Zamena - ugradnja zvučnika

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Ti sto idu u vrata, idu i na zadnju policu, bez prosirivanja rupa.

Najbolje bi bilo da stavis zvucnike i napred i pozadi.

Koje ces uzeti, koje snage i velicine, zavisi samo od licnih afiniteta, dubine dzepa i spremnosti da se igras testerom  :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ppejic

@ JELENKOP6

Ove sto idu u vrata. Sta ce ti vise, i onako ti kao vozac uglavnom provodis 70% kilometraze sam u kolima.

Peja

Loganovac

Moja procena je oko 62-63%.  :crazy:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

SONY 200

Evo mene prvo da zahvalim na pomoci "miroleca" i svima ostalima. Operacija uspijela svi zvucnici rade super ali izgleda da imam iznimku isao sam skidati poklopce od straznih zvucnika kad ono iznenadenje kad tamo original postavljene zice i to jos spojene na kaz tako da sam uzeo jos dva zvucnika i sada je perfektni.Hvala svima

nik

Ljudi, mala pomoć za tupavog forumaša.
Kad sam bio kući premerio sam dimenzije otvora za zvučnike i poklopca i prema njima bi uz postavljanje odgovarajućih nosača moglo bez problema da se upasuju 165 zvučnici (čak mi po dimenzijama i izgleda da je otvor upravo i predvidjen za njih, a da je "turen" manji nosač za 13-tice i da je zvučnik mnogo duboko postavljen).

S obzirom da nisam skidao i obraćao posebnu pažnju na sam originalni crni plastični nosač zvučnika  :banghead: :banghead: :banghead: interesuje me ako neko zna, ko je skidao tapacir vrata, dali je nosač vezan za limariju ili za tapacir? Pretpostavljam da je vezan za limariju, al opet, reko', bolje da proverim, a sve u cilju nabavke nosača jer sam od kako sam u radnji čuo ove lepotane http://cgi.ebay.de/JBL-P6560c-165-mm-2-Wege-Kompo-System-JBL-P-6560-c-/310175226777?pt=CE_Auto_Hi_Fi_Autolautsprecher&hash=item4837e25b99 prestao da razmišljam o bilo čemu drugom (a bilo je tu Magnata, Infinity-ja, Canton-a reda 270+ Eura) i počeo da štedim pare ko klinac za kožni fudbal. Čistiji i jasniji zvuk i jači bas u životu nisam čuo sa "normalnih" zvučnika, u potpunosti opravdava ono P u oznaci.

Hvala na pomoći.

Keka

Vezan je za lim. Kad skidas tapacirung, moras da odvijes i 4 srafa sto drze kadicu i zvucnik.

Dobra cena za ovaj JBL  :bonk: Gde bi stavio visokotonce? Meni je oduvak izgledao prazno onaj trougao gde je rucka za podesavanje retrovizora.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

#66
JBL P serije, pa još sedamnaestice i dvosistemski!   :woo-hoo:

Imaćeš verovatno problem ako misliš da montiraš zvučnike direktno na lim, jer kad skineš korpe videćeš da plastična obloga vrata ne leži na limu, već na nekom rastojanju od recimo 10 do 25 mm koje po obimu , što je najgore, nije svuda isto, pa ne znam kako bi se to premostilo. Što se samih otvora u limu tiče, nema nikakvih problema...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

nik

Citat: Keka poslato 05.09.2010. - 15:42
Dobra cena za ovaj JBL  :bonk: Gde bi stavio visokotonce? Meni je oduvak izgledao prazno onaj trougao gde je rucka za podesavanje retrovizora.

Može da se nadje i 40% jeftinije, al' su ovde bili najiscrpniji podaci, a što se tiče trougla ja tu imam ručicu  :banghead: :banghead: :banghead: pa će morati negde drugo, razmišljam o A-stubu, oblozi vrata ili  tabli negde u ćošku, ali o tom potom.

Što se tiče lima i obloge, ima da se nabudži pa makar seko cela vrata, samo da se skupe pare.


gurman

Ova tema k'o stvorena za moj problem.  :dobro:

Bio bih zahvalan kad bi mi neko rekao da li u Dachiu Sandero (Stepway) mogu da se postave u vrata 17ce.  :hall:
Znam da idu 13ce ali da li je neko to možda radio i da li bi ovlašćeni serviser bio raspoložen da to odradi.

Izvadio sam zvučnike iz prošlog auta i žao mi je da ih ne iskoristim za nov autić  :ne:

U pitanju su zvučnici Hertz ESK 165.

http://www.vitez.rs/?pg=artikal&artikal=5:15:58

Naravno važno mi je da može tako da se odradi a da ne utiče na garanciju.

miroleca

Mani se ćorava posla. Ovlašćeni servis ti sigurno neće seći vrata (lim) da uglaviš nestandardne zvučnike, a i tapacir vrata to ne dozvoljava. Jedino da ugradiš 13ice...

Pozdrav !

gurman

 :hm: toga sam se najviše plašio  :ces:

Jel ima mozda neko predlog za zvucnike sličnog kvaliteta 13ce neke.

Izasao sam iz fazana i ne znam koji su novi modeli i tako to...

"Terao" bih ih ihihih naravno sa pojačalom.

I još na to woofer i još jedno pojačalo i ...  :lux:

E da, jel sekao neko možda policu i ugrađivao tamo neke zvučnjake?

Ima neko predlog sta staviti na policu. Oko 100 RMSa, to bi bilo dovoljno  :whistling:


miroleca

Mislim da je Loganovac složio lepu muziku, bez preteranog budženja. Potraži...

Jelenko

Pa ja sam stavio 17-estice,ali na tapasirung,nista im ne hvali,e jedino je bojka sto moras da prosirujes (odrezes) malo tapacirung.Obiljezio sam rupe i okruzio koliko treba,izbusio i stavio one male podloske sa navojom da se moze ucvrstiti zvucnik sa saraficima.E sad ako ti je zao sjeci tapacirung to je druga prica....

Loganovac

Evo kako je to izgledalo kod mene, fabrička ugradnja. Naleteo sam na ovu staru sliku, pa reko' 'ajde da ne trubimo u prazno...


Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!