Da li nam treba čipovanje?

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Citat: staracstol poslato 07.04.2012. - 00:43
"dizelki od 55 KS"? Koji je to motor? Koji je to auto?

Ovaj iz potpisa  :wave:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol


Keka

98 Nm na 2400 rpm. Max snaga 40 kW na 4800 rpm.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Ako se ne varam 1.5 65ks ima 160Nm. Znači, odro bi ga ko zeca. 85Ks ima 200Nm. Slabašna mu ta cifra, verovatno mu se zato ubrzanje meri kalendarom  :ne:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Pa podatak "98Nm" je dovoljan. Nekako arhaično. Dci je mnogo jači, ima mnogo (60%) veći obrtni momenat i zato verujem da ubrzava daleko bolje.

Keka

29 godina arhaicno? Idi begaj  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

To je bio lep auto kad se pojavio. Moj teča je imao mislim 1.6 benz beli neki kao sportak i sećam se da sam otkinuo kad sam ga video.

Dachaa

@staracstol
Jel mozes ako ti nije problem da snimis ubrzanje tvog Logana da vidim kako ide tvoj posto si ga cipovao na 85KS.Predpostavljam da ide kao nevreme  :too:
Dacia Logan 1.5 dCi - (2005-2013) :(

staracstol

Pokušaću, treba da dobijem od firme nov mobilni sa kamerom pa ću snimiti.

Keka

Videcu da snimim Kadeta, cisto da ne bude  :offtopic:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kiconix

Koliko ja znam, razlika je (vrlo bitna) u TURBO punjacu.

Veterinar

Kompjuteri, nacin ubrizgavanja goriva... Danas sam sa pratećom ekipom vozio potencijalnog kupca koji je dosao sa Meganom dci da pogleda Logišu. Kad se motor zagrejao, "stisao sam gas" na nekoliko sekundi na šta su sva trojica (tata i dva sina, rekao bih) izgovorili nešto poput: "Molim te, nemoj više da demonstriraš, dovoljno je." Nisam prešao 2800 obrtaja i četvorica smo bili u autu. Kad je dečko seo za volan rekao je da je servo neprimetan u odnosu na onaj u meganu, ali da auto neverovatno dobro ide. E sad, lepo je što je ova tema živnula i što svi demonstriramo koliko smo zadovoljni svojim automobilima, samo što sad zaista čekam da neko sa čipovanim motorom objavi svoj snimak ili iznese brojke i zapažanja.  :wave:

Keka

Ja sam nezadovoljan perofrmansama.  PS. u petak, nizbrdo kod Beske, ni na TNG ni na benzin nije mogao da dohvati 180 km/h.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Tebi u stvari ne treba čipovanje - treba samo da nekako ubediš Raju da đorate makine...  :laugh:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.