Alarm za Daciu Sandero/Logan

prethodna tema - sledeća tema

Misa

Evo da da vidite ručni rad od sinoć, sve razvaljeno





Obili lepo bravu i pokušali da ukradu Logana. I policija i u servisu kažu da je šapa spasila stvar.
Imam još neku sliku ako nekoga interesuje kako sve ovo izgleda.

DarioGTI

Misa, iskreno mi je zao zbog ovoga sto ti se dogodilo! nadam se da ces brzo(i sto povoljnije) sanirati stetu!
ali svako zlo za neko dobro - šapa se isplatila!  :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

dejanz

Jel to šapa što ide na volan ?

Jesi imao i neki alarm ?

Ko bi rekao pre par godina da će Logan postati omiljen za lopove.

BelThaZoR

#48
Sreca u nesreci... Steta je relativno mala kolika je mogla da bude gubitkom auta. Mislim da sam vec napisao u nekoj od tema (izvinjavam se sto se ponavljam), meni su Solenzu pokusali da maznu jednom. Razvalili su bravicu na vratima, razvalili tu plastiku iza volana ali dalje nisu mogli da mrdnu zahvaljujuci zederu. Vidi se da su pokusali da i njega razvale ali nisu uspeli. Jedino sto sam morao da zamenim jeste ta plastika i amblender. Alarm ili zeder se definitivno i vise nego isplate.

kiconix

Vracaju se 90-te, na zalost.
Sta da ti kazem, auto je ostao a sve ostalo se da srediti.

mrprofy

Citat: kiconix poslato 21.06.2010. - 16:46
Vracaju se 90-te, na zalost.

mozda je malo off, ali ipak...

od pocetka 2010te kevinog Juga su:
1. pokusavali da ukradu na 3m od stana, i zamalo da u tome uspeju; culi smo ih pre nego sto ce da ga kresnu
2. ukrali zadnje tockove-auto smo zatekli na dobosima. napomena da su gume koje su ukrali bile stare 6godina, a felne djene-djene
3. ukrali benzin-oko 10litara i pri tome unistili bravicu poklopca rezervoara



Misa

Nisam imao alarm već samo šapa sistem, koja ne ide na volan već se otključava ispod volana.
Meni samo nije jasna jedna stvar, ako svi kažu da je auto spasila šapa, da li je moguće da slepac koji je sve ovo radio, nije proverio prvo da li postoji šapa recimo ili zeder (koji zna da ne može da premosti), nego je sve razvalio pa kada je došao do šape bilo je jb*a i odustao. Meni nije baš tu sve jasno, jer da sam ja lopov prvo bih se sve lepo "informisao" jer znam šta mogu a šta ne, pa tek onda krenuo u posao. Inače sve je odrađeno u rukavicama tako da nema otisaka i naći će ih nikada.

nik

CitatMisa
da li je moguće da slepac koji je sve ovo radio, nije proverio prvo da li postoji šapa recimo ili zeder (koji zna da ne može da premosti), nego je sve razvalio pa kada je došao do šape bilo je jb*a i odustao.

A jesi li imao nalepnicu na staklu?
Jbg komično zvuči, ali tako je. Nalepnica na staklu uglavnom odvraća kokošare od ovakvih pokušaja (da drugačije kažem, informiše ih-sad i njih moramo da informišemo).
Ako si imao nalepnicu ili je slepac nije video ili se radi o ozbiljnijem kriminalcu (u šta čisto sumnjam, takvi rade skuplja vozila) jer svaki sistem zaštite može da se onesposobi, samo je pitanje da li se ima vremena za to.

U svakom slučaju dobro si prošao i preporuka za ugradnju alarma kao pojačavanja sistema zaštite, a svima nama koji imamo šapu/zeder za nauk da ne zaboravljamo da iste zaključavamo (ja iz navedenog razloga više tastu ne pozajmljujem auto bez kontrole supruge ili makar klinje jer je već dva puta zaboravio da zaključa zeder).

sphex

Nažalost ali istinito, a najgore od svega je ako ih i uhvate garantovano puštaju posle par dana pritvora (doživeo pre par godina, uhvatili ga na delu, zadržali do dolaska patrole) jer navodno nemaju uslova gde da ih drže u bolesnom stanju.... tužno...
Mišo, jel imaš dop. kasko da ti nadoknadi štetu?
we brake for nobody!

