Ugradnja putnog racunara - prepravka BC

prethodna tema - sledeća tema

Aleks

I ja sam tako radio, ali mi se cini nekako nelogicnim da se prekine  skidanjem kontakta.  :ne:
Hvala Zac!  :ziveli:

sale_u123

Test mozes da prekines i dugim pritiskom na taster na instrument tabli.
Koliko sam primetio, ovime se resetuju poruke "t0" i "d" koje se javljaju na dijagnostickom ekranu.

ppejic

Ovo o cemu polemisete nema veze sta temom. 

Kako nebi otvarali novu temu, koristite korisnu alatku koju omogucuje forum. a koja se zove SEARCH, pa kada pronadjete odgovarajucu temu nastavite tamo sa polemikom.

staracstol


nik

Citat: staracstol poslato 24.03.2012. - 19:22
Pokusao sam danas da uvucem instalaciju za BC ali sam morao da odustanem. Vod "debit carburant" je izvucen fabricki (Logan dci Feb 2006 ambiance) ali problem je sa crnim konektorom na instrument klasteru. Vod 23 (koji sam video i na Kristijevom tutorijalu za automatsko zakljucavanje) koji bi trebao da je prazan je zauzet ljubicastim vodom fabricki.

Da se vratimo na temu.
Konsultovao sam VISU i kao sto staracstol rece, a i u uputstvu koje je Peja postavio vod ECU-BC je postavljen (na pin 19 sivog konektora) Verovatno su u VISU šeme novijih modela.
U vezi sa vodom sa pina 23 crnog priključka ins. table date su za dCi dve šeme i izgled konektora za nivoe opreme SOP1 i SOP3.
SOP1


SOP3


Provodnik sa pina 23 ins. table na B7 ručice je ljubičaste boje tako da ti imaš verovatno već instaliranu vezu. Proveri samo konektor B7 na ručici brisača.

ppejic


staracstol

@PPejic: Pogledacu ponovo, gledao sam po onom uputstvu sto si postavio, tamo na konektoru kod rucice nema nista ni sa strane rucice ni sa strane instalacije ka ostatku kola.

ppejic


staracstol

Da, onaj beli (sa vozačevog mesta gledano) desni. Na mestu obeleženom sa B7 nema ništa ni sa jedne strane džeka. I ja sam se (prerano i zalud) obradovao misleći da je vod već provučen ali ništa. Izgleda da postoje različite instalacije jer kod Christy-a je pin 23 na crnom konektoru sa instrument klastera prazno mesto kao i u tutorijalu za BC i verujem da je to tako na Loganima ali izgleda ne na svim. Uglavnom nisam obeshrabren, naći će se već neko rešenje. Sad ću da se zanimam nekim drugim projektima (a ima ih vala) pa kad se razreši misterija, nastavljam. Odstupanje sam primetio i u tutorijalu za automatsko zaključavanje i tamo je mesto na braon konektoru uch takođe zauzeto nekim fabričkim vodom.

loganoman

Da li se brise ukupna kilometraza ako se zameni ovaj cip?

ppejic



zac

Pejo:
Da li ovo znaci da ipak treba promeniti cip, ti si pominjao neko programiranje?
Da li znaci da Logan Preferace vec ima instaliran konektor u onom braon dzeku, tako sam bar ja razumeo, a ne znam Rumunski pa sam nagadjao.  :ces:

I da li znaci da se ukupna kilometraza ne brise?

Da li mozes nabaviti taj cip i po kojoj ceni?

ppejic

Memorija se moze kupiti na ovom sajtu + 2E za postarinu u Rumuniji, a rekao bih da je bezobrazno skupa obzirom da ta memorija bez sadrzaja kosta do 1E.
Elem, rekoh da sam to savladao nadam se, a moj Logan ce biti prvo zrtveno jagnje, samo da jos malo promrdam,a vi se strpite.

http://imbunatatiri-logan.weebly.com

zac