Alarm za Daciu Sandero/Logan

prethodna tema - sledeća tema

wvojin

Apsolutno se slazem sa gore navedenim. Bice kola, ali zivot imamo samo jedan...! :whistling:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

DrJekyll

#61
malo smo presli u  :offtopic:

Sto se tice zakona...moze samo da me tuzi, ja cu da imam 10 svedoka koji ce da kazu da me je on prvi napao i tako je prso. Nije sve tako crno i belo.
A sto se tice ovog za zivot, tu se slazem. Nije vredno izgubiti zivot zbog budale, ali opet kazem, ne daj boze da ga vidim...zubima na grkljan idem pa nek ima i top kod sebe.

Ali ovo za alarm nije lose da ti javlja, jer kada imate javljac mozete i vi da odmah javite policiji kako vam kradu auto, kazete gde se nalazite i nadate se da patrola dolazi odmah. U svakom slucaju vece su sanse da ih uhvate, mada vi od toga i nemate puno toga nesto, osim ako vam dignu auto pa ih onda nadju.

Jedino nisam pitao na ovom forumu da li kod nas postoji onaj sistem kao u americi da ti auto prate pomocu GPS-a. To ne bi bilo lose kada bi moglo da se stavi.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Deki

Citat: DrJekyll poslato 07.10.2010. - 08:29
da li kod nas postoji onaj sistem kao u americi da ti auto prate pomocu GPS-a. To ne bi bilo lose kada bi moglo da se stavi.
Naravno da postoji. Neke od firmi koje pružaju takve usluge su npr:
Certus       - http://www.certus.rs/
Securitas   - http://www.securitas.com/rs/sr/
S-Kontrola - http://www.s-kontrola.com/

Naravno, pitanje je koliko je to isplativo za individualno korišćenje.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

mladja73

Ako naletite na pravog profesionalca nece vam pomoci ni alarm ni sapa ni kandza ni GPS ni nista. Ti ljudi kradu najskuplje automobile i nasa je sreca pa da nasi ljubimci nisu na njihovim spiskovima.
A za ostale "kokosare" dovoljan je bilo kakav vristavac, jer uglavnom se Dacije provaljuju zbog muzike i sl.
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

MajorSoul

Slazem se da postoje profi lopovi i da od takvih nema spasa, ali bolje da imas neku zastitu nego nikakvu.
Po meni je najbolja varijanta alarm sa dojavom + zeder.
:wind:
..need more buttons..

DrJekyll

Ovo sto dacia deli je cisto sr*nje, pistavac je pistavac. Ali zeder i alarm (ako je profi) ne moraju zajedno da idu. Naime onaj koji zna da prespoji alarm, znace i zeder da skine....tu dolazimo do nase teme, ko zna da skida zeder i da prespaja alarm..........NE krade Daciju. Tako da: vristavac + fabricka blokada motora i to je to.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

MajorSoul

Da znam da ono sto Dacia ugradjuje nije neka zastita, bas zato vise volim sam da se pozabavim kad je u pitanju alarm.
Ko ima viska para, po mom misljenju treba da ugradi Zeder jer nikad se ne zna kad moze neko da "pozajmi" vaseg ljubimca.
:wind:
..need more buttons..

xtrapurified

Ok, pročitao sam celu ovu temu i pošto je pitanje alarma za Sandero trenutno aktuelno kod mene, zvao sam sve ovlašćene servise koji ugrađuju alarm u garantnom roku i proverio cene i ponudu.
Svodi se na to da isti alarmi imaju i do 100 evra različite cene u različitim servisima, što je stvarno bezobrazno.

