Poliranje farova

prethodna tema - sledeća tema

miki-bgd

Evo jos jedne fore  :too:


Keka

Svako abrazivno sredstvo ce odraditi posao, sustina je u zastiti nakon glancanja.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Tacno tako, poenta je u zastiti. Sto se tice poliranja zubnom pastom, nisam siguran da bi rezultat bas bio profi al moguce je.

kiconix

Mene najvise interesuje rezultat te zastite, kako ce izgledati za par meseci.

zac

Nema potrebe za posebnom zastitom ako je ispolirana povrsina bez mikro prskotina i mikro kratera u koje bi se zadrzavala necistoca..ni novi farovi nisu zasticeni HC ili UV-slojem.. Naravno, bilo kakva zastita u vidu raznih voskova sa filmom UV zastite ce produziti vek trajanja...ali UV zraci su nemilosrdni razaraju plastiku i dubinski pa vremenom ni poliranej nece biti dovoljno zato sto ce plastika biti krta i porozna...prosto izgorece na suncu..
Sijalice sa UV filterom se koriste samo iz razloga da se ne sabiraji zracenja, pa je far makar nocu zasticen od istih UV zraka..

@staracstol...Svaka cast za posao, sam obaci koju sliku da te ljudski pohvalimo..  :D

kiconix

Izvini kontras ali jos nisam sreo nekog ko je radio poliranje a nije zastitio da mu se farovi nisu zamutili.
O novim farovima necu ni da diskutujem jer je apsolutno neuporedivo.

miki-bgd

Kad mi se zamute farovi za nekoliko godina, rado cu prvo da probam varijantu sa pastom. Pa cu da javim utiske   :lazy:

Loganovac

Iako je ovo DIY sekcija, nij loše da se podsetimo kako to rade profesionalci. http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=4572.msg99062#msg99062

Cenim da je Starac uradio otprilike na preporučen način.  :to:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

Citat: kiconix poslato 01.06.2015. - 21:32
Izvini kontras ali jos nisam sreo nekog ko je radio poliranje a nije zastitio da mu se farovi nisu zamutili.
O novim farovima necu ni da diskutujem jer je apsolutno neuporedivo.

A cime stitis farove? ja radim u firmi koja proizvodi plastiku CR-39, razne polikarbonate (oni se upotrebljavaju za staklo fara) , Trilgy..i ostale.... jedina zastita od UV zastite je nanosenje slojeva isparenja plemenitih metala...a toga na faru nema, a od grebanja se stiti sa posebnim lakovima koji se posle nanosenja peku u rernama....

E sad, verovatno ti znas bolje...

staracstol

Ja prespostavljam da se stiti ko ilak na kolima, nekim polimerima. Siguran sam da je sa bilo kakvom zastitom bolje nego bez nje kakva god da je. Po flasici bi rekao da ae ta zastita mora obnavljati ili je to pakovanje za ceo vozni park. Uglavnom, dugo sam trazio po netu i svasta vido, od paste za zube, koka kole, trljanja alu folijom ali mi to ave nekako idiotski zvucalo pa sam se naoruzo masinom i udri.

zac

Pa jeste, te zastite su na bazi voskova..i traju dve kise..o tome pricam, jedina prava zastita je dole navedeno...sve ostalo je magla..

staracstol

Ja navuko sloj polimera kud puklo da puklo.

Loganovac

Jok, trebalo je da napariš plemeniti metal pa da dobiješ stop-sol far, to još niko nema!  :cool:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

Ovo sredstvo sam koristio za zastitu

zac

Citat: staracstol poslato 01.06.2015. - 23:14
Ja navuko sloj polimera kud puklo da puklo.

Da, to je dobro kada bi taj polimer bio postojana na faru...ali na zalost sprace se od druge kise..isto kao i voskovi sa farbe...o tome ja pricam...i ne sekiraj se, kad i spadne ne moras nanositi novi sloj, ni fabricki nisu nicim zasticeni..