Vek trajanja Pločica i Paknova

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Nesto ne bih da skidam dobose radi gledanja, posto / valjda mora i da se skida lezaj tocka...??
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Keka

Citat: Zoran poslato 08.04.2013. - 19:17
:ces: :ces: Ovo mi je prvi auto sa ABSom (nema peti cilindar). Primjetio sam da su pakne značajno potrošene, otprilike 30%. Caka je u tome što vozila sa petim cilindrom pri blagom kočenju koriste samo prednje kočione elemente a mi sa ABSom stružemo i zadnje pakne ...

Sastruga ti njih 30% na 150.000 km i jos se zalis  :doh:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Zoran

 Reno 4 GTL koji sam nekada kupio nov i prešao sa njim 200 000 km otišao je sa maltene novim paknovima, pa mi je ovih žao. One je peti cilindar sačuvao.
Sam svoj gazda - vazda.

Loganovac

Potpuno razumem tvoju zabrinutost, ispada da će ti paknovi jedva sastaviti 500.000km...  :(
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

DrJekyll

 :ha: 150.000 30% :ha: ne znam šta reći :doh:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

petar313

#125
Slika 1: Trenutno stanje prednjeg levog diska i pločica. 56000 km


Slika 2: Stanje pre tačno godinu dana. 45000 km



Moj problem je zvuk. Čuje se škripa kad nije stisnuta kočnica. Ustanovio sam da je prednji levi točak. Škripa se čuje po puštanju kočnice i traje neko vreme, pa prestaje. Javlja se ponovo kad sledeći put koristim kočnicu.
Koliko sam primetio pločice su tvrđe i usekle su se u diskove više od milimetar sa svake strane. Mislim da mi to pravoizvodi škripu. Skinuo sam sloj rđe sa oboda diska i škripa se značajno smanjila. Varujem da su diskovi za obradu. A mogao bih preventivno da zamenim pločice.
Posetiću nekog od majstora ovih dana da čujem mišljenje.

Keka

Ako je po milimetar sa svake strane, onda su za zamenu....pogledaj koja je minimalna debljina diska, treba da pise na njemu.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


glavonja3

@petar313 Ti delovi su cisti(ji) nego kod mene. Cime da ih ocistim ili cime da ih odrzavam? Evo slike mojih:

http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=82.msg92844#msg92844

petar313

@Keka I ja mislim da je sve to za zamenu. Ne bih da se igram sa kočnicama. Nisam imao čime da izmerim debljinu.. Zato mislim da to oteram nekom  kreštenom majstoru.

@Glavonja3 I moji diskovi su imali ogromne naslage rđe po obodu i na unutrašnjoj strani bliže centru. To lako spada; bukvalno čim se pipne. Ja sam lupkao drškom od šrafcigera i to je otpadalo, tj ljuštilo se.

P.S. Uradio sam pretragu po kataloškom broju (koji se jasno vidi na prvoj slici) i izenenadio sam se. Ovo su veći diskovi, a očekivao sam da će biti manji.
http://www.autopartoo.com/oem/renault/8200123117.html


zac

Citat: Keka poslato 15.04.2013. - 00:20
Ako je po milimetar sa svake strane, onda su za zamenu....pogledaj koja je minimalna debljina diska, treba da pise na njemu.

Minimalna mera diska je 10.6 mm. Debljina novih je 12 mm.