Volan se ljušti

prethodna tema - sledeća tema

Vladimir

Meni se posle 2 godine oljustio volan na mom Loganu.
Reklamirao sam u servisu pri redovnom servisu i bez problema su mi zamenili.
Postavio sam i slike ovde:
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=4394.msg95085#msg95085

sphex

Evo ljudi, zameniše volan, realno brzo su me zvali od kad su mi odobrili da zakažem menjažu / pre dve nedelje sam išao......i da stavili mi ničim izazvano kožuricu, elem rekoše da je zbog lošeg iskustva sa veštakom odlučeno da zamena ide sa kožnjakom.....na prvi dodir malo čudno kad napipaš šav sa donje / unutrašnje strane, ali brzo se navikao. I da, za koju nijansu je tanji nego prethodnik, možda se varam, ali to je bio prvi utisak. U svakom slučaju bolje rešenje nego onaj raspad, a možda i ja zračim nekom kiselinom, ko će znati  :hihi1:

Evo fotaka mr. kožnog:
   

p.s. prijavio sam i tamne tačke / mrlje po plafonu, tj. nebu tapacirunga unutra, rekli su da to nije uobičajno, a ja pošto sam već razmišljao da uplatim unutrašnje, dubinsko pranje, rekao sam iskreno da ću videti da li će se oprati posle pranja, pa ako ne, eto me opet na zameni.....rekoše obavezno da im javim  :dobro:
we brake for nobody!

Keka

Odlicno si prosao, prosto mi krivo sto se i meni nije oljustio volan  :Smiley:

Tacka na plafonu imam i ja, mislim da je imao i Kiconix....i nemam nameru da ih perem.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


sphex

Pa jes, nije loše, što bi rekli kako sam se nadao, dobro sam se udao :wink: Hvala.
A za tačke, pazi ne bi ni ja dirao, nego sam odavno hteo da oteram na dubinsko pranje sedišta, pa kad već peru neka urade i nebo pa da ondak vidimo....fairplay  :)
we brake for nobody!

kiconix

Prošao si odlično  :too:
Što se tački tiče, nisam do sada seo ni u jednog koji se vozi a da ih nema.
Baš juče bio u jednom MCV, do pola tačkice od pola ništa.  :ne:

sphex

Da, pa da sam video kod još nekog ne bi se bunio verovatno, ali me je začudilo što se gospođa zadužena za reklamacije poprilično iznenadila i rekla da to nije uobičajno i da prijavim dok je pod garancijom...na šta sam ja rekao da ću se javiti ako se ne opere  :ces:
we brake for nobody!

gomilos

Pozdrav.
Imam dacia stepway, na kome je ostecena oplata volana.
Na slikama je to sivi deo.
Oplate je ostecena od prethodnog vlasnika, nisam siguran kako. Verovatno od znojenja ruku, a na nekim mestima i mehanickim uticajem.
Zanima me kako je moguce to sanirati.
Hvala na odgovorima

Sir Oliver

Ako je u garanciji auto, menjaju volan u servisu, bez ikakvih problema.
Ja sam svoj s**bo nekom imitacijom kandze, bas na 12 sati. Ovde videh da je neko reklamirao, pa tako i ja otišao kod Francuza u Jagodinu i završio posao.
A ako nije u garanciji, onda  :ne:
I drink to make other people more interesting.

glavonja3

Moj rodjak je na Sanderu menjao u garanciji povrsinu tocka volana (ne zna sta su tacno menjali, samo povrsinu ili jos nesto ispod, ili mozda ceo tocak volana), jer mu se ruke jako znoje pa je izjedeno. Posto ima garanciju od 5 godina, kaze da ce cim prodju vrucine ici ponovo jer je opet propao tocak volana. Znaci slobodno idi da ti to menjaju.

miki-bgd

Iz nekog razloga, i meni se ruke nenormalno znoje na volanu. Zbog toga sam stavio navlaku na volan i ne skidam je.

Kad skinem navlaku i uhvatim volan izgleda kao, kako je neko jednom rekao, da sam uhvatio djevrek  :D

zac

Milose, da ti ne odgovaram porukom, ovde cu....tu vise nema sanacije, tu je volan poderan i to je to....najbolje resenje ti je presvlacenje volana kozom, jedini nacin da ti se to vise nikada ne desi...ima ih puno koji to rade, evo jeda na primer.

http://www.kupujemprodajem.com/presvlacenje-volana-kozom-HIT-CENA--440691-oglas.htm

Nadam se da sam ti pomogao. :wave:

gomilos

Hvala svima na trudu i odgovorima. videcu sta mi je najbolje ciniti.

Keka

Novi tip volana ima gresku, masovno propadaju.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


vujanovgoran

Jedan kolega je okacio shemu obloge od volana i kako je uraditi.
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=1130.15
Moze veoma da koristi.
Dizla je dizla
i opet dizla!!!

zac