Vek trajanja Pločica i Paknova

prethodna tema - sledeća tema

sinnet

                    :huh:  Zoki je samo izneo teoriju.    :write:  U praksi, skida se jednom ili nikad.
                        Iz iskustva. :too:
Sve tece,a narocito se u tome istice Dunav.

Keka

Zbog cvrcka u tocku, koji se cesto javlja i uvek vaskrsne kao Feniks, skida se cesto, ako vlasnik ima primedbu na cvrcka.

Ja sam na mog navikao. Jos samo da mu dam ime  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


krle


Zoran

#63
Tolerancija na zadnjem rukavcu je uvijek u minusu tako da nema govora o zaribavanju košuljica nego pakne stružu o doboš zato što je ručna kočnica samopodesiva pa se paknovi ne mogu "razštelovati ručno" Probajte doboš sa ležajem staviti i skinuti kada su paknovi vani i bit ćete iznenađeni kako to ide lako.
Sam svoj gazda - vazda.

hobbista

Uhhh, trudim se da se držimo teme... ali:

Kakva god bila konstrukcija ležeja, on ima predviđenu silu pritezanja. Ako neko misli da je to nebitno, neka pritegne maticu sa nekim alatom sa polugom (dužine bar 1,5m) i neka pritegne što jače :)
Tolerancija NOVOG rukavca jeste u nekom dozvoljenom minusu. A rukavac posle određenog broja km izgleda malo... drugačije. Takođe, ležaj koji propeva obično malo spali rukavac i košuljicu (unutrašnju), pa svlačenje ležaja zna biti prava milina, a namontiran novi ležaj hoće da se okrene oko rukavca. :D

I, kada se skida doboš, trpe kuglice i košuljice ležaja (ukoliko je košuljica malo zapekla na rukavcu).

Paknovi se mogu podesiti i bez skidanja doboša, kroz rupu od šrafa točka. Potrebno je malo iskustva, ali oni koji rade Reno vozila to već znaju :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

kiconix

Odoste u  :offtopic:
Drzite se teme da ne bude brisanja.

sinnet


Citat: hobbista poslato 06.01.2011. - 21:27
Paknovi se mogu podesiti i bez skidanja doboša, kroz rupu od šrafa točka.

      Pa zar nisu samostelujuci paknovi?
       Mislim zbog "veka trajanja paknova''. :to:
Sve tece,a narocito se u tome istice Dunav.

Zoran

#67
 Mislim da se oni sami podešavaju a da se kroz rupu mogu razdesiti (razlabaviti)
Sam svoj gazda - vazda.

dovla

Kroz rupu za šraf možete da podesite (zategnete) pakne.

Zoran

#69
Prešao 53 000 km disk pločice potrošene 2 mm, vjerovatno zato što najviše vozim na otvorenom putu i kočim motorom.
Provjerio sam pasuju od renoa 5 koje sam nekada kupio pa mi nikada nisu zatrebale...
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

To je zbog magicne prikolice   :nami:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Tica

Više - manje sve je već rečeno, traju dok se ne potroše  :aplause:
Ja volim da šaltam tako da traju, uz uslov da su ok kvaliteta, prilično dugo. Vozim svaki dan a i dosta me voze pa vidim da ima ljudi koji prosto jedu pločice i paknove, mrzi ih da šaltaju pa udri po kočnici, još kada se spoje dobra spoljna temperatura, velika kočenja, slab kvalitet - eto dobitne kombinacije da se pločice i paknovi "izgore" dok si reko keks.

Veterinar

U drugoj temi napisao sam da su u akciji besplatnog pregleda dacijinih vozila pregledni paknovi na mom autu i receno mi je da se mogu jos neko vreme mirno voziti. To je utvrdjeno bez skidanja zadnjih tockova. Moze li tako da se izvrsi pregled?

jasho

Koliko u mm pločice treba da budu tanke  pa da se menjaju??

Aleks

Moje imaju oko 3-3.5mm i zameniću ih ovih dana.