Potrosnja dizela

prethodna tema - sledeća tema

Vihor

Bor - Pozarevac preko Crnog vrha 3.7l/100  (BC)    :ziveli:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Loganovac

Taj tvoj BC je zreo za flešovanje! I ja sam tako imao na relaciji Pančevo - Požarevac (ravno ko tepsija) potrošnju od 4,6 L/100km...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Vihor

Citat: Loganovac poslato 12.12.2010. - 10:00
Taj tvoj BC je zreo za flešovanje! I ja sam tako imao na relaciji Pančevo - Požarevac (ravno ko tepsija) potrošnju od 4,6 L/100km...

da ali 200 km/h, a ja poljako, penzionerski, 50-80 i u petu, Veterinar, pomagaj
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Zoran

#33
Mala potrošnja se može postići samo umjerenom vožnjom. Sve preko 80 km/h nije štedljiva vožnja.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#34
Jos manja potrosnja se moze postici nevoznjom.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

#35
Ili da te neko šlepa  - kao za vrijeme sankcija.
Sam svoj gazda - vazda.

Veterinar

Dosadasnja potrosnja, od kupovine auta, je oko 4,9 l/100 km. Toliko auto trosi po gradu. Toliko trosi na autoputu. Auto ide dovoljno dobro da bih se opet odlucio za isti. Rentabilno. Cak i na 130 km/h je rentabilno.

Zoran

#37
 Dizelaš savremene koncepcije da ali mi što trošimo benzin možemo to sanjati.
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

#38
 :zzz:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar

Trenutno 100 km auto prelazi za nesto manje od 600 dinara. Nije mi do foliranja sa ovim brojkama, posto je dizel preskup, a bice i skuplji. Pre dve godine sam kupovao dizel za 54,8 din/l. To je bilo uzivanje. Na kraju, mada je u prospektu pri kupovini auta bila navedena prosecna potrosnja od 4,8 l/100 km, znam za mnogo vozaca dci-ja koji tvrde da njihov auto trosi 6,5 do 7 litara. Kad sam otvarao ovu temu komentarisao sam i rezultate istrazivanja revije "SAT plus" koji su bili po njima korektni, a po meni previsoki. Ne znam kako je moguce napraviti toliku razliku u potrosnji. Mislim da vozim sporo, ali nikako "penzionerski". Na kraju, mahom sam u gradu, a ako nisam, onda sam najcesce na oko 3000 obrtaja. Voznja van grada, po lokalnim putevima, zauzima oko 10% moje kilometraze.

Veterinar

Ne znam zasto i kako, jer na autu nista nisam radio, osim sto sam prisrafio plasticno crevo za dovod vazduha za kuciste filtera za vazduh, ali auto ide (previse) dobro. Nije samo rec o ubrzanjima, nego sam zaprepascen i potrosnjom. Inace je leti znatno niza potrosnja u odnosu na zimu, ali sada prelazim 1200 km po gradu sa rezervoarom. Gorivo sam natocio na pumpi Art-petrola kod HIT-auta (prestao sa tocenjem sa prvim "klikom"), presao u toku dana 564 km i natocio 19,8 l. Presao sam po gradu oko 150 km, po Zrenjaninskom putu oko 40 km, 50 km po lokalnim putevima oko Banja Luke i ostatak (vecinu kilometraze) na 130 km/h po brzinomeru. Presao sam od jutros oko 400 km i ugasile su se dve "crtice". Prosecnu potrosnju od 3,5 l nisu navodili ni u reklamama.  :hall:

vlastem

Ja od pre nekih 20-tak dana vozim stepway-a 1.5 dci, euro 4, znaci 70 ks.
Kod prvog merenja kilometraže (od čepa - do čepa) sam se iznenadio kada sam izračunao cifru od oko 6,5 l   :hm:
Doduše sigurno 70% toga je bilo po gradu, ali tu nema nekog špica, pošto je mali grad. Da li je moguće da stepa troši toliko više zbog većih točkova itd?
Dosta mi je to čudno.
Za dan dva ću sipati ponovo pun, pa ću proveriti, mada trenutno mi pokazuje tri crtice preostalog goriva, a prešao sam samo 500km.

Sve mi to izgleda čudno, a baš lagano vozim, uglavnom šaltam oko 2-2,5k obrtaja.

Keka

Ne trose novi dizeli bas toliko malo koliko se misli, ali je opet manje nego benzinci, narocito u gradu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vlastem

Istina, i svestan sam toga, ali otkud znam, ocekivao sam bar litar nize..
Prokletstvo kad sam pre ovoga vozio octaviju tdi, neverovatno to malo trosi..

Boze moj, nije ni ovo strasno...

goran79

cekaj malo da se motor razradi,pa ce sve sjest na svoje mjesto