Da li nam treba čipovanje?

prethodna tema - sledeća tema

saša61beograd

Logan i 180 na auto putu?Lep poslić za presretače.Čuvaj se.
Mislim da će ova tema postati još zanimljivija kad počne merenje 30-60 u trećoj i 60-90 u četvrtoj ili 80-120 u petoj.Ja tako shvatam performanse.

Loganovac

 :-)1

Kad ti zatreba performansa - šaltuj, zbog toga menjač i postoji. Kako si počeo, trebalo bi da merimo recimo samo trećom od 0 do 100km/h! Performansu vozila određuje mnogo faktora, a u tom spisku su prenosni odnosi visoko rangirani.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

staracstol

Evo prvog pokusaja. Snimano sa Nokia C5 ali me debelo namucilo kako da je drzim. To moram da resim i da nadjem neko parce puta, ovo je na bulevaru na frku u rupi koju naprave semafori na kratko.

Videcu da nekako prilepim telefon pa da imam slobodne ruke. Napominjem da ovo nije sto auto moze vec cisto da probam.

Keka

Staracstol, 12,6 s ako sam dobro izmerio sa snimka.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

#49
Moze daleko bolje, bice jos snimaka. Ovo je sa bul Evrope izmedju semafora u rupi izmedju dva talasa. Primeti kako sam se ispromasivao na saltanju. Bice bolje kad zalepim telefon nekako za volan i kad nadjem prazan deo puta.

Keka

#50
Ostao sam duzan snimak Kadeta. Nije u crno-beloj tehnici, ali je u duhu 80-tih  :whistling:

Ako sam dobro izmerio, 15,7 sekundi do 100 km/h i 25,6 sekundi do 120 km/h. (presao 248.836 km, mereno na loz ulje)

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


alen

ja sam neki dan malo jace tero solenzu svoju (problemi s losim gorivom na benzinskama) u drugoj brzini je razvrtila 100 km/h pred samu blokadu , presaltam u trecu na 120 i pustim je neka se malo kotrlja , budem jednom izmjerio kolko ima 0-100 moj prestelan 1.4 MPI   :ces: :dobro: zasada dobro ide
Dacia Solenza 1.4 8v MPI 75 ks 112 nm + jh3

Lazar@

Citat: staracstol poslato 08.04.2012. - 19:05
Evo prvog pokusaja. Snimano sa Nokia C5 ali me debelo namucilo kako da je drzim. To moram da resim i da nadjem neko parce puta, ovo je na bulevaru na frku u rupi koju naprave semafori na kratko.

Videcu da nekako prilepim telefon pa da imam slobodne ruke. Napominjem da ovo nije sto auto moze vec cisto da probam.
cek,ovo je ona tvoja dizelka chipovana na 85ks?Sto sam ja nesto bio utripovao da imaju blokadu na 4000rpm,vidim ti je u drugu tjeras na 4 i nesto malo preko  :bonk:

staracstol

Kad nađem vremena i mesta, odvozaću to kako treba, loše sam šaltao i pustio da mi ode visoko u obrtaje gde nema obrtnog momenta ali nisam uspeo da se dogovorim i s telefonom i sa volanom i sa menjačem u isto vreme. Blokada je "dignuta" a inače jeste na 4K obrtaja fabrički ali iznad 3,5 stvarno nema ničeg pa tamo i ne treba zalaziti. Kad uspem da pričvrstim tel za volan da sam stoji i budem mogao da se skoncentrišem na vožnju, videćeš šta zapravo znači tih 200Nm, tih 85Ks ne znače ništa, Nm ga čini bržim.

Lazar@

#54
oftopic  koliko je sad max rmp?  Cek ako ti je blokada dignuta,mozda mozes da uhvatis vise od 160kmh? :hihi1: Jer znam da je 160kmh/4000rpm
Meni traze za chip sa 70ks na 95ks i 205Nm  160e  :too:

Dachaa

Da uhvatis vise od 160kmh,pa sto mislis da necipovani Logan ne moze vise od 160kmh,ja sam zivi dokaz da moze do 190kmh... :hihi1:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

ivan-bgd

#56
Kod čipovanja se ne povećava max brzina nego samo obrtni moment i ubrzanje.A tebi  traže za čipovanje 6.4 evra po konju :lau:.Čipovanj je čipovanje.Ima svoju cenu i nije klizna .Makar ovde kod nas .A imaš i power box pa možeš i sa njim da probaš od 129 do 229 evra je cena.Demontažno montažnog tipa,pa kad prodaješ auto možeš da skineš i prebaciš na drugi.


P.S. Pa onda puntić 1.9 jtd sa 63KW koji vozi moj otac može preko 230 :ces:

Dachaa

Jel ima neko iskustva sa tim power box-om ?
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

ivan-bgd

http://www.racechip.rs/Impressum.html

Deluje mi ozbiljno :ne:

Nisam probao mada bih vrlo rado .I planiram, jer je dobra fora,može da se skine i ,,baci,, na drugi auto :whistling:

Dachaa

Da,citao sam dosta o ovome cak sam ih i kontaktirao,jer sam se jedno vreme bio nesto zaludeo,al opet ne znam ni sam...
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(