Izbor mi se sveo na ova 2 alarma, obzirom da mi je Sandero još 2 godine u garanciji:

GT 912 - 220 evra u Reno Sava
MED 6450 - 210 evra u AC Marković

Šta vi kažete? Koji od ova 2 i zašto? Ima li iskustava iz prve ruke?
Pitao sam servisere, obojica preporučuju ovaj koji ugrađuju, tako da nema vajde oko toga.


hobbista

Hmmm, nisam znao da je GT u ponudi :(
GT pamtim iz ranijih vremena (pre 15-20 godina) kao izuzetvo kvalitetne i pouzdane alarme. Takođe, svi su imali sopstveno napajanje sirene.
MED je kod mene stavljen, i imam zamerku što ga nisu povezali sa ECU - kada zključam auto, svetlo u kabini ostane upaljeno (kao kada se samo zatvore vrata) još 30-tak sekundi. Takođe, domet daljinca je... 2-3 metra ( u početku je bio oko 5 metara).

Dakle, zbog stare slave, uzeo bih GT  :)
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

darconny

Evo da podelim svoja iskustva sa ugradnjom alarma.
Posle dosta citanja foruma, zvanja i provere odlucio sam se za fabricki Renault alarm. Ugradjen je danas kod Auto Zive u Pancevu, cena 250eur.

MED alarm kako sam cuo nema signalnu lampicu, a to mi je dosta bitno.

Ono sto je najveci problem u ovoj prici je da su sertifikovani alarmi samo MED i Renault alarm. Provereno u centrali Renault Srbija. Svi ostali (pa i GT) povlace gubitak garancije.


xtrapurified

Meni su iz Reno Sava garantovali da se garancija ne poništava ugradnjom GT alarma. :/

darconny

Sustina je, koliko sam ja shvatio, da ti neces izgubiti garanciju ako radis dalje u servisu koji je nesto ugradio. Ali, cim odes u neki drugi ovlasceni servis, garanciju ces izgubiti.
Pokusaj da pozoves centralu Renault-a na 0800 20 80 10 i raspitas se. I meni je ovo delovalo neverovatno, ali u nekoliko kuca su mi rekli isto, da su samo ta dva alarma sertifikovana.

Npr. do skoro su neki ovlasceni servisi ugradjivali zeder, i onda kada su ljudi poceli da gube garanciju to je ukinuto.

darconny

Jos jedna informacija vezana za alarm. Kako sam vec rekao, ugradio sam Renault alarm koji je u ponudi ovlascenih servisa.
Citajuci uputstvo koje je stiglo, shvatio sam da se radi o alarmu Cobra 7887. Iako na naslovnoj strani pise Logan Renault i samo oznaka 7887, na poledjini knjizice pise Cobra Automotive Technologies www.cobra.it.

Tako da se nadam da je malo jasnije sta je 'Renault' alarm.

Nesto malo detaljnije na: http://www.cobra-at.com/wps/wcm/connect/b0b6cd8046b03d2599e7dd7f34917ac5/alarm_system_7887.pdf?MOD=AJPERES

Aleks

Ja sam na mom loganu jos 2005-e kada je bio godinu dana star ugradio Excalibur alarm. Pre toga sam ga imao na Golfu i radi perfektno. Da se ne zavaravamo, ni jedan alarm nemoze zastititi auto od kradje, pa ga ni ja nisam zbog toga ugradio vec da bih ga sacuvao od narkomana i raznoraznih kokosara koji kada kradu radio iz auta lome stakla i cupaju celu centralnu konzolu, a sve je to mnogo skuplje od alarma, i strasno me je nerviralo sto nisam mogao da se naviknem da ga zakljucavam na dugmetu na kljucu, pa mi se desavalo da ga ostavim otkljucanog na ulici. E, zato ga od tada alarm sam zakljuca posle 30 sekundi. Ima shock senzor i radi super.

bojandjuric

Nakon ukupno 3 obijanja auta (1 na starom loganu i dva puta na novom loganu), stavio sam alarm pre neki dan. Koristilo je i sto sam mogao da cujem vasa misljenja ovde. Nadam se da cu sada imati vise srece,  i da se vise nece desavati ovakve gluposti nikome.

Alarm sam ugradio u AC Markovic, i u pitanju je VISION (sa shock senzorima)  :hm:...vec par dana je kod mene, adi sasvim ok, i nema problema.