Spone-Kugle

prethodna tema - sledeća tema

mladja73

Ja koliko znam podrazumeva.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

ppejic


Veterinar

Koliko znam, centriranje se dodatno naplacuje.

dejanz

U Trefu je 3.200din spona + zamena, bez centriranja trapa

mladja73

Ja sam kanda malko lupnuo  :c: :doh: .
Sorry
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

saša61beograd

Dejanz,hvala na korisnim informacijama.Mislim da spone treba menjati kod "trapadžija",a ne kod automehaničara.Zamena spone je mali posao,glavni trošak je centriranje.Zašto plaćati dvaput?

kovdejan

Juče kada sam se vratio sa Zlatibora prilikom uparkiravanje čuo sam da mi škripi nešto iz pravca levog točka kada okrećem volan u levo. Odem danas u Reno Sava gde su konstatovali da je otišao kraj spone. Zamena sa ugradnjom 1900 dinara. Posle toga otišao na reglažu u Škoda auto u Borči, cena 1000 dinara. Nakon celog postupka izgubilo se i povremeno sitno lupkanje kada prelazim preko neravnina, tako da opet imam utisak da je auto zategnut kao da je sad iz fabrike izašao. Kilometraža - 78000 km.

dejanz

Ovo je povoljno. Jel znas mozda ko je proizvodjac spone ?

kovdejan

Ne znam, pogledaću na računu koji mi je ostao u kolima pa ako išta piše javiću...

mladja73

Pronasao kod naseg drugara Cristia tutorijal za menjanje spone http://www.youtube.com/watch?v=CvivpDgcY-o&feature=player_embedded ali da li neko zna da li postoji takav tutorijal samo za menjanje kugle?
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.


mladja73

Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

Jelenko

Danas mijenjao prednje plocice,i zamolio momka malo da mi pregleda stanje ostalih dijelova.Ustanovljeno da mi je otisao desni kraj spone i lijeva strana nije sjajna  :( tako da cu morati obadvije da mijenjam.Presao sam 58900 kilometara.Nasao sam neke talijanske proizvodnje u Banja luci cijena 10 evra.Od kog proizvodjaca su se pokazale dobre?Ne zalim da dam koliko god da kosta samo da valjaju.

Veterinar

Pre 50.000 stavljen je zamenski kraj spone "Sasic". I dalje je u dobrom stanju.

zac

Komsija iz kraja , pre petnajstak hiljada stavio rumunske "Asam" za sad su dobre , jedino je popucala gumena manzetna , pa smo pre neki dan budzili neke od "jugica"."Asam", definitivno ima lose zastitne gume , ali kugla je izgleda solidnog kvalitete , za male pare.   :wink: