Koji radio/mp3

prethodna tema - sledeća tema

Saša

#30
Citat: kiconix poslato 14.09.2009. - 14:41
Silom prilika sam se danas ponovio. Cena je tricavih 8999, zanimljivo je da nema cd player ali ima citac sd kartice i usb.
Ja imam isti ovakav Blaupunkt samo crne boje, SD+USB+daljinski+skidanje pločice. Ugradnja istog sa dva zvučnika - 165EUR!  :badmood: Šteta što mu daljinac radi samo ako nanišaniš auto-radio, taman sam se obradovao da ću ga zalepiti za volan. :place:

stalker

Ja sam prvo nakon kupovine bio ugradio neki LG CD/MP3 radio dok sam zvučnike kupio neke meni nepoznate  iako me prodavač uvjeravao kako je to renomirana marka.  :ces:
LG je imao daljinski upravljač kojem baš nisam pronašao korisnu svrhu baš kao ni Panasonicu CQ-C 5355N koji otprije dvije godine svira u Loganu.
Najveća mana LG-a je bila da bi kod svakog prekidanja pjesme na CD-u kod gašenja auta ili prebacivanja na radio kod ponovnog pokretanja istu pjesmu počinjao od početka. Tako bi u loko  vožnji s čestim zaustavljanjem čitavo vrijeme slušao istu pjesmu ako je ne bi ručno prebacio na sljedeću. :mad6:

Sadašnji Panasonic ima USB port i to mu je jedina dobra strana a inače nisam zadovoljan s njim jer ima loš radio i vjerojatno ću ga prvom zgodom zamjeniti.
Man mu je i što ima mogućnost listanja pjesama samo jednu po jednu ili album po album pa ako imaš gomilu MP3 pjesama na CD-u ili USB sticku a nisu razvrstane po posebnim fileovima, treba ti čitava vječnost dok dođeš do neke pjesme koja se nalazi dalje od mjesta koje si trenutno slušao.

Za razliku od njega LG je imao mogućnost "premotavanja" 10 po 10 pjesama pa brzo dođeš do onog što poželiš slušati.

Na žalost ni jedan ne podržava sviranje bez ključa u bravi što mi nedostaje a što je imao moj Blaupunkt u Renault 5. I on bi se ugasio nakon sat vremena tako da je štitio akumulator od neželjnog pražnjanja.  :(
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

spale

Pre oko 9 meseci, kupio sam Blaupunkt Sevilla MP 38 i ugradio ga u Daciu. Bio sam prilično zadovoljan njim sve dok mi ga prošlog vikenda nisu ukrali  :ranting:... Pre nekoliko dana dobio sam novi radio i to Alpine sa USB-om, sa kojim imam problem. Naime, prijem stanica na radiju je znatno lošiji od Blaupunkta, tamo gde sam sa Blaupunktom imao prijem bez smetnji, sa ovim imam smetnje... Proverio sam u servisu, sve je ok i sa radiom i sa instalacijom...nije moguće da Alpine ima lošiji radio prijemnik od Blaupunkta  :hm: Par ljudi mi je reklo da sam trebao da nabavim fabrički Blaupunkt cd/mp3 za Logana, da je on najbolje prilagodjen anteni, instalaciji... Ne znam kako ovo da rešim i molim za pomoć, preporuku...

Deda

. a jel neko zna koliko kosta Blaunpunt koji se ugradjuje u Logana fabricki?

spale

raspitivao sam se...kao dodatna oprema se mogao poručiti ranije i koštao je oko 200 eura sa ugradnjom u ovlašćenom servisu. Sada se uz Sandera i Logana prodaju Sony, Kenwood i VDO kao dodatna oprema ali ne i Blaupunkt...tako su mi  rekli u hit autu

spale

Gledao sam malo po netu...izgleda da alpine u novije serije stavlja nešto lošiji receiver a da stavlja akcenat na kvalitet zvuka sa cd i USB (gde i najjednostavniji modeli imaju dosta podešavanja). Možda bi pomogao neki antenski pojačivač...ili da ga prodam i uzmem nešto drugo...  :help:

