Voskiranje ljubimca

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

U ovo doba godine već mislim na prolećno pranje i voskiranje Logana.To radim zbog kola,a delimično i zbog sebe jer mi je to lepa i korisna rekreacija svakog proleća.Mada izgleda da proleće nikad neće doći,po prognozama i opštem raspoloženju,ipak sam napravio plan.Pošto ne viđam u prodaji Sonax hart wax koji godinam koristim,kupiću K2 spid wax koji se stavlja posle pranja na mokar lak.Posle se samo obriše i nema onog besomučnog glancanja kao kod Sonaxa.Verovatno ni rezultat neće biti isti,ali je jednostavnije.Da li neko ima iskustva sa ovim K2 spid wax-om?
PS. ovaj K2 pravi sasvim pristojno sredstvo za odmašćivanje i pranje motora,to sam koristio,a cene su im povoljne.Brend je poljski,a njihovih proizvoda ima svuda,na pumpama i sl.

Daniel

Rezultat neće biti isit. Instant rezultat je vidljiv (koristim na rumunskom kopiletu), koristi ga lokalni perioničar. Ali dva pranja i adio. :ne:
E sad, taman da pojačaš godišnje rekreacije. Kad ono dosadno trljanje, zameniš sa više kraćih trljanja u toku godine.
I lepo provodiš više put vreme sa svojim ljubimcem.  :too:
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Aleks

Mislim da postoje dve vrste k2 voska. Jedan se nanosi na mokar auto nakon čega se ispira vodom, princip kao u perionici. Druga vrsta mislim da se nanosi na čist i suv auto nakon čega se briše krpom tj. glanca. Oba su istoj ambalaži, fajtalica, raspršivač, kako god.
Verujem da ovaj drugi ima bolji efekat.
I ja razmišljam u tom pravcu, Saša šta god da nabaviš prijavi nam.

Keka

#33
Imam kornjacu u ovoj drugoj, suvoj varijanti. Stigla na dar iz USA, made in USA.

Neopevani drek.

Crveni Sonax je majka mara. Pogotovo u kombinaciji sa nekom polirkom.

Vrlo dobar efekat ima vosak u praonici Ehrle, ali ih izgleda nema nigde osim u NS.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Goky

@Keka za Ehrle perionice si potpuno u pravu. Ja sam prvi put prao i voskirao u Nišu a sad su otvorili i u Zaječaru. Nisam samo siguran da li je bolje odraditi voskiranje pa obrisati auto krpom ili odraditi voskiranje pa isprati demivodom bez brisanja.
Jednom u mesec dana voskirnje u perionici mi se više isplati nego ručno voskirati.
Sandero Stepway 1.0 TCE 90 Expression
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Sandero Stepway TCe 90 Prestige
Dacia Sandero 1.4 MPI Laureate
Fiat Punto Mk1 1.2 8v + TNG
VW Buba

saša61beograd

Citat: Keka poslato 16.02.2018. - 09:32


Crveni Sonax je majka mara.
Naravno.Nepoznanica je samo koliko druga,instant,polurešenja mogu da mu se približe.
Toliko sam mator da se sećam da je HINS (hem.industrija N.S) pravio auto-vosak u metalnim kanticama i to dve varijante,sa i bez abraziva.Bio je odličan.Bio je na bazi nekog "neekološkog" rastvarača,petroleja ili sl.Tada nisam ni slutio da je moguće vosak rastvoriti u vodi.Kako je to moguće,nije mi jasno ni danas.

Daniel

@Keka Doktore, skoro pa sam siguran da imaš Ehrle perionice u BG. Tj, tačnije, imaš jednu na Bežanijskoj kosi, a drugu u Višnjičkoj banji. Ne znam tačne adrese.
@ Kod ovih perionica dovoljno je naneti vosak i odabrati program ispiranja demi vodom.
Oni koriste keramičke voskove i mogu vam reći da je golema filozofija i tehnologija u pitanju.
Naravno, ovo sve pije vodu ako gospoda vlasnici imaju adekvatno odrađenu pripremu vode.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

shole

Da ima jedna Ehrle praonica u Višnjickoj banji,tacnije na Slanačkom putu iznad Trudbenika.

Bata83

Sto se tice voska po meni perionica u Partizanskoj-Ns

Keka

Put do Visnjice ili Bezanije kosta vise nego pranje i voskiranje, tako da to otpada  :Smiley:

Sustina je da pre voskiranja auto mora biti savrseno cist, a to samo sa puskom, bez trljanja, nece da bude.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

Citat: Daniel poslato 16.02.2018. - 12:18
@Keka Doktore, skoro pa sam siguran da imaš Ehrle perionice u BG. Tj, tačnije, imaš jednu na Bežanijskoj kosi, a drugu u Višnjičkoj banji. Ne znam tačne adrese.

Moze neki orjentir za ovu na Bezanijskoj Kosi,posto mi nije poznato da tamo ima.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Turbo

#42

saša61beograd

Citat: saša61beograd poslato 15.02.2018. - 12:35
Pošto ne viđam u prodaji Sonax hart wax koji godinam koristim,kupiću K2 spid wax koji se stavlja posle pranja na mokar lak.Posle se samo obriše i nema onog besomučnog glancanja kao kod Sonaxa
Kupio i probao na maloj površini.Neki efekat postoji,ali ni približno kao klasični Sonax.Čini mi se da tu i nema voska nego je neki silikon ili nešto slično,pa je lak praktično samo zamašćen,a ne voskiran.Sonax ne mogu nigde da nađem,a bilo ga je ranije u svakom supermarketu.Šta se dešava?Ako ne Sonax,šta onda,možda nešto drugo,ali na istom principu (Turtle,možda).
Kao što sam i pretpostavio,ova laka rešenja nisu ušteda vremena,nego gubljenje vremena.Tretman Sonaxom je uzimao celo popodne,ali je efekat trajao skoro godinu dana.Dakle,obavezno klasični Sonax,samo ako ga negde pronađem.

miki-bgd

#44
Citat: saša61beograd poslato 11.07.2018. - 15:45
Sonax ne mogu nigde da nađem,
I ja sam malo gledao, nema cak ni na kupujemprodajem a ni na kupindu. Ali recimo ovde moze nesto da se nadje https://www.detailingoprema.rs/proizvodjaci/sonax