Spone-Kugle

prethodna tema - sledeća tema

Zoran

Spone koje sam podmazao injekcijom na 53 000 km još traju a ne javljaju se a sada ima na satu oko 73 000 km  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Zaklučak: važniji je kvalitet gumica nego samih spona!  :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Jelenko

Zamjenjene danas lijeva i desna spona.Proizvodjac Poljska,imam garanciju godinu dana na njih,drugih nema pa sam morao uzeti.

Spone.................30 evra :ranting:
Zamjena................7 evra :)
Centriranje trapa...12 evra
----------------------------------------
sve ukupno:..........49 evra

Boka

Danas zamenjena leva spona  na 73000km, spona je marke delphi 1600din, zemlja proizvodnje Velika Britanija a uvoznik i distributer EuroAuto, sve to pise na deklaraciji , odradjeno u neovlascenom servisu za 300din i 20minuta. Sad samo jos centriranje trapa koje kod mene u Leskovcu kosta od 1200-1400din. Nema vise lupkanja i auto mnogo tise prelazi preko rupa. 
Desnu sponu nisam hteo da menjam zato sto je dobra, a i iskustva sa predhodnim autom, Samarom , gde sam levu sponu na Samari promenio na 80000km , a desnu na 150000km. Pa shodno tom  ranijem iskustvu nisam menjao desnu sponu pa dokle izdrzi.

Zoran

I ja sam pristalica toga. Nije to amortizer da mora u paru zbog tih nekih osobina.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

148.000, levi kraj spone zamenjen na (oko) 90.000. Pred putovanje tokom vikenda otisao sam na tehnicki pregled sebe i auta radi i sve je kako treba. Desni kraj spone je fabricki.

dacijetina

Na 63000 promijenjen desni kraj spone. Po preporuci drugara sam uzeo belgijski Sidem (oko 18.00EUR). Majstor mi rekao da ne moram ici na spuru :hm: jer je on namjestio krajnicu tacno kako treba. Razmisljam da ipak odem provjeriti trap za svaki slucaj.
Ako si ikada probao da letiš, šetaćeš Zemljom pogleda uprtog ka nebu;
tamo gde si bio i gde se čezneš vratiti.
                                                                   Leonardo da Vinči

zac

Reglaza se mora odraditi posle bilo kakve intervencije na trapu, a posebno posle zamene krajeva spona.  :wave:

Zoran

Kanda je nešto počelo da lupka naprijed lijevo -kugla ili spona ?  :ces:. Na satu 107 000 km. Dosta su i izdržale i vrijeme je da se nešto šarafa...
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Na 157000 zamenjen levi kraj spone (izdrzao 67000) i desni, fabrički, sponama Sidem.

zac

Oba kraja spone sam menjao na oko 30.000 km. Stavljene zamenske Asam-Romania, odlicno su se pokazale jedino sto im je gumena manzetna krs, pa pukne posle pet meseci.

DrJekyll

Kad već videh temu da priupitam:
Nekad mi se desi kada okrećem auto na parkingu da prilikom skretanja u levo zakačim neku rupu ili kanal za odvod vode i pritom mi se u desnom uglu čuje neki kao udarac i kao da je negde bilo nekog lufta i malo to i osetim na volanu. Znači znam kako izgleda prelazak preko neravnih površina, ali ovo se desi na 2 na sat i baš se ponekad čuje.
Jel da kukam u servisu da mi provere kugle i spone ili ne?
BTW na satu je 30000km za 2 god.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Veterinar

Proveri krajeve spona.

DrJekyll

Hoću, samo ne znam da li to spada u garanciju...tj mislim da ne i onda da li će mi naplatiti pregled. Da li je bolje da odem kod mog majstora da mi samo isproverava bez zahvata ikakvih?
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Aleks

Mislim da ti je jednostavnije da odes do svog majstora.