Potrosnja dizela

prethodna tema - sledeća tema

navolim

Evo mog, najskorijeg, iskustva: putovao Loganom 1.5dCi, starim 5 godina (sa suprugom i dvoje djece), do Sarimsaklija u Turskoj. Isao preko Grcke (da se tako izrazim 'istocnim krakom Egnatia Odos-a'), vracao se preko Bugarske. Obisao, u Turskoj, Izmir i Bergamu. Presao preko 3200 km. Tocio gorivo na: Mol-u (u brace Jerkovica, u Bgd), MakPetrol-u (Dojran, Makedonija), Shell (Sarimsakli) i LukOil (Sofija, obilaznica). Potrosnja nije prelazila 5.0 litara (toceno do cepa, zapisana kilometraza, ponovo toceno do cepa, itd). Logan je, zaista, bio na 'visini zadatka' ...

Pozdrav

Vihor

Bor-Stavros Stavros-Bor  1400 km, 4,2l/100
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Ništa vam ovi podaci ne vrede dok ne napišete kojim brzinama ste putovali.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

vlastem

Opet ja. Novo točenje, ponovo do čepa, prosek 6,66.
90% grad, tj Valjevo.

goran79

ja napunio do cepa,prosao 700km ,isao tankat stalo 48.3lit.moj trosi skoro kao tvoj dizelas.

staracstol

Nemam taj komp da mi pokazuje potrošnju već merim od čepa do lampice za rezervu. Znači imam samo prosečne. Volim da ubrzam pre "komšiluka" i generalno ne vozim u "ekono stajlu". Čisto grad 7,5~7,7 a bogami bilo je i 8 (zanelo se dete) a van grada sam merio na godišnjem (Zlatibor i vozikanje po i oko njega i ispalo 5,7. Meni je to prihvatljivo.

lovac

Moj stepway 1.5 dci je prešao tek nešto oko 3000 km. Dosta brzo vozim, ali nisam nešto prežestok na pritiskanju pedale gasa do daske - uvek se prilagođavam uslovima vožnje, koristim inerciju, čim je moguće prebacujem u višu brzinu, i gledam da vozim u području broja obrtaja gde je najveći obrtni moment motora.
Došao sam do zaključka da se prosečna potrošnja (grad - otvoreni put) kreće oko 5 lit.
To znači, da u gradu (u pitanju je Herceg Novi) troši ispod 6 a na otvorenom ispod 5 lit.

Očekujem da će potrošnja biti manja kada se motor dobro razradi!

Vihor

Citat: Vihor poslato 26.07.2011. - 09:21
Bor-Stavros Stavros-Bor  1400 km, 4,2l/100

80-110 km/h
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar

#53
 Neplaniran odlazak, stigao u 1 ujutru u Banja Luku, ujutru radio u Beogradu... Potrosio jedan sat (od dva do tri ujutru) kod Nove Gradiske na "dubinskoj kontroli" pogranicne policije. To je ono kad i prezervativ izvrcu...

Da se vratim na temu. Jednom sam imao situaciju kada sam ocekivao da ce u rezervoar stati mnogo vise goriva, a sada se ta situacija ponovila. 3,5 l na 100 km je totalno nerealna potrosnja, pogotovo za autoput i (koliko god to bilo nelogicno) zaista mi pada na pamet da brojac broji na stetu pumpe. To bi znacilo da je steta pricinjena pumpi oko 28% (procenat goriva koji je sipan, a nije naplacen).  :ne:

Na autoputu se potrosnja verovatno krece oko 6 l (na 3000 o/min), a ubedjen sam da na 80 km/h potrosnja ne prelazi 4,2 l. Kako god okrenem, moja prosecna potrosnja je nepunih 5 l / 100 km za sve dosadasnje predjene kilometre. Zimi je oko 5,3, leti oko 4,6.  To varira veoma malo, a pisao sam i ranije o tome.
Prihvatam cinjenicu da verovatno gusim motor zato sto vozim (ako nema potrebe za ubrzanjima) u cetvrtoj na 50 km/h i u petoj na 70 km/h. Ne vozim ispod 1500  i retko prelazim 3000 obrtaja.

Ayrton

I ja vozim slično,a potrošnju mogu da spustim na 3,4-3,7l/100,na magistralnom putu kroz naseljena mesta od auto puta (Sr.Mitrovica) do malog Zvornika,ako ne prelazim 80 km/h.Normalno bez mnogo prtljaga i klime.Sa klimom ide od 4l na više,na istom putu.
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

vlastem

Mali update:
Jutros merio, do čepa ponovo, potrošnja 7,6l/100  :place:

Doduše, sve grad, ali nije neki grad. Sa malo klime. A vozim ko baba  :ne:

saša61beograd

Promeni pumpu.Promeni način računanja.
Babe zaborave da spuste ručnu.Da nije to?

vlastem

Sipam na istoj pumpi, uvek pun rezervoar godinama. Čovek mi kućni prijatelj.
Nevezano za to, do pre mesec dana sam vozio octaviju tdi 1.9 110 konja, em jaca, em teza.
Nikad nije prelazila 6l (100% grad 100% klima) a na otvorenom oko 5,2-5,5.

Nisam ovde ocekivao manje, ali realno mislio sam 5,5-6,0 da je realno. Ne znam sta se desava.

LeNgenda

Da ne gubi gorivo negde? Mislim, bukvalno, jel ima barice, jel negde vlazi?
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

vlastem

Nisam primetio barice, i ne oseca se nista.
Doduse nisam bas obracao paznju previse na to, racunam nov auto.

Planiram da sledeci put sipam na drugoj pumpi, cisto da proverim.

Bilo bi dobro da neko ko vozi 1.5 dci stepway-a napise potrosnju, da znam sta me ceka.