Ugradnja putnog racunara - prepravka BC

prethodna tema - sledeća tema

staracstol

Jel još mnogo veliki Štrumfe? Jel još mnogo veliki Štrumfe?  :bliss: :bliss: :bliss: :bliss:
Ja još nisam rasčivijao ono sa konektorom ali biće, biće.

zac

Peeeejoooo, odgovori mi bar na ovo:   :wave:

Citat: žac poslato 11.05.2012. - 22:01
Da li znaci da Logan Preferace vec ima instaliran konektor u onom braon dzeku, tako sam bar ja razumeo, a ne znam Rumunski pa sam nagadjao.  :ces:

ppejic

#47
Ne znam. ali mislim da samo modeli 2005. d osredine 2006. dizel vaijante imaju svu potrebnu predisntalaciju. To pise i u onom uputstvu koje sam postavio na pocetku teme. Cristi je u ovom tutorialu modifikovao dCi iz pomenutog perioda, tako da nije morao ugradjivati dodatne provodnike.

Ostaje samo da pronadjem gde kupiti kontakte za kripovanje koji odgovaraju konektorima na Logan-u. Pretpstavljam da se moze nabudziti nesto, ali ipak to ne bih radio.

staracstol

Odgovaraju oni od ATX napajanja za PC, tacnije oni za napajanje floppy drive-a. Ja sam te koristio i isti su ko oni vec ugradjeni. Ja sam resio tako sto sam odsekao sa napajanja zajedno sa zicom, zalemio za moju zicu i termo buzirom izolovao.

ppejic


staracstol

Da, ali sam ih skinuo sa riknutih napajanja pa nastavljao na moje kablove. U BC idu (kod vozaceve leve noge) bas takvi. To sam shvatio kad sam povezivao onu foru za brisace da rade automatski. Potpuno su isti.

ppejic

Kod vozaceve leve noge je UCH, a BC je intrument tabla. Ne znam da li su isti.
Za UCH znam da moze od PC napajanja da se iskoristi. Takodje, treba videti da li moze da se ubaci i u ECU konektor.

hobbista

Ccccccccccccc, ne pratis oglase. Ima li toga ovde?

Recimo, Id 160019
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

staracstol

Mislim da su isti tip i dimenzije jedno 85%

ppejic


zac

To znaci da za 550din,  22. zainteresovana forumasa mogu zavrsiti posao.  :D  To nije skupo.  :too:

ppejic

Svakome su potrebna po 2, znaci 11 forumasa.

zac

OK, i na okupljanju ti svako da 44 din.  :dobro: 

ppejic

#58
Kontakti nisu isti. Uporedite sa slikom sa sajta.

Evo kontakata


Video tutorial (1. deo)


(2. deo)


(3. deo)

zac

#59
Pejo: On ipak menja taj cip.... kako napreduje tvoje reprogramiranje?

Pejo, ne razumemo tvog prijatelja iz Rumunije, ako ti nije problem i ako razumes Rumunski, napisi par reci na Srpskom, neke bitne informacije, oko oko cega treba povesti racuna itd...prilikom ove ugradnje borda.  :wave:

Ako sam dobro izracunao, komplet za ugradnju je oko 38 Evra? 
Ispravi me ako gresim.