Vek trajanja Pločica i Paknova

prethodna tema - sledeća tema

kovdejan

Koliki je prosečni životni vek pločica i zadnjih paknova?
Na koje se sve načine može pretpostaviti da je došlo vreme za zamenu?

Pretpostavka da se vozilo eksploatiše u beogradskim uslovima, normalan stil vožnje, ne suviše agresivan...

kiconix

Ja sam moje zamenio posle 32k (Lukas).

taxista1974

Meni plocice u proseku traju od  20 do 30000. Ali ove zadnje, sto mi je lik uvalio, su za medalju, celih 8000. :badmood:

krle

#3
Pločice sam zamenio na 50k , a paknove još nisam.

Keka

#4
Zavisi od rezima voznje, na otvorenom prelaze mnoooogo, po gradu malo. Debljina (i zrelost za zamenu) se vizuelo kontrolisu, eventualno na osnovu visine tecnosti za kocnice, ali je to vrlo nepouzdana metoda. Senzor za sada ne postoji .
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


kovdejan

#5
Juče sam bio na redovnom servisu pa su mi pogledali i kočnice. Kaže majstor da ako ne zaboravim ručnu da spustim da će paknovi moći da izdrže još jedno 100000, 120000  km :D
Pločice su isto dobre, kaže mogu i one još dugo da izdrže ali kao da ih promenim preventivno na velikom servisu. Videću u kakvom će stanju tada biti... :)
Do sada sam prešao 34.000 km

dsit

#6
Ja sam plocice zamenuo na velikom servisu na nesto preko 60.000 mada su mogle jos 10.000 da istrce a nadam se da ce paknovi jos dugo da klackaju  :dance:

dovla

#7
Pločice na 40k i 80k, paknovi ne.
Naravno sve zavisi od stila vožnje.
Pločice koje se ravnomerno i "normalno" troše ne sahranjuju diskove.

Veterinar

#8
Plocice na 88000, ali nisam morao, bile su jos 5 mm, paknove na kadetu nisam nikad menjao, prodao sam ga sa 220000. Ne znam kako. Plocice na kadetu su mi trajale 120000. Videcu koliko ce mi druge plocice na loganu trajati.

DarioGTI

plocice mjenjajte redovite, inace cete mjenjat i plocice i diskove....  a diskovi, org iz reno-a nisu jeftini....
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

duschann

#10
Pločice takođe menjam na 20-30000, odgovaraju od renoa 5, 1300din su
Paknove sam menjao na 155500km

sinnet

#11
@duschann, Jesu li trapovi isti kod benzinca i kod dizela tj, da li plocice od renoa 5 odgovaraju za obe varijante?
Sve tece,a narocito se u tome istice Dunav.

duschann

#12
Mislim da trapovi nisu isti, stvarno ne znam da li pločice odgovaraju i za benzinca...

DarioGTI

najbolji je brembo za 100eura  :lol1:

tvornička obrada diska je od presudne vaznosti za kocenje, ali isto tako je vrlo vazno pravilno razradit nove diskove...
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

mladen895

Ja mislim da je Dario u pravu.Sa novim diskovima ne treba dugo i snazno kociti prvih par hiljada km,pogotovo po kisi,posle mozes da im radis sta hoces.Ako ih u pocetku pregrejes i iskrivis mozes samo da ih bacis ili sa trazis da ti ih zamene u prodavnici :lollot:
Kad se mora,sve  je tesko.