Ksi

Treba mi vaše mišljenje... Za koji bi ste se od ova 2 modela odlučili?

http://www.tehnomanija.rs/katalog/pioneer-autoradio-deh-2120ub.html
http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony-autoradio-cdx-gt620u.html

Ovaj pioneer-ov mi je mnogo lepši i on mi je favorit ali  je sony-ev ˝nabudženiji˝ što se tiče opcija (3 skrola mišem dok izlistaš sve karakteristike). Ne znam koliko će to da se odrazi na sam kvalitet zvuka...

I da, koje bi ste zvučnike preporučili?

Vihor

Treba proveriti po servisima dali imaju polovne fabricke cd blaupunkt, mislim da je u jagodini kod francuza to neko pominjao, inace ovaj fabricki cd je sasvim ok,  i sto se radio prijema tice kao i  kvaliteta reprodukcije cd-a. 
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

kiconix


nik

Onaj drugi. :cool:
Kome još treba zeleno osvetljenje :bullshit:, sem ako ne misliš kompletno osvetljenje table da menjaš u zeleno.
Šalu na stranu, mislim da je Sony u ovom slučaju kvalitetniji model koji nudi više za relativno malo više para (serija 6 druže).
Ja sam ugradio pre nešto jače od 3 god CDX GT-330 sa Sony X-plode zvučnicima 1325 i prezadovoljan sam kako funkcioniše i kvalitetom zvuka što opet ne mora da bude pravilo za seriju 6 (recimo serija 2-najjeftinija, po iskustvima kada sam ja uzimao svoj, je bila za zaobilaženje u širokom luku).
Nisam siguran, ali mislim da se radi o modelu Sony-ja na izmaku karijere pa je tako povoljan (kad sam ja uzimao više serije su bile 15.000 pa naviše).
Za Pioneer nemam zapažanja jer me od kupovine Sony-ja ovi uređaji uopšte nisu zanimali.
U svakom slučaju bi trebao da se konkretnije na nekom specijalizovanom forumu raspitaš o oba, odnosno, o iskustvima. To je najčešće mnogo bitnije od onog što piše u prospektu (po sistemu i na tarabi svašta piše)
U svakom slučaju puno sreće. :to:

Deda


Ksi

Sjajno, hvala puno na savetima odoh da guglam  :respect:

Boka

Imas pionir DEH-2100 usb sa crvenim displejem u tehnomaniji koji je isti kao pionir koji si ti naveo. Moj predlog je Pionir zato sto i ja imam slican model sa crvenim osvetljenjem i cd mu jos nikad nije preskocio nijednu pesmu, radio vrsi posao dobro a i sa zvukom sam zadovoljan obzirom da su fabricki ugradjeni zvucnici u loganu.

VeDuS

Imam ovaj pionir koji ti preporucuje Boka a upario sam to sa jednim parom Magnata napred i Jednim (losijim) parom dvosistemca Pionircica iz starije serije.
Kako to svira? Pa..... mozes da pogledas na ovom linku  http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=400.30 na nasem forumu.
I posle mesec dana stojim iza istog stava a svasta sam mu radio i dusu vadio.
p.s. ovaj model imas sa crvenim (solidno se slaze sa bojom u kolima, mada bi mu najlepse cucnula narandzasta koju fura Alpine) i zelenim :help: dugmicima

kiconix

OK, posto vidim da je tema bas recita, da i ja malo pomognem.
Imao sam pioneer 3630 mp, dok ga nisu odneli dusmani, radio je 5 god bez greske.
Ja sam na kraju pazario http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=362.15.
Dobra je fora sto menja boje pa se moze namestiti i narandzasta i crvena .....
Izbor je pao na ovaj model zbog uslova na trzistu (makli mi pioneer kad su zalihe presusile a nove nisu stigle)