Akcija „Ugrabite servisnu ponudu godine”

prethodna tema - sledeća tema

peras

Postovani clanovi foruma evo mog iskustva za akciju "Ugrabite servisnu ponudu godine, ostvarite poseban popust na originalne rezervne delove i ugradnju  i dacia 24h asistenciju na putu za narednih godinu dana!"  Zakazao sam servis za poslednji dan trajanja akcije 30.04.2013. Obratio sam se RNS da bih proverio da li ovo vazi za auto koji je u garanciji. Dobio sam odgovor od predstavnika RN iz Slovenije da bez obzira sto je auto u garanciji imam pravo na popust.
Otisao sam u servis, i tamo dobio odgovor da u akciji ugradjuju Motrio delove i da ako zelim da ostvarim popust gubim garanciju.
Odustao sam od servisa inace treceg po redu, (i tako je preostalo oko 1000 km). Odlucio sam da isteram stvar do kraja. Ponovo sam se obratio RNS poslao im prethodnu korespodenciju, i objasnio kakav sam odgovor dobio u servisu. Dobio sam odgovor da ce ispitati stvar. proslo je 14 dana nije bilo odgovora.
     Onda sam se ponovo obratio (inace je osoba za kontakt iz RNH) rekao da cu stvar prijaviti Nacionalnoj organizaciji za zastitu potrosaca. Ubrzo su se javili i rekli da su ispitali stvar i da ova akcija nije vazila za vozila u garanciji, da mi je greskom saopsteno da mogi da ostvarim popust. Kao gest izvinjenja ponudili su gratis servis. Prihvatio sam i odradio isti.
Izgleda da su ipak shvatili da je vazno imati zadovoljnog klijenta. Nije mi jasno zasto onda dozvoljavaju ovakve propuste. Medjutim problem je sto nisu jasni i precizni prilikom obavestavanja. Ja nigde na dacia sajtu nisam uspeo da pronadjem da ova akcija ne vazi za vozila koja su u garanciji
U obavestenju je stajalo i sledece: Ne propustite i dodatne popuste na originalne rezervne delove. Koji su to originalni delovi cijom se ugradnjom gubi garancija  :doh: ko je tu  :fiju: ne znam.
Izgleda da  postoje originalni i "originalni" delovi. Ovo je moje iskustvo vezano za "servisnu ponudu godine".  :badmood:

miki-bgd

CitatKoji su to originalni delovi cijom se ugradnjom gubi garancija
Ovo je apsolutni hit :laugh1: , koji su to prevaranti :cekicem:

hobbista

Nema tu ništa nejasno.
Činjenica je da se smanjuje broj ovlašćenih servisa. Ovim gubi i RNS (RNH ili koji već) jer ovl. servisi moraju da im plaćaju razne namete (nabavka delova od njih, razni zahtevi po pitanju izgleda i opreme servisa kao i obavezni kursevi za majstore). Ti nameti su deo priče o skupoći ovl. servisa.
Našli su solomonsko rešenje u vidu raznih akcija, čiji je cilj da naprave posao (promet) ovl. servisima, kako bi napravili privid da posla ipak ima, i da se isplati ostati pod RNS (ili koji god RNx).

Normalno bi bilo da se ovakve akcije brižljivo planiraju do najsitnijih detalja, pa tek onda sprovode. Međutim, ovo je bio iznuđeni potez, pa je spakovano "preko noći" i logičan sled je da ni oni sami ne znaju šta da rade sa bilo kojim pitanjem koji odudara od par standardnih zahteva.

Rekao bih da je i ova priča sa gubljenjem garancije čisto da se da neki odgovor (pa makar bio i besmislen), čime je ispunjena forma (dat odgovor) ali ne i suština.

Ako je za utehu, nisu jedini koji su u panici. Rekao bih da jedino "Zunto", odnosno Fiat Srbija, pliva dobro, a znamo svi zahvaljujući čemu  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

abc123


Logan1.4MPI

Ja sam iskoristio ponudu, dodao filter vazduha i napravio mali servis. Najvise sam isao zbog asistencije na putu, posto sam cuo da slep sluzbe deru...a cesto se motam po okolnim zemljama

kiconix

Mislim da bi jeftinije prošao sa članstvom u AMSS-u.

Logan1.4MPI

Koliko kosta clanstvo? Vazi i napolju? Jel bi za te pare odradili i servis?

kiconix

Zašto odmah po leđima.
Samo sam napisao da bi te koštalo mnogo manje ako je jedini razlog bila pomoć na putu.
Uostalom ovo je  :offtopic:
Nastavićemo na
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=5983.new#new

nik

Citat: Logan1.4MPI poslato 13.06.2013. - 22:46
Koliko kosta clanstvo? Vazi i napolju? Jel bi za te pare odradili i servis?

Ne pratiš na času  :whistling:
Na prvoj strani ove teme u par topika imaš objašnjeno zašto se ne isplati (sem ako auto nije u garanciji, ali i onda je problematičan kvalitet ugradjenih delova)
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=5441.msg116643#msg116643

Ali kao što reče kiconix
Citat: kiconix poslato 13.06.2013. - 22:54
Uostalom ovo je  :offtopic:

Logan1.4MPI

Samo sam pitao jer se bolje razumete, nisam krenuo po nikakvim ledjima... uopste ne smatram da je  :offtopic: Pricu o clanstvu nisam zapoceo a svakako se poklapa sa ovom temom.