Cene polovnih Dacia vozila

prethodna tema - sledeća tema

Sir Oliver

 :hm: hvala vam na ovim savetima, ali još nisam našao rešenje...
Citat: Loganovac poslato 02.12.2010. - 21:39
Tamni vilajet!  :Smiley:

Mislim da nema dobrog saveta, odluka je na tebi. Poenta je šta tebi lično više znači. Mogu ti reći da su svi motori u Dačijama sasvim OK. 16V ima naravno nekih prednosti, ali ni značaj opreme ne treba potceniti. Kako god da odlučiš nećeš pogrešiti.
Dajte neki link gde ima poređenje 1.6 i 1.6 16v u karakteristikama, gde je koji bolji, a gde lošiji. Tražih to, ali nisam našao.
Citat: Svarog poslato 02.12.2010. - 21:49
To za bord kompjuter je sve relativno. Verovatno će da te oduševljava prvih par meseci, a onda se navikneš i prestaneš da obraćaš pažnju na njega. Ali ako su ti stil i uslovi vožnje takvi da ti često trebaju podaci s bord kompjutera onda je to druga stvar. U svakom slučaju moraš dobro da odmeriš šta gubiš, a šta dobiješ jednom i drugom opcijom, i svakako moraš da preispitaš sebe šta ti stvarno treba, a šta voliš.
E tu i jeste problem, ja bih oba (sad će neko da kaže "i tata bi sine, al ne može"), i zato me nervira ova  :ces:. Najgore što 500-600e nema šanse da nakrpim za 16v, pa da bude baš po meraku.
Ako neko ima nešto da kaže o bord-u bilo bi dobro, tipa, pouzdanosti itd.
I drink to make other people more interesting.

Zoran

Ovi retrovizori sa grijačima su dobra stvar imam ih na kamionu.

                                                                              Zoran
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Ni po čemu 16V nije lošiji od 8v, a prednosti su evidentne. Jedino što ide više ulja, 4.8 umesto 3.2 litara. Ima hidraulične podizače ventila (zazor se ne podešava i uvek je 0), ima bobinu na svakom cilindru (direktno na svećici, nema VN kablova), ima 15 konja i 20Nm više od 1.6 8V,  mekši menjač sa sajlama umesto poluga i to je to. Piše da malo manje troši, ali je to toliko individualna stvar i previše zavisi od stila vožnje da bi bilo ko ovde to mogao da posvedoči. Znaš kako kažu majstori - svi Renoovi benzinci su dokazano trajni i pouzdani i  tu nema promašaja. Ako ti je performansa važnija - 16V ti daje bolja međuubrzanja, tiši je na većim brzinama i ima drugačiji zvuk - nekako ume da zareži...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

E pa hvala ti, ovo je već nešto.
Mada, gledao sam katalog sad, vidim ja da će ipak da padne fenserica, jer laureat plus je kao lutka. Ne može čovek da mu nađe zamerku.
Reci mi samo (Loganovac) da ne znaš možda koji bolje lepi, 1.6MPI ili 1.5 dci 48kw(65) koji sada vozim i kojim sam, po mom stilu vožnje potpuno zadovoljan?
I drink to make other people more interesting.

Keka

Ako bi uspeo da zatvoris konstrukciju za dCi 85 KS, to bi bio pun pogodak.

Kad bih ja sad kupovao auto, znam sta bih uzeo  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Sir Oliver

Ma nešto bežim od dizela, nikada ih nisam voleo, ovaj mi je zapao silom prilika, kad sam uvozio bio je dosta jeftiniji (van) od benzinaca.
Ne mogu više da slušam kako čantrlja ujutru i uopšte. Ne kažem da mi je pravio probleme, nije ni jedan za 2 godina, samo redovno održavanje... A ruku na srce, nov dci u fulu je nerealno skup, bar za mene.
I drink to make other people more interesting.

hobbista

Ja sam (ranije) bio sklon spaljivanju (lepljenju) karika na dizelima, pa ih nisam voleo. Veruj da sam ti ovo rekao teška srca. Moram da priznam da je dci bolji od 1.6 8V  :place:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Taj uvozni je bio jeftin verovatno zato sto je bio van, sluzbeno vozilo i presao xy km.

Ja se posle vidjenih performansi u odnosu na benzinca, potrosnje goriva u svetlu trenutne (i buduce) cene TNG, uopste ne bih dvoumio.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Sir Oliver

Ma benzin, pa makar bio 200 din, kao što će i biti... Ne može dizel da mi ulije poverenje sa njegovim diznama og 250e po komadu.
I drink to make other people more interesting.

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Citat: Loganovac poslato 03.12.2010. - 06:17
+ ruke...  :doh:
U pravu si skroz...
Definitivno sam penzioner, 1.6 MPI Laureat +.
Verovatno ga naručujem u toku sledeće nedelje, javljam vam šta sam uradio.
Najviše me nateralo da ga poručim ( a rok mi je bio pre sredine decembra (uzgred budi rečeno, u auto kući mi radi dosta dobar drugar)) pre prodaje sadašnjeg automobila ja to, što sam čuo da će početkom 2011. da ubacuju euro 5 motor u Daqčije koji će biti od 700-800e i skuplji od sadašnjih modela. Ne isplati mi se da se kockam sa tim ,kad sam već rešio da kupim Loganijusa.
Kao što rakoh, javiću vam šta sam uradio, biće valjda sva OK!
I drink to make other people more interesting.

Veterinar

Iskreno ne verujem da ce cena toliko da skoci, jer bi se to katastrofalno odrazilo na prodaju. Prelaz sa euro 3 na euro 4 (dizel) se nije znacajno osetio.

Svarog

A čini mi se i da od 1. januara carine idu dole.

msegovic

Citat: Svarog poslato 04.12.2010. - 21:48
...carine idu dole.

...dok se najavljuje uvodjenje ekoloske takse za nova vozila u prvoj polovini sledece godine...