Ugradnja filtera vazduha kabine-polen filtera

prethodna tema - sledeća tema

blagojevic

Juce ugradjen filter kabine Valeo. Skidao sam suvozacevo sediste, uopste nije "zgodna" intervencija. Sve u svemu dobro je ispalo, medjutim ni kod mene nece da klikne onaj jezicak pri dnu, ali filter (za sada) stoji lepo na mestu.

Loganovac

To je najbitnije. Nema šanse da ispadne, ja sam već posle prve zamene "izgubio" ono šrafče što su zbog toga dodali kao osiguranje.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vujanovgoran

#242
Ne znam koju si to plastiku skidao, jedino ako nije nosač nepostojećeg filtera. Još me je više zbunilo što si odvio dva vijka, filteri se obično fiksiraju jednim vijkom ili se uopšte i ne fiksiraju.

Na Loganu II poklopac filtera kabine ima dva srafcica i plus plasticni zljeb.



Dizla je dizla
i opet dizla!!!

bitbit

E svasta, obrisani su mi postovi.
Mogu samo da se prekrstim.
Dodjem lepo pitam, i obrisu mi se postovi.
Ja ne znam sta ovde treba da uradis da ti se ne obrisu postovi.

Veterinar

Postovi su tu, samo su u drugoj temi. Pozdrav!

nik

Samo da se poštuju pravila foruma, ništa više, ali ni manje.

Posle upućivanja na pravi podforum koji se bavi onim što nekom treba (ovde konkretno Delovi i održavanje), nastavi se diskusija u adekvatnoj temi, a ne nastavlja se spamovanje teme koja služi da objasni i reši nedoumice članovima koji žele da ugrade kabinski filter (jer ih prva generacija nije imala fabrički).
Takođe, uloži se trud da se pregledaju svi rezultati pretrage (u ovom slučaju dve adekvatne teme iz Delova i održavanja se nalaze na istoj strani pretrage, samo malo niže), a ne "na prvu loptu" pisanje gde mi se svidi. Ako ne može da se pronađe adekvatna tema, otvori se nova u adekvatnom podforumu. Ako se i pogreši, objediniće moderatori, to im je posao.
Poštovanjem pravila se iskazuje i poštovanje prema ovom forumu i ostalim članovima, koji očekuju brz pristup konkretnim informacijama u adekvatnim temama. Većina članova je na ovom forumu upravo samo zbog toga i interesuje ih brz odgovor na pitanje koje trenutno imaju, a ne da "provode dane" na forumu. To je i normalno, jer svi imamo svoje živote i omiljeni način socijalizacije. Neko ide u kafanu, a neko visi na forumu.
Ono što moderatorski tim neće dozvoliti, a rečeno je xy puta do sada, je da se teme pretvaraju u pričaonicu (sem onih u podforumu Pričaonica). Kome se ne sviđa ova politika foruma, žao mi je.

PS: Diskusija o potrazi za filterom kabine će biti prebačena u adekvatnu temu. Uklonjena je da se ne bi dalje trolovala neadekvatna tema. Treba imati samo malo strpljenja, niko od moderatora ne živi i ne privređuje od ovog foruma. Upravo iz tog razloga vam ne iskaču ni adovi niti reklame dok gledate svoj (nadam se) omiljeni forum.
Ovde idemo dalje sa DIY.
Dok se ne smire strasti, ovde ide katanac.
Živi mi bili.