Spone-Kugle

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Spona Sasic u servisu Ziva. Cena 1950, radovi 800, centriranje kod "Zeke" 1250. 1100 vise neko Kiconix.

Keka

Kica nije radio u ovlascenom servisu  :hihi1:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Kica ne radi u ovlascenom servisu vec 2 god  :hihi1: :hihi1: :hihi1:

mladen895

#18
Ja ne zelim da udjem u ovlasceni servis ni kao prolaznik. :hihi1: :hihi1:    :hihi1: Primetio sam promene na volanu posle upadanja u kojekakve rupe po kisi,da li se menja cela viljuska sa silen blokovima i kuglom ili moze pojedinacno ono sto je crklo?
Kad se mora,sve  je tesko.

kiconix

Moze pojedinacno, odes kod trapadzije i proveris ceo trap. Mislim da je kugla bila 1400 din, a spone su tu oko 1200, 1300.

mladen895

Po ponasanju u voznji pre bi rekao da je neki silen blok,ali videcemo.Za sada nisam primetio da se trose gume sto mi je najbitnije.
Kad se mora,sve  je tesko.

hobbista

Problem je što kada budeš vizuelno primetio da se troše gume, tada je, uglavnom, već kasno (za gume).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Boss

'' da li se menja cela viljuska sa silen blokovima i kuglom ili moze pojedinacno ono sto je crklo? ''

Ima jedan tip iz Niša,zove se Željko,kod njega je cela viljuška oko 2000,00.Šalje delove brzom poštom.Ja sam dosta delova kupio od njega i svi su :to: 
Telefon:065-55-55-358

mladen895

#23
Hvala na informaciji,u TTD-u je viljuska 3800 a silen blok 600 din.Zvao sam coveka iz Nisa,2075 viljuska plus 150 postarina,delovi su novi,uvezeni iz Rumunije. Poluosovina je 10500-10900.  :too:
Kad se mora,sve  je tesko.

Veterinar

Citat: veterinar poslato 04.11.2009. - 23:13
:ces:  Kad u II stepenu prenosa kocim motorom do kraja (vise ne koci, nego nastavlja lagano da se krece) na prelazu izmedju kocenja i nastavka voznje bez osecaja usporavanja pocinje da lupka otprilike ispod nogu (ispod pedala, subjektivni osecaj).

Ovo se vise ne desava. Prestalo je zamenom leve spone .

Dexterslab

Pozz svima, primetio sam da mi auto malo vuce u levo i da mi se leva casica amortizera na bubregu malo pomerila iz ose kada je uporedim vizuelno sa desnom.Predpostavljam da je u pitanju viljuska, ima li iko drugo misljenje? I jos nesto kako to da me u TTD kosta komplet viljuska sa selen blokovima i kuglom 2000 kod, kod Zeljka isto oko 2000, a u AKZ Vozdovac 8200 dinara(Bez ugradnje)?????????????? :badmood:
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

kiconix


krle

#27
Zamenjene danas   spone kod Žive na 67000km.   Sasic, cena 1950 din.  komad. Ugradnja 1600 dinara, centriranje 1000 dinara. Ukupno 6500 dinara.

Nisu imale zazor, nisu lupale ali je  prekjuče počela da škripi leva, a juče i desna.  

Mandrak

Sasic spona u Reno Sava 1500din. Još nisam ugradio; javljam kako je prošlo.

Zoran

 Za škripanje jeli može da se zadigne zaštitnaguma i ubaci masti?
Sam svoj gazda - vazda.