Zatamnjivanje stakala

prethodna tema - sledeća tema

madridista

pozdrav,
posle ugradnje tng hteo bih sad da zatamnim stakla mozda nekih 25% pa me zanima gde se to radi i koja je cena? i da li znate cene nekih solidnih alu felni 14"...

hvala :)

DarioGTI

folije - nemoj kupit one jeftine pijacarske jer ce izgledat ljubicasto pod jakim svjetlom... kupi 3M ili Foliatec - to su provjerene folije... i daj ih majstoru nek ih ugradi tj naljepi.

felge- ako serijala imas 14" onda nemoj stavit alu 14" jer nece izgledat bas kak treba.... ono - barem 1 col ili 2 vise, ali nikako vise od 2" jer ces srediti ovjes dosta brzo.... znaci ako imas serijala 14" nemoj stavljat vece od 16" - a to je sasvim dovoljno da dobro izgleda, a i da auto vuce jednako dobro....  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Munze

Da sam na tvom mestu sačekao bih da novi zakono o saobraćaju stupi na snagu 11. decembra, pa da vidiš da li može i koliko da se zatamne stakla.
Da ne bude posle plati majstore da skidaju folije. :doh:

DarioGTI

po nekim europskim zakonima, šofer šajba i staklo vozacevih i suvozacevih vrata se nesmiju tamnit....

za ona stakla od straznjih vrata i vrata gepeka mozes i zatamnit tolko da se ni ne prepoznaje da je staklo  :jea:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Munze

Citat: DarioGTI poslato 08.09.2009. - 09:42
za ona stakla od straznjih vrata i vrata gepeka mozes i zatamnit tolko da se ni ne prepoznaje da je staklo  :jea:
:to:

sandero1.4mpi

A jel postoji mogucnost da se zatamne stakla bez folije.Mora da ima neka fora sa zracenjem ili tako nesto.Meni se svidja blago tirkizna kao kod Mercedesa

Keka

Naravno da moze, skidaju se stakla i peku u komori, ali je skup sport, a ako zakon to ne odobri, onda moras da menjas staklo, ne mozes da skines foliju  :whistling:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sandero1.4mpi

 :huh: Zeznuto ,a jel to rade kod nas.

Keka

Kod nas (u Srbiji) SVE moze da se uradi  :too:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

stakla se mogu zatamnit tj prebojat sprejevima za staklo.... i dalje ce biti prozirna ali ce imati odredenu dozu boje....

pri tom zahvatu stakla se moraju izvadit i postavit u vodoravan polozaj, i onda se nanosi sprej koji se sam rasporeduje (neravnine i sl.)

moje misljenje je da su folije X puta bolje rjesenje za tamnjenje stakala  :to:

Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Keka

Najbolje resenje su fabricki zatamnjena stakla koja imaju na staklu fabricku oznaku "V".
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sandero1.4mpi

Mene interesuje da li moze da se dobije tirkizna ili plavicasta boja kao kod Mercedesa,ako znate na sta mislim.

Urosh85

Citat: Munze poslato 08.09.2009. - 09:37
Da sam na tvom mestu sačekao bih da novi zakono o saobraćaju stupi na snagu 11. decembra, pa da vidiš da li može i koliko da se zatamne stakla.
Da ne bude posle plati majstore da skidaju folije. :doh:

Da, mislim da ce odobriti koriscenje folje ..
Bilo je u emisiji SAT na prvom RTS ...
Ustanovili su da je bezbednije sa folijom, jer prilikom hvarije stalko ne puca na komade niti se razlece po kabini, a tu je i u letnjem periodu, kada su visoke temperature, da je temp. u kabini za nekih 5 do 10 stepeni manja, sto jako puno znaci.
Ja sam dugo vremena imao sva stakla zatamnjena, ali su me jednom prilikom na tehnickom pregledu zezali i govorili da moram da skinem, sad drzim samo da zadnjim bocnim staklima.
Iskreno i Logan sa tamnim staklima izgleda odlicno ...
Drugo, jedan mali savet, nikada nemojte zadnej staklo tamniti, zbog samih grejaca u staklu, a i vase bezbedne voznje...
i jos jedno, obavezno kupite kvalitetne folije, a ne one sa buvljaka, 200din ... 5 metara folije... to je  :bullshit:

Keka

U cemu je fora sa zadnjim staklom, grejacima i bezbednoscu?  :ces:

Imam vec par godina foliju i na zadnjem staklu, grejac radi besprekorno i nemam nikakvih problema zbog folije.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


DarioGTI

zavisno o foliji, neke znaju malo "probljedit" na mjestu gdje se nalaze grijaci.... ali iz iskustva znam da se to sa kvalitetnim folijama (npr 3M) nece desit...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)