Alarm za Daciu Sandero/Logan

prethodna tema - sledeća tema

ljubapo

Kao sto znate obijen mi je sandero,ukraden radio,ostecene obe prednje brave pa sada  treba ugraditi alarm pre kupovine radio aparata.Sta i gde preporucujete, na sta da obratim paznju i sve sto moze da mi pomogne kod ugradnje alarma a da sprecim  obijanje ljubimca.....

krle

#1
Zbog garancije ugradnju moraš obaviti u nekom od ovlašćenih servisa. Nažalost, takva su pravila .  Ono što su svojevremeno meni nudili u servisu za 220e nije vredno pomena, pa nisam hteo to ni da ugrađujem.

ljubapo

Necu ugraditi u servisu jer nemaju dobru robu i iskreno smucili su mi se sa zabranama......bio sam pre neki dan i pitao za fabricki kodirani radio, odgovor nemoze....a garanciju na motor i karoseriju ne mogu da poniste ako se redovno ide na propisane servise.....nikoga jos nisu odbili zbog ugradjenog alarma ili radio aparata.Ukradeni radio uredno sam ugradio u servisu sa sve zvucnicima decembra 2008, a onda sam sutradan ukapirao da nesto nije u redu,skinuo maske i iznenadio se kada sam ukapirao da alpina bruji na jacem potenciometru zbog lose montiranih zvucnika....dva srafa dobro sa zabicama a dva potpuno labava bez zabica, na sva 4 zvucnika.I onda u decembru na -10C ispred zgrade moja demotaza i  montaza.Iskreno cekam brave iz Dacije i molim boga da to ovi nasi serviseri znaju da demontiraju i montiraju, da isprave lim oko rupa i urade kako treba....Posle sledi alarm pa ponovo radio... e kako je bio mocan pionir deh4000....sa alpinama milina bozja.

krle

Slažem se sa tobom i dobro je što si naveo    još jedan primer aljkavosti servisera. Već sam rekao da nisam hteo da ugrađujem alarm kod njih, ali su zato tupili da mogu izgubiti garanciju (valjda na elektroniku i elektroinstalaciju).

ljubapo

Danas sam dobio preporuku za Gile Servis u Zemunu i Excalibur 1000+svic za haubu+radar senzor+imobilizer kao potrebni minimum za svaki auto.....

Svarog

Mislim da je to s ugradnjom alarma isto kao i s ugradnjom radija. Prvo ti kažu da mora u ovlašćenom servisu, a kad ti oni ugrade radio onda se zaboga čude zašto tražiš da ti to upišu u servisnu knjižicu. Meni su rekli da garancija automatski prestaje da važi ako ugradim Zeder i slične zaštite. Jedno uzgredno pitanje: da li su ti ukrali radio s prednjom/komandnom pločom ili bez nje, tj. da li si je ostavio u kolima ili je redovno sklanjaš?

Pozdrav

ljubapo

Plocica je bila skinuta i u kaseti,radio u polici,kola obijena  03.07.2009 na parkingu ispred zgrade izmedju 10 i 11h prepodne......zvucnike nije ni pogledao.

Keka

 :offtopic: meni su pre par godina razbili staklo na suvozacevim vratima na kadetu, do pola izvadili sony radio i onda su shvatili da nema plocice, posto je ne drzim u kolima nego u stanu, i odustali. Posle je bio sex da nadjem staklo za auto od 25+ godina....
Izgleda udju u vozilo, pretresu ga u potrazi za plocicom, pa ako nadju, onda vade radio, ako ne, odlaze.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ljubapo

Cekam da stignu brave u servis,da popravim ljubimca i odma alarm a radio moze da saceka i jesen.....ako neko ima i dresiranu otrovnicu povoljno.....

Igorn

Zanima me da li je neko ugradjivao alarm u Sandera/Logana koji gde i za koje pare? :help:
Znam da ima onaj GLUPI  :gun: reno alarm koji se ne cuje kad se aktivira a meni treba bas to da se cuje kad neko pipne kola,da svetli na sve strane i da ima neki senzor pokreta posto Sandero ima prekidac samo na vozacevim vratima (to je za ne poverovati),moze i pejdzer dojava nije lose,takodje znam i da se gubi garancija ali ako se ne aktivira blokada motora alarmom me moraju da se seku nikakvi kablovi kako su mi rekli na jednom mestu i da u slucaju kvara na elektronici isti mogu skinuti bez posledica da se vidi da je alarm postojao,zbog garancije.
Da li u ovlascenim servisima ugradjuju neki drugi koji se cuje a ostaje garancija? :write:
Sta valja Excalibur, Enforcer, Shcorpion, Cobra, Vision? Hvale Vision a i jedan ga je na prethodnom forumu ugradio u zemunu ali nije naveo detalje cenu i kako je zadovoljan.
Potrebno mi je hitno!Hvala! :help: :c:

ljubapo

Danas sam bio u ovlascenom servisu i saznao da je ugradnja fabrickog alarma 280 eurica....za istu klasu Excalibur1000+radar senzor+senzor hauba GileAlarm iz Zemuna trazi 140 eurica sa ugradnjom......u cemu je stos.
Ugradnja parking senzora,samo zadnjih kosta 180 eurica u ovlascenom servisu,neznam cene kod drugih ali mi je ovo malo skupo zvuci.

Igorn

#11
U nekom servisu ,ali se ne secamu kom,posto sam ih zvao gomilu,su mi  rekli da nema problema oko ugradnje jer jer ako ne treba da povezuju blokadu motora,ni jenda zica ne mora da se sece niti ista da se lemi pa u slucaju elektro kvara na vozilu,skidaju alarm bez da se vidi da je postojao.Meni treba samo da pisti na najmanji dodir i da sija kao sto sam rekao.
Mada sam pricao sa nekim serviserom kaze da u garanciju ne spada samo kvar na elektronici koju je prouzrokovao alarm!
Jos neki predlog za alarm tipa koji je dobar Vision.....ili je i ovaj Excalibur 1000 od 140e ok?
Koliku Gile Servis daje garanciju?
Zaboravio sam da pitam da li svi alarmi isto zavijaju ili imaju razlicite tonove?

ljubapo

Ugradio alarm...cobra...deluje vrlo kvalitetno i pouzdano.....ima ultrasonic senzore u kabini,prekidac u haubi,sirenu sa backup baterijom,vrlo lep daljinski,diodu-svetlo sa mikroprekidacem za deaktiviranje....jako lepo.U Beogradu se ugradjuje od 230-250eurica.Ugradio u Omega NoviBeograd ovlasteni servis....vlasnik i osoblje  profesionalno. :too:

Deki

Cekam na isporuku Sandera, za 2 do 3 nedelje, pa sam poceo da se raspitujem za obezbedjenje auta.

Saznao sam da su moguce opcije ugradnje u ovlascenom servisu (Hit Auto): 1. Alarm po ceni od 280 EUR i 2. Sapa sistem po ceni od 240 EUR

U Hit Autu sam razgovarao sa elektricarima u servisu od kojih sam saznao da je to neki Renoov alarm koji se aktivira i deaktivira pomocu dugmeta na kontakt kljucu (na kome je i komanda za centralno zakljicavanje).

Posto nemam para i za jedno i za drugo zanima me da li je bolje ugraditi alarm ili sapa sistem kao i kakve su karakteristike tog alarma koji se ugradjuje  :ces:
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

Munze

Mehanička zaštita je najbolja zaštita, mada još uvek DACIE nisu na ceni kod lopova.