Misa

Ma bila je nalepnica za šapu na oba bočna stakla ali i da nije bila, kada je ušao u auto pa valjda prvo proveri da li ima šape/zedera/alatma pa onda krene da radi dalje. Ja se ipak nosim mišlju da je on snimio da je tu šapa i krenuo da radi, ali da ga je neko ili nešto sprečilo pa nije završio posao do kraja. Ponavljam: ne mogu da verujem da sve ono sredi/polomi pa tek onda snimi da je tu šapa sistem i odustane.... osim ako je debilčina koja je popizdela što ne može ništa pa da napravi pakost samo.

Inače marta meseca su isto pokušali da ga obiju ali su samo sredili bravu na vozačevim vratima i na gepeku, ali nisu uspeli da uđu unutra. Tada su verovatno bili neki amateri a ovo je ipak profesionalnije urađeno. I tada kao i sada štetu će pokriti kasko.

Policajac mi kaže da vikendom oni ne zalaze po blokovima jer imaju mnogo posla po splavovima i da to i lopovi znaju. Vratim ja film pa vidim da su mi i prošli put obijali auto za vikend i to nedelja na ponedeljak, tako da svi treba da obratimo dodatnu pažnju za vikend.

sphex

uf.... strašno! Dobro je da imaš kasko. Ili da padne neki livecam..

p.s. pazi, možemo i na splavove za vikend ;)
we brake for nobody!

dragonfly

Po treći put su mi narkomani razvalili bravu (prošle godine 2 puta, ove "samo" jednom). Nisu uspeli da otvore ali su napravili štetu. Razvaljuju bez obzira što skidate pločicu radija jer smatraju da je u kolima.

Dukati, interesuje me da li si ugradio alarm, koji i gde u Novom Sadu?

Ima raznih pištavaca za cca 7.000 dinara (Kina, Tajvan), pa me interesuje da li je ovo dobra varijanta za ove kokošare koji samo prave štetu. Moram nešto da ugradim jer kakvo nam vreme dolazi ovo će biti sve češće.

DrJekyll

Citat: Misa poslato 22.06.2010. - 14:49

Policajac mi kaže da vikendom oni ne zalaze po blokovima....

A u kom si bloku?

Jedino sto mogu da ti preporucim jeste da pocnes da iznajmljujes garazu ili da parkiras negde gde je osvetljeno (mada ih ni to ne sprecava), ili da kupis onaj alarm sto kada pridjes autu "opakim" glasom ti kaze da se udaljis :)

Ja se samo molim da ako mi neko nekada, nedaj boze, obija auto, da ja budem tu da ga vidim i da na njemu iskalim ceo bes jos od malih nogu kada sam dobio keca iz gluposti  :cekicem: i samo bih pazio da ga ne ubijem jer bih isao u zatvor posle ali bih se vrrrllllo potrudio da ostane bez obe ruke pa da ne moze da krade vise......da se ja pitam, lomili bi prste lopovima koji vise od tri puta budu uhvaceni, ma Dusanov zakonik treba da se vrati :aplause: .
Ne zovem se ja za dzabe Dusan  :Smiley:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

MajorSoul

Dusana za kralja  :kolo:

Sto se tice alarma ja sam u Hondu ugradio zeder, imao sam malo natezanja sa ovlascenim servisom da ce da mi poniste garanciju, bla bla bla ali ipak na kraju su popustili i garancija je ostala jer sam im rekao da je meni bitno da sacuvam auto, a ne neka glupa garancija. :)
Planiram i na Dusteru isto da odradim.
Najbolja kombinacija za alarme (pistavce) jeste da se uzme onaj sto te zove na mobilni kad neko cacka nesto oko kola. Zvoni ti mobilni ti lepo uzmes palicu pa do kola :)
:40:
:wind:
..need more buttons..

Keka

Slazem se da je u takvim situacijama, bez obzira na imovinu, bolje ne dirati lopova. Retko ko radi sam, a spremni su na sve.
U NS su kod pokrajinskog SUP-a pucali na policajca u civilu koji je pokusao da ih zaustavi i legitimise.
Na prakingu kod Rodica su uboli srafcigerom u stomak vlasnika kola....

Nije vredno jedne brave i gomile lima.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!