Ugradnja putnog racunara - prepravka BC

prethodna tema - sledeća tema

zac

Hvala Pejo za info, znaci mislis da je to skupo... ok. cekamo tebe. 
A kako napreduje tvoje programiranje.  :wave:

ppejic

Ma nije to programiranje, ali mislim da sam pohvatao. Sigurno je da u narednih mesec dana necu moci da se bavim modifikacijom.

zac

Ok cim budes mogao, nastavi. Nadam se da ces uspeti, bar to prizeljkujem, pa na leto, boze zdravlja, eto mene u Nisu da mi to namestis.   :D

staracstol

@PPejic: Jel mogu da uradim instalaciju iako nemam taj čip. Iz tutorijala sam ukapirao kako da uradim ožičenje, pa ko veli da ja to odradim a čip kad bude ili bi tako mogao izazvati neki problrm/kvar?

Keka

Meni dugme na tabli ima istu funkciju kao i taster na prekidacu brisaca-pri kratkom pritisku. Dugim pritiskom resetuje vrednosti, dok taster na prekidacu brisaca to ne radi. Stoga nisam ubedjen da je dodatni taster neophodan.

Sa druge strane, potrebna je demontaza table pri svakoj intervenciji. Ne vidim razlog da je dva puta skidas ako nece imati funkcionalnost koju daje chip, kojeg za sada nemas.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Keko, nismo se razumeli. Nemam prekidač na ručici brisača i nemam BC. Hoću da odradim tu zezu iz tutorijala, za sada sam u mogućnosti jer provlačim kablić za ono automatsko paljenje brisača i automatsko zaključavanje pa me interesuje da li je bezbedno provući te kablove i spojiti ih bez da je taj čip ugrađen. Dakle, da li će se odsustvo čipa manifestovati kao odsustvo reakcije na pritisak tastera (dodatno ugrađenog kao zamena onog na ručici brisača) ili može nešto da se desi tipa malfunkcija ili izgaranje? Taj odgovor mi treba.

Keka

Aaaa  :bonk:

Ne znam. Verovatno ne smeta posto imaju istu funkciju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


staracstol

Pokusao sam danas da uvucem instalaciju za BC ali sam morao da odustanem. Vod "debit carburant" je izvucen fabricki (Logan dci Feb 2006 ambiance) ali problem je sa crnim konektorom na instrument klasteru. Vod 23 (koji sam video i na Kristijevom tutorijalu za automatsko zakljucavanje) koji bi trebao da je prazan je zauzet ljubicastim vodom fabricki.

ppejic

Znaci od ECU do BC postoje vec provucen provodnik, kao sto i pise u rumunskom uputstvu. Superiska!

staracstol

Da, ali kako prikljuciti taster kad je vod vec zauzet?

ppejic

#25
Da li posmatras i brojis pinove sa "licja ili nalicja konektora" ?
Proveri da li taj ljubicasti provodnik vec vodi do desne palice.

staracstol

Gledao sam sliku, nisam pogresno brojao, kabel ne vodi do konektora za palicu, gubi se negde u posli kablova koja je oblozena crnom plastikom

staracstol

Crni konektor, sa pozicije vozaca gledano desni je potpuno popunjen. Probao sam da prespojim taj vod na masu i nista se ne desava. Ne tece ka masi nista, probao instrumentom. Verzija softvera je 6001, kad uradim test imam verziju softvera pa kolicinu goriva pa ---r- i ekran na kom su svi simboli crni. To slovo "r" nije takvo vec ima produzenu vertikalnu liniju na gore. Kablove za senzore otvaranja zadnjih vrata nisam provlacio vec sam presao na provlacennje kabla za motoric brave prtljaznika.

Aleks

 :offtopic: Kad si vec pomenuo test, setih se da pitam sledece: kada se pokrene test, da li postoji vreme koliko treba pustiti da rade kazaljke ili ga jednostavo iskljuciti "skidanjem" kontakta?

zac

Skines samo sa kontakta, kada hoces, ja sam bar tako radio vise desetina puta....i nista ne fali.  :nami: