Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

Sir Oliver

Citat: Aleks poslato 19.11.2016. - 09:33
Eto... da sam znao... Moj kolega hoće da kupi Logana za od prilike te novce. Uslov je klima i do oko 120.000km.

Predlog kolegama sa foruma: ako neko od nas prodaje svoj auto (ili auto nekog bližnjeg nam), neka ga oglasi prvo ovde i sačeka koji dan. Mislim da bi naši prijatelji, koji nemaju novac za nov auto, bili presrećni da pazare neki od naših primeraka.  :hat:
I drink to make other people more interesting.

Aleks


Veterinar

Imamo rubriku "Oglasi" za to. Do sada sam svaki auto oglasio na forumu, a ovaj, tastov, nisam stigao. Prodat je čim sam stavio oglas na polovneautomobile.

vujanovgoran

Veterinar,
Za tebe  vazi da stavis oglas na forum nedelju dana pre, inace necemo ni stici da ga procitamo :ziveli:
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

Veterinar

#739
 :to:  Dogovoreno.  :friends:

Evo, najavljujem sada prodaju 0.9 MCV u septembru 2020 godine, kilometraža oko 99000 km. Prvi vlasnik, cena 6200 evra uz mogućnost korekcije.  :friends:

naca24

Slican oglas, 0.9 lpg, turbo, 90ks, nema putni kompjuter I tempomat, bice star 4 god...u garanciji I pomoc na putu, bice 41000 km za Jan/mart 2020...
8200e

naca24

Najeftiniji model logana, sa sajamskim popustom je 87oo€...
Kao da su podigli cene... step sandero oko 95oo€....uzas id cena

Veterinar

 :wave:  To je cena novih, o čemu baš danas pišemo u konkurentskim modelima. Ovde pišemo o cenama polovnjaka.   :to:

bocca

A kad smo do cena polovnjaka mislim da naše Dačije odlično drže cenu. Ako gledam npr kao mog Stepway-a 2010. godište i tada više nego duplo skupljeg Senika, sada su cene sa nevelikom razlikom!!!

MitarMrgulic

Dusteri isto dobro drže cijenu...

Veterinar

Neki krš plac, al' ko zna o kakvom se prebijanju radi... Vidim da je auto 8 godina star,a tek je registrovan. Ako dozvoljavaju ubijanje cene za nekoliko stotina evra (taman za cenu velikog servisa), nije to loša pogodba. Taj motor se dobro pokazao. Ko ne prelazi puno ne bi trebalo da ima zamerki što je benzinac. Nisu najbolje fotke, ali auto ne deluje kao krš. Postavljam za svaki slučaj, nikad se ne zna kome auto treba. Pre mesec dana sam video Dustera dci 2019 godište koji je lupan, u full opremi, pa je prodavan za (recimo) 8000 i to ne fiksne cene. Nisam ni stigao da ga postavim ovde, otišao je...

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14461352/dacia-sandero-14


vladimiris

Ovo je sandero,oprema "blek lajn" da sa nekog placa, ne vodi se na prodavca. Nije krs, al nije ni preterano ocuvan...

inace,ziva istina da su stepvej verzije papreno skupe. Ko je kupio novu,nije se pokajao,samim tim sto nije izgubio puno na vredosti.Jedino, sto me zanima koja je ipak realna prodajna cena, recimo 2010. godista, kada ih na oglasima pojedine primerke cene po 5.000 evra.

MitarMrgulic

Ja kada bih kupovao, vodim se nekom logikom, da vozilo koje je staro 6-7 godina, sa realnom i poštenom kilometražom (< 150 000 km), treba biti oko 1/2 cijene kad je bilo novo.

Ako je već došlo do 10-11 godina starosti, tad treba biti oko 1/3 cijene kad je bilo novo.

To je neka realna komercijalna amortizacija kod nas, ali i u svijetu.

Uglavnom, auto i stan su stvari koje se ne kupuju za dan-dva, već treba neko vrijeme pratiti oglase, vagati i procjenjivati, često se pojave auta od prijatelja / rodbine koja su kupljena nova, pa se prodaju radi kupovine novog opet.

Ja kad sam gledao MCV-a, naišao sam u oglasima kod nas u Sarajevu, najboljeg Logana MK1 kojeg sam vidio. Boja je svijetlo-plava metalik, auto kupio i vozio jedan vlasnik (mislim da je bio 2006. god.), zapisivao kilometraže i potrošnju, ima sve račune od servisa, lik je teška pedanterija što se i na autu vidi, a Logan imao originalnih 89 000 km na satu.

Mislim da je cijena bila < 2400 eura ili tu negdje, vjerujem da se mogla i nešto spustiti.

Auto je brzo otišao, a ostao mi je u sjećanju, ono baš kao polovnjak za kupiti.

Veterinar

U nadi da je cena sa PDV-om, ovo je dobar auto za firmu. Ako nije sa PDV-om, ubiti cenu sto vise. Dizelas star godinu dana, ako se dobije za ispod 7000, to je prva liga.

https://www.polovniautomobili.com/auto-oglasi/14508131/dacia-sandero-15-dci-n1

szs

Bio sam za vreme sajma da ga gledam.
Auto je u najmanju ruku čudan.
S&S mu ne radi kako treba. Gasi ali ne pali osim na ključ.
Prednji točkovi imaju različit zazor do branika levo i desno. Levi točak ima tragove češanja po unutrašnjoj plastici
Obloge retrovizora levo i desno unutra su različit tip
Desni zadnji amortizer ispala donja gumena šolja
Po mom mišljenju udaran bočno u desnu stranu  :ne:
To nisam video po limariji i farbi ali na osnovu svega što sam video... Dakle ne tvrdim, mislim.
Vlasnik bivši policajac u penziji a vodi se na majku
Tada nije rekao da je N1
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella