikcionom materijalu od kojeg su napravljne pločice nađu neke nepoželjne čestice koje pri kočenju mogu ispuštati neugodne zvukove i škripanje. Najčešće to s vremenom iščezne kad se takva čestica istroši.
Danas kad je kod proizvodnje kočionih obloga zabranjen azbest ovo nije rijetka pojava.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

mladja73

Citat: stalker poslato 05.02.2010. - 17:08
Danas kad je kod proizvodnje kočionih obloga zabranjen azbest ovo nije rijetka pojava.

By the way, koja je struktura materijala koji je u plocicama?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

stalker

Proizvođači razumje se zašto, ne odaju sastave materijala od kojih izrađuju kočione i ostale frikcijske obloge.
Ponekad samo navedu da su to kompozitni materijali što ne govori ništa o njihovom kemijskom sastavu.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

DarioGTI

ja na SN imam ove http://www.trustingparts.com/brake/pads.html kostaju oko 15e, 4kom, dobro koce, a traju ko sve druge plocice...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Boss

Roadhouse pločice,cena oko 1000,oo neki dinar gore-dole koristim 6 godina na preko 30 automobila koji su prošli kroz taxi službu(uglavnom gradska vožnja).Prelaze između 35 000 - 40 000 i što je veoma bitno sa njima diskovi izdrže 150 000.Treba obrtiti pažnju na tvrdoću pločica jer džaba one traju 80 000 kada za to vreme stešu diskove.Takođe kod logana vek trajanja pločica određije i 5.cilindar koji ako ne funkcioniše ili nije naštelovan smanjuje silu kočenja na zadnjim točkovima ili čak i ne koče,pa se kočenje svodi samo na prednjim točkovima što naravno skraćuje vek pločica i diskova.

zeljkor

prodajem bosch plocice za logana i sandera po ceni od 1500din. Provereno najboljeg kvaliteta/ 065 55 55 358
Novi delovi za sve modele Dacia vozila - www.dacia-delovi.com ; 065/55-55-358

Oliver83

Drage kolege, dali na Loganu pločice idu samo na zadnje točkove ili i na zadnje i prednje? Pitam jer bih na proleće promenio počelo da mi škripi. Hvala

krle

Disk pločice idu samo napred. Pozadi su pakne.

Keka

Ako skripi, menjaj sto pre. Nazad zna da skripi zbog cuvenog "cvrcka".
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zare82

ok....svasta nesto ovdse pise...ja imam problem...meni kocnice skripe ponekad ,kad ne kocim iz cistq mira...kao da ne vracaju?! koji mu je djavo??? inace iako su plocice ok,ja bihg zamenio prednje sad na 50000km,cisto predostroznosti radi,iako kad sam skinuo tockove ima skoro prst mesa na njima... a gde da nabavim FERODO plocice u Bgdu? cujem da su one najbolje??? ili nesto slicno stavio bih bas najbolje sto mogu da ne mislim ja 40000km predjem za 4god tako da meni potraju i isplati mi se da stavim najbolje ili bar dooovoljno dobro...savet?
i gde je taj servis u PA? kazu da mozes i da sacekas kod njih da gledas u servisu a ne da te isteraju ko ovi ovde  kod mene na Ibarskoj ???

Keka

Citatja bihg zamenio prednje sad na 50000km,cisto predostroznosti radi

Na'rani svinje i ne diraj.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zare82

problem je druze sto skripi ,izgleda ne vraca pa bih da to neko ok otvori i proveri i zameni preventivni nije me zao para...

kiconix

Vraca sigurno, plocicie imaju nekog sitnog spona u sebi. Mogao bi da stavis lukas, mada sam ja zadnji put stavio neke spanske i trajale su duze nego fabricke.

Zare82

koje su bolje? valeo ili lukas ili delphi? znam da su ferodo najbolje.... meni skripi samo ponekad,i onda mallo prikocim ili okrenem volan na drugu stranu i ono opet normalno,a pakne ok debljine,strassssno!