Zamena pogonskog lančanika pumpe za ulje na K7J

prethodna tema - sledeća tema

hobbista

#15
Ja sam za to uvek koristio crveni Abro (mada moze i crni i beli, ako se dobro secam). Paziti se turske varijante - isto pakovanje, isti tip slova, samo se zove Mbro!


Svaka malo bolje snabdevena radnja auto delova. Ovako izgleda.
Mislio sam na AB-11, i tada su u ponudi bili jos AB-12 (crni) i AB-13 (beli). Trebalo bi da nije skuplji od jedno... 300 dinara  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

#16
 :help: Drugari, hitno mi treba informacija o koraku navoja M 10 za blokator radilice!!!
Necu da skidam cep sa bloka pre radova, a danas idem kod strugara.
 

Molim za brz odgovor!!!   :help:


hobbista

Kada dodjes kod njega, skini sraf pa neka izmeri korak. Koliko se secam, trebalo bi da je standardni korak (cini mi se da je 1,25 za M10)  :ne:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

zac

Evo napravljen alat za blokadu radilice a i bregaste, pa kada nekom bude zatrebalo, slobodno neka trazi.  :)
Zavrtnji placeni 2 x 40 din. a za rad strugaru jednim Jelenkom.  :D

Blokere sam napravio od dva prokronska zavrtnja M10 x 1.25 kvaliteta A2-70.

Hvala Hobisti za info o koraku, jeste 1.25mm.  :wave:

Evo i slike.


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

#20
Super što si postovao radioničke crteže!  :to:
(jedino opet kuburacija sa lošim kvalitetom fotografija  :( )

Međutim, onaj levi mi baš ne liči mnogo na crtež, šta je sa onih 10mm od radlovanog dela do navoja, mislim da li ti je ostao navoj dužine 20mm?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

zac

#21
Loganovac, alat je napravljen tacno po crtezu, u stotu. I navoj je tacno 10mm. od OK-a glave  :ne:
Radlovani deo nisam radio, posto on i nije bitan, on sluzi da se trn za blokadu zavrne rukom u blok, a na mom blokeru je umesto radlovanog dela ostala OK-a glava za kljuc, pa ce se i zavrtati kljucem. Na onoj slici, elementi stoje na crtezu u 1:1 razmeri.

Crtez sam vec postavljao, ali evo ponovicu ga u vecoj dimenziji.


mrsp


Loganovac

 :bonk: Ne vidi baba, sine, učinilo mi se od kotnih linija da je navoj, a od navoja da je neobrađeni cilindar...  :c:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.


zac

Kupljen "Abro-Red" silikon, u Auto-Mika za 200 din. 


zac

Juce konacno uradio veliki servis i zamenu zancanika uljne pumpe i semeringa radilice.  :)
Menjano: Zubcasti kais sa spanerom, PK-kais (spaner ostao stari, dobar je), Semering radilice, lancanik uljne pumpe motora, dihtung kartera, ulje i uljni filter, filter vazduha i filter goriva.
Ovom prilikom se zahvaljujem nasim kolegama, Krletu i Hobbisti na teoriskoj, tehnickoj i moralnoj podrsci. Takodje se zahvaljujem kolegi Ayrtonu na pomoci i druzenju.   :friends: :ziveli: I naravno zahvaljujem izvodjacu radova, to jest, sebi.  :D

Spremio sam par desetina slicica sa objasnjenjima i koracima u toku radova.