Cekic za razbijanje stakla u slucaju opasnosti

prethodna tema - sledeća tema

glavonja3

Resio sam da ugradim cekic za razbijanje stakla u slucaju opasnosti. To su oni cekici sto vidjate u npr. gradskim autobusima. Obicno su crvene boje sto asocira na opasne situacije. Iako se meni ni mojima nikad nista slicno nije desilo, cuo sam neke price od kojih sam se najezio (u strahu su velike oci) i odlucio da potrosim 5,7$ na DealExtreme kineskom soping sajtu na Glass Breaker/Hammer proizvod. Tezak je 125 grama, staje u sake srednje velicne odlicno. Ima dva kraka koja su pokrivena providnim plastikicama da se slucajno nesto ne razbije. Dodatno na drsci ima supljinu u kojoj je ostrica za secenje sigurnosnog pojasa (ja bih jos dodatno na to ugradio nesto sto gasi pozar, eh, vatrogasci smo mi :cool:). Pricvrstio sam postolje za cekic iznad vozacevih vrata sa dva deblja a kraca srafa, koji lako ulaze u tapacirung i zasad lepo drze. Kome to nije dovoljno ima jos dve rupice, samo za neke tanje srafove.

Ne zatrebalo nikad nikom, ali lepo se slaze sa mojom crvenom bojom auta ;)

Aleks

Pametno. Skalpel je jako koristan, koristio sam ga više puta na poslu na vežbama.

mrsp

Ja sam kupio u Metrou nešto slično pre dve godine.Ima čekić,skalper za sečenje pojasa,baterijsku lampu,treptač u slučaju zaustavljanja pokraj puta i magnet  po ivicama da možeš da zakačiš za auto.Korisna stvarčica u svakom slučaju.Mislim da ga i dalje imaju u Metrou.

Aleks


Vladimir

Ja odavno koristim ovaj:
http://www.resqme.com/features_specifications.html
Najlonskom vezicom pricvrstio sam ga za menjac i tu je uvek na dohvatu.
Ima sekac pojaseva, a sa druge strane kad se prisloni na staklo i malo pritisne iskoci karbidni vrh koji polomi staklo.
Izuzetno je lagan i odlicno radi, sto sam proverio na otpadu na vise automobila-bez problema lomi stakla, bez obzira da li su bocna stakla ili sofersajbne laminirane...ne omane nikad.
A skoro sam dobio i ovaj:
http://www.houdinitool.com/products/houdini-pro.aspx
I njega sam proverio na delu, super funkcionise.

VaskezNS

Ovo je mesto za sLogan ;-)

Vladimir

Nema kod nas da se kupe...
Ja sam Res-q-me narucio online iz US, kostao me oko 15 dolara, a ovaj drugi sam dobio na nagradnoj igri na jednom stranom forumu.
Evo slika iz mog auta:




Zakacio sam ga na rucicu menjaca i uvek je pri ruci.
Vidi se sa jedne strane gde je secivo za pojase a sa druge strane se samo prisloni na staklo i pritisne i tada iskoci celicni vrh koji razbije staklo.
Vrlo je delotvorno, probao sam ga na desetak automobila.
Ovaj drugi je malo komplikovaniji, ima i led svetlo.



I on radi na slicnom principu.
Probao sam i ovaj cekic, ali nisam bio bas zadovoljan-potreban je zamah da bi se razbilo staklo, a nisam siguran da ce covek koji se nadje u takvoj situaciji da mora da razbije staklo biti u mogucnosti da dohvati cekic i zamahne da razbije staklo...verovatnija situacija je da ce biti u prevrnutom automobilu i u skucenom prostoru.
Bar ja tako mislim.

mrsp