Koji radio/mp3

prethodna tema - sledeća tema

spale

Pošto sam kupio Logana bez radio/cd uredjaja, želeo bih da ugradim neki koji je po odnosu cena/kvalitet o.k. Nemam posebne zahteve tipa SD/USB/bluetooth ali naravno ne bih imao ništa protiv ukoliko se uklope u cenu od oko 130 eura koliko sam spreman da dam. Ono što mi je primarno je kvalitet lasera na cd uredjaju i kvalitet prijema na radiju, kao i dobar kvalitet zvuka. Dvoumim se izmedju Blaupunkt i Pioneer uredjaja. U prošlom Loganu imao sam Pioneer deh 2800 i bio sam prilično zadovoljan sa fabričkim zvučnicima.
Treba mi savet i vaša iskustva, šta uzeti? Hvala unapred

DarioGTI

ja imam odlicna iskustva sa sony-em, tako da ja osobno njega preporucujem(kao osobno iskustvo), uz pioneer.

kvaliteta zvuka ovisi i o zvucnicima u autu, ali i o samom uređaju.

za 130eura mozes naci stvarno odlican uređaj! a i pioneer je prica za sebe, nemozes pogrjesit, kojeg god uzeo.
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Aleksandar

Kod mene je Sony+Pioneer zvucnici. Vec trecu godinu. Odlican.

Munze

Pioneer + Alpine zvučnici :too:

hobbista

#4
Ja sam turio Sony CDX-GT 20 i dva para Magnat PP 132. Zadovoljan sam kvalitetom zvučnika (obzirom da su 13cm), a Sony je - Sony.
A i uklapa ti se u cenu  :hihi1:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Keka

Blaupunkt nije za potcenjivanje, ali je ponuda zvucnika kod nas ocajna.
Treba uzeti u obzir da 2 para kvalitetnih zvicnika kostaju koliko i HU.
Greota je staviti na HU od 10k din jednosistemske zvucnike sa manje od 90dB korisnog dejstva.

Postoje i fabricke kombinacije, npr: http://www.tehnomanija.rs/katalog/sony-autoradio-cxs-gt2213.html
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


batazvezda

U moj mcv 1.6 sam ubacio sony bx 2500 (ima hendsfree za mobilne).Napred i nazad su Magnati. Zvuk je ok(udara) za sitnu lovu ( 100E sony)+(60E zvučnici). Od 01.01.2010. je zabranjena upotreba mobilnog u kolima ,osim ako poseduješ handsfree.  Rukovanje je prosto jedino što te gledaju čudno pešaci (sa kime pričaš kad si sam u kolima.

taxista1974

Pioneer cd, sa aux ulazom. Napred 2 fabricka zvucnika, nazad 2 jeftinija Pioneera, ali uz dobar balans daju solidan zvuk. Mada ja i nisam cesto u prilici da mogu bas nesto da pojacavam muziku. A i dvd plejer za kola sam zakacio preko auxa tako da je gledanje spotova prava uzivancija.

markonikolic83

Pionner deh 2900mbp,4x22rms i zvucnici X-pload 35w rms napred u vratima.Bas se lepo cuje.

spale

Pomalo neočekivano, dobio sam izuzetno dobru ponudu za Blaupunkt Sevilla MP 38 i Pioneer zvučnike (nažalost samo prednje, jer zadnje neće da mi ugrade u garantnom roku-treba da seku tapacirung na zadnjoj polici). Veoma sam zadovoljan zvukom i kvalitetom istog. Hvala na sugestijama.  Da su mi materijalne mogućnosti dozvolile da biram, verovatno bih uzeo Pioneer 6000IB ili Alpine...ali dobro je i ovo. Osnovni zadatak ovog radija je da me drži u budnom stanju prilikom dugih vožnji. :(

Mihajlod

Pioneer mp3 + Magnat zvucnici (power plus 132 ili ultra s 132, http://www.magnat.rs). Upravo kupio DEH-2100UB 100evra + zvucnici 3000din par). Videcemo za koji dan kakva je kombinacija. Razmisljam da ih ugradim u Magnat radnji u Batajnici (1000din radio + 4 zvucnika ugradnja dok u Hit autu traze 4500din). Samo da mi ne prave problem posle oko garancije na auto.
Inace, citajuci razne forume odustao sam od Sony radija jer navodno laser na cd-u brzo crkava.

hobbista

#11
Citat: Mihajlod poslato 05.08.2009. - 14:08
...radio + 4 zvucnika ugradnja dok u Hit autu traze 4500din
Dakle, bezobrazluk nema granica. Skoro 50€ za nepunih 30 min. posla. Strašno.
Inače, iste zvučnike sam stavio i zadovoljan sam (obzirom da su 13-ice).
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

spale

Meni su u auto kući voždovac naplatili oko 3000 za ugradnju radija i dva zvučnika. Jeste   :ranting:, ali garancija je garancija...jedva čekaju da se za nešto uhvate pa da prestane da važi. Prilično sam zadovoljan inače ovom kombinacijom Blaupunkt + pioneer zvučnici.

cmiro

Meni su u hit auto uzeli 4000 za ugradnju radija i cetiri  zvucnika. Nisam zadovoljan sa ugradjnjom nisu stavili kablove u gumena creva ono sto ide od karoserije do vrat samo su kablove izolirali izolir trakom i to je to ,vozacev prozor nije mogo da se otvori do kraja..... inace kombinacijom sony + sony zvucnici sam zadovoljan.

Mihajlod

Pioneer deh-2100ub + Magnat power plus 132 odlicna kombinacija.
Ugradio sam u Vrnjackoj Banji u ovlascenom servisu. Majstor je malo gledao u nebo pa je skontao da mu je to 3 radna sata x 900din =2700din.
I trebalo mu je tacno 3 sata, s obzirom da je provlacio instalacije za zadnje zvucnike. Inace ovi u HIT - autu su bezobrazni. 4800din ista stvar - drugar ugradio pre par dana, jos je cekao 5 dana da zakaze. E zaboravio sam da kazem da me je majstor u Vrnjackoj Banji docekao da vidi dal sam zadovoljan pa se ponudio da mi objasni sve funkcije na radiju. Stvarno profesionalno.
Jedino me smara sto radio ne radi dok ne okrenes kljuc u onaj prvi polozaj. Jel to tako na svim Dacijama?