Potrosnja dizela

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Doticna Fabia moze da potrosi 4,5 litre benzina samo ako se ti novci preracunaju kroz potrosnju plina  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Citiracu kolegu sa Yugo foruma:
Ako je pimpek 10 svi kazu 15cm a ako auto trosi 15 svi ce reci 10lit. Toliko od mene...

Veterinar

Odusevljen. Presao sam od poslednjeg tocenja 1120 km, a tek sada imam samo jednu crticu na displeju. Deo je odvezen po autoputu, opterecen auto, 130 km/h, a oko 60% je (Beo)gradska voznja. Srecan.

Raja

Što bi rekao Zaharije: "Pa, koliki je vaš ... rezervoar?" :Smiley: Ili to šlepaš cisternu za sobom.

Loganovac

Pa dizel je Rajo, čovek vozi između 1940 i 2380 obrtaja, troši oko 4,07 l/100km.  :Smiley:

I pitao bih samo da li se pod gradskom vožnjom podrazumeva i BG-Padinska Skela?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

Spletom zivotnih okolnosti, ovaj put nije u pricu ukljucena ta relacija.  :njanja: Danas cu natociti gorivo, pa cu napisati koliko je stalo/ostalo.

Loganovac

Izvinjavam se. Pitao sam zbog toga što neko i takve relacije smatra gradskom vožnjom, ne izlazi se iz grada Beograda, je li... Pa i vožnja novobeogradskim bulevarima u gluvo doba je sušta suprotnost onome što se podrazumeva pod pojmom gradske vožnje.

Ali ono za obrtaje stoji  :njanja:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

1604-2168  :wink:
Vidikovac-Karaburma. To je "bas grad".

Raja

#23
 
Citat: Veterinar poslato 01.09.2010. - 08:39
Danas cu natociti gorivo, pa cu napisati koliko je stalo/ostalo.
Je l' još sipaš? :Smiley:

Vihor

potrošnja DCI = ko upaljač,     :c1: :c:
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

Veterinar

#25
Citat: Raja poslato 01.09.2010. - 12:47
Citat: Veterinar poslato 01.09.2010. - 08:39
Danas cu natociti gorivo, pa cu napisati koliko je stalo/ostalo.

Je l' još sipaš? :Smiley:


:to:

LeNgenda

Citat: Veterinar poslato 01.09.2010. - 09:21
1604-2168  :wink:
Vidikovac-Karaburma. To je "bas grad".

Poznatija kao "dvajstrojka"... :Smiley:

Ima dosta razlike ako izadjes na magistralu, pa dupla traka do Ade, nego ako ides u sumu, pa na Banovo, da bi opet sisao do Ade, ali bangavom Kirovljevom. Ja tu uvek biram varijantu preko Topcidera, pa na Mostar. Sve to jos uvek nije BAS grad, osim preko Banovog, grad pocinje od Mostara.

Po slobodnoj proceni, ja od Petlovog brda do Borce, sto je oko 25 kilometara u jednom pravcu, tj. 50 km u oba, odem i vratim se za 400 dinara, tj. nepuna 4 litra benzina, ili u prevodu, ni cela jedna crtica. To je ispod 8 l/100 km, a to nije grad.

Magistrala-Zarkovo-Ada-Sajam-Kneza Milosa-Takovska-BDS-Pancevac-Zrenjaninski put
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Veterinar

Bilo je raznih relacija, uglavnom polasci na posao i vracanje s posla. Dovoljno guzve. Sipao gorivo nakon 1163 km, stalo 47 l, nije gorila lampica rezerve (jos). Gorivo koje je sipano prosli put (i prvi put do sada) je OMV eurodizel premium, u Vukovaru. Natocio sam na tatin nagovor, posto on tvrdi da ima manju potrosnju od kada toci isto gorivo u Astru. Sve u svemu, zadovoljan sam.

bocca

moze li neko ko ima stepway-a dizela napisati realnu potrosnju, ne one deklarisane?!? zanima me zato sto mi se cini da je mozda trenutno i rentabilniji dizel od stepway-a na gas! mene na gas 100km sada kosta 700 dinara! to bi u dizelu bilo 5.9 litara/100km. moze li stepway na dizel tako malo??? pozz

Keka

Nesto mi je malo 700 din (TNG) na 100 km. Mene kosta vise.

Dizel je trenutno (obzirom na cene TNG, BMB i ED) najisplativiji. I ide kao nevreme  :hall:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!