Felne

prethodna tema - sledeća tema

Bojan88

Hajde da zapocnemo i ovu temu!  Zanima me je li neko menjao felne,neka iskustva,predlozi,namerava li da promeni i td...


Na logannu su mi 14" fabricke,ali razmisljam da uzmem 16". Neko kaze da mi je mnogo da menjam velicinu felne za 2 cola,kao obicno se stavljaju za 1 vece.  :hm:
Znam da se 14" i 15" ugradjuju fabricke na logana,pa bih pitao nekoga dal je pametno da predjem sa 14" na 16"  :conf:

DarioGTI

prelaz sa 14" na 16" je ok!! nece ti ubit performanse, a i trap ce drzat malo manje(citaj malo ces mu smanjit vijek trajanja - ali za 2" vece neces ga puno skratit)...

evo ja sam presao sa 13" na 15", i osjeti se razlika u kretanju(malo je sporiji start), ali zato puno bolje lezi na cesti i krivinama....
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Bojan88

Hvala u svakom slucaju,znao sam da se trapu smanjuje vek trajanja,ali ja sam planirao da njih furam samo u letnjem periodu :cul:    
A evo koja je felna u pitanju,misljenja ?   http://i670.photobucket.com/albums/vv61/bojan_dci/t_rc_11_dragon_chromsilber_500.jpg  

DarioGTI

mocno!!  :to: :to:

jel imas u planu neki styling, ili samo felge ?  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

Koja kinta i koja dimenzija?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Bojan88

Za sad samo felne...sacekao bih ovaj novi zakon da stupi na snagu,pa da vidimo sta moze da se radi a sta ne! (prvenstveno mislim na zatamnjivanje)

Keka

Ova na slici je sa 5 srafova.
Da li imaju isti model sa 4 srafa, odgovarajucom velicinom centralnog otvora i odgovarajucim offsetom?

Lako je nataknuti i zasrafiti felnu, ali kod promene velicine felne, treba dobro izracunati velicinu (citaj obim) gume i offset felne.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Bojan88

Felna je bila na opel astri. Sliku sam skinuo sa neta sa 5 otvora nisam nasao sa 4. Ovu sto kupujem je 4x100 i otvor sto ide na glavcinu odgovara takodje,a samo sta je offset ???  Kontam ako je mogla na astru moci ce i na logana!?

DarioGTI

evo jedan mali kalkulatorcic velicine guma i felgi...  :jea:

http://www.wheelsmaster.com/rt_specs.jsp

offset ili ET je razmak srca felge od ruba felge
J tj JOTA je širina onog dijela felge gdje naljeze guma

ako ti centralna rupa ne pase tj prevelika je, onda kupis centrirajuce prstenove....

i naravno ako su felge malo previse uvucene stavis distancere  :too:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Loganovac

#9
Dario, link je  :to: . Ali, ja bih samo dodatno pojasnio da je je offset (ET) u suštini mera koja pokazuje koliko je ravan oslanjanja felne na glavčinu udaljena od ose felne, odnosto prostim rečima, koliko je felna "uvučena" prema unutrašnjosti vozila. Veći ET - felna je više uvučena. Ne preporučujem nikakve distancere, najbolje je pronaći odgovarajuću felnu, ionako se prilično "izuvaš" sa lovom, zašto bi bilo šta prebudživao?



P.S. Izvinjavam se, u ponovljenom čitanju ove teme pronašao sam grešku u svom objašnjenju parametra ET, koju sam upravo ispravio. :bonk:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Bojan88

#10
Evo je i or. slika. To su te sto treba da uzmem,nisu nove al su u prilicno dobrom stanju! Centralna rupa odgovara,kao i promer 4x100. Lik je vozio sa 205/50/R16,a ja sam planirao 195/50/R16,mislim da bi odgovarale.

http://i670.photobucket.com/albums/vv61/bojan_dci/felnice.jpg

Keka

Da li bi odgovarale ili ne, zavisi od velicine felne. Pise na njoj dimenzija.
I dalje nisi rekao koji ET imaju te felne koje hoces da kupis, pa da vidimo da li pasuje ili ne.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


hobbista

#12
Davno bese moje zanimanje za felne i ET.
Prma ovoj slici (sto je postavio Loganovac),koliko ja vidim,spoljasnji deo felne je desno, a unutrasnji levo. Broj 6 je offset, pa bi prema tome veća vrednost znacila da je felna vise uvucena?

Edit Loganovac: upravo je tako, ispravio sam prethodni post. Izvinjavam se još jednom!
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Bojan88

#13
ET na felnama sto treba da uzmem je 38 ! Hoce li to odgovarati za logana ?

Loganovac

Ko dupe na nošu!  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.