Diskovi i Pločice

prethodna tema - sledeća tema

krle

Zamenjene prvi put posle pre?enih 50000km u servisu u Pan?evu.Cena plo?ica+zamena je 3700din.

duschann

a pa nije onda skup Živa kolko sam mislio :) pločice odgovaraju od Renaulta 5,mislim da nisu preko 1500din

dzony4

Ziva je kompletno jeftiniji od ostalih servisa.
Moj cale vozi Logana 1.6 MCV i samo kod Zive servisira,kaze da mu stavljaju Valeo-ve plocice koje su isto dobre kao fabricke a jeftitnije. :dance:

DarioGTI

neznam dal je ovo sad oftopic, ali:

dali odgovaraju diskovi od Logana na Supernovu? tocnije dali pašu na šaraf? :)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

kiconix

Dijagonala izmedju srafova je 100 mm, e sad pitanje je da li je ista dubina i sl. Najbolje je da odes do nekog servisa i pozajmis istrosene za probu.

hobbista

Ukoliko su ti diskovi ovi iz attachmenta, onda nemaš sreće  :ne:
U TecDoc-u nema SupeRNove - samo Solenza. Trebalo bi da je mehanika ista!?
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

DarioGTI

da, Supernova i Solenza imaju potpuno istu mehaniku - razlika je: unutrasnjost, branici, malo stopke i gepek, farovi... i Solenza moze biti sa 1.4 8v i sa 1.9D.

sve ostalo bi moralo bit isto jer je to potpuno isti auto...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Daniel

Nude 3 vrste. Neke "renault", pa valeo i neke trece nisam upamtio ime. Cena je 3400,2700,1800....
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

samsung

NAdjoh kod mene u kraju delphi kocione plocice samo na njima pise da su  za reno 5 i clio I ...
Da li odgovaraju za logana ?? Cena im je 960din!!
pozdrav iz St.Pazove

Veterinar

Mislim da pashu. Moje su odgovarale za R 19, clio I, Lagunu I, Renault 5...

hobbista

Delphi sa oznakom LP248 (sa kablićem za signalizaciju istrošenosti) i LP838 (bez kablića) pasuju. Inače ide na sve Logane, neke Pežoe, Renoe 5,9,11,18,19,21,25,30,Clio I, Clio II... (ovo u zavisnosti od motora).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

samsung

Znaci oznaka plocica je delphi LP248 i LP838...ok!
pozdrav iz St.Pazove

nebojsam

#12
Zdravo svima, presao sam sa Loganom 13.000km i ponekad kada kocim cujem zvuk disk plocica. Desava se povremeno, ali da li treba da ih menjam? Planiram drugi servis na 20.000km.

Edit Loganovac: Obrisan offtopic deo posta. Molim da se držite teme. O servisima razgovaramo na drugom mestu.

DarioGTI

#13
kako mislis zvuk disk plocica? presao si 13 000km plocice su prakticki nove , nema potrebe za promjenom.... mozda su plocice samo dosle do sloja kada im je sastav malo grublji pa zato nesto cujes.....  :)
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

Da li "cvile" ili zvuče kao da su hrapave, onako sa karakterističnim vibriranjem? Moguće je da je u pitanju korozija (nestaje posle nekoliko odlučnijih kočenja) ili su pločice istrošene. A pošto je zvuk povremen, kako kažeš, verovatno je ono prvo u pitanju - korozija diskova. Pretpostavljam da se ovo dešava posle dužeg stajanja i vožnje po posoljenim putevima?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.