Vek trajanja Pločica i Paknova

prethodna tema - sledeća tema

dragan18

#30
Dajte ljudi pomagajte, koji je to tip paknova ? meni su dali neke koje ne odgovaraju :cekicem:

dsit

Blizim se polako cifri od 100.000 (trenutno 97.200 ) pa me kopka dal se blizi i vreme zamene zadnjih pakni. (a mrzi me da skidam dobos :c:) Prednje plocice sam menjao na 66.000 i mogle su jos da trce (vidi se na slici gore). S obzirom da imam onaj razdelnik i da zadnje kocnice ne rade uvek punom parom nadam se da ih necu jos menjati...
Koje je vase misljenje....

Veterinar

Ni ja nisam rastavljao nista da pogledam kakvo je stanje, ali videvsi stanje tvojih plocica, verujem da je sve O.K. To sto ja verujem, verovatno ne znaci mnogo. Lepsa polovina mog tate je na novoj Astri ostavila povucenu rucicu rucne kocnice, presla solidnu kilometrazu po gradu, sve lepo mirisalo i pocelo da skripi... Nov auto...
U HIT-u sam video kako se smeju majstori kad je (po recima vlasnika) zena uradila slicno, samo na autoputu.    Moji ukucani i ja kocimo istim stilom. Pisao sam da smo Kadeta prodali sa original paknama i 220.000 predjenih kilometara. Citoen Saxo, koji smo predali mom bratu ce uskoro imati 150.000 i takodje su originalne. Logan ima 101.000... Na tehnickom pregledu sam cuo komentar majstora (koji uopste nisam ocekivao) - "Auto ti koci kao zver". Toliko koliko samo na tehnickom pregledu potrose kocnice, ja ne potrosim za dva meseca. :huh:

kovdejan

Pločice konačno promenjene posle 49.000 km.

wvojin

Ja sam svoje plocice promenio posle 41.000 km, iako je majstor kada ih je pogledao rekao da mogu da teraju jos 2-3.000 km. Nema sale sa tim stvarima. Sad koci kao zmaj  :too:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

mladen895

Fabričke su izdržale 44 000, a juče promenim italijanske sa buvljaka od 1100 din na 31 000. Diskovi mogu još dosta da teraju,po odokativnoj metodi još 100 000.
Kad se mora,sve  je tesko.

Keka

Fabricke plocice su izdrzale 60.000 km, a zamenske iz servisa su izdrzale 40.000 km. Mogle su jos, ali je jedna obloga (od 4) bila znatno tanja od ostalih.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dsit

Danas sam hteo da skinem dobos i prekontrolisem istrosenost pakni i stao na pola puta.

Jel zna neko kako se skida dobos. Ja sam skinuo onaj poklopac u centru, odvrnuo maticu i ispod vidim jedam 'segerov' osigurac i lezaj. Sta dalje...?
Nisam hteo na silu da lupam i svlacim dobos,ne znam u kakvoj je vezi sa lezajem pa mi samo falilo da nesto sj....

Evo kako izgleda




Zoran

#38
 Prešao sam 38000 km i ništa nisam još mjenjao.
Sam svoj gazda - vazda.

dsit

ne brini ima jos toliko da prodjes...

plavuša

jedanput sam menjao pločice stavio sam delfi i obradio diskove , sada imam 93000 km i još nisam dirao , vreme je da se misli o promeni , cena pakni je od 1500 do 3700 , ja bi ponovo stavio delfijeve , jer sam zadovoljan dužinom trajanja

Loganovac

Samo da razjasnimo, da li pričaš o pločicama ili paknovima? Jer ako su u pitanju paknovi, trebalo bi da traju znatno duže...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

urkepz

#42
Menjao sam na 45 hiljada prvi put plocice i kazu mi da sam mogao jos malo da guram,ali sto je sigurno sigurno je.
Slikacu stare neki dan pa cu ih izbaciti.


Zoran

#43
 Nagurao sam na 47700 još ništa nije mjenjano.
Sam svoj gazda - vazda.

dsit

Na 115.000 sam pa me zivo interesuje kakve su mi pakne. Jel zna neko kako se skida zadnji dobos ili eventualno da okaci link sa youtube. Znam da sam jednom video,neki rumun je imao silna uputstva..