Podešavanje (štelovanje) zazora ventila na motoru

prethodna tema - sledeća tema

Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

shole


Ayrton

Mi iz Zemuna bi rekli:"Brate Zac,ćale si keve mi!!!"
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!

Raja


zac

Hvala ljudi, mislim da preterujete, uobrazicu se.... salim se, samo sam hteo da se zahvalim na lepim cestitkama   :c:

Zoran

Svaka čast - čestitam, posebno za krpu na usisnoj grani. Vidi se da si savjesan. Malo lakše bi ti bilo sa ravnim okastim 10 mm. Ja bobinu nisam skidao prilikom štelovanja ventila ali možda je tvoj pristup pametniji.

Mala sugestija - skinem ratkapu pa točak okrećem ključem jer tada ruke manje prljam od blata i pijeska koje nije poželjno u blizini otvorenog motora  :wave:.
Sam svoj gazda - vazda.

zac

@Zoran.. Ove ratkapne sto ih imam se jako tesko skidaju i napravljene su od neke krte plastike pa necu da rizikujem bez potrebe vec sam jednu polomio prosle godine, hvala u svakom slucaju. A bobinu sam skidao da bi je pogledao i da bi ocistio dekli i ispod nje.  :wave:


Citat: sasa poslato 14.08.2011. - 16:47

Da li si primetio razliku u vožnji ili radu motora posle ovog štelovanja?

Danas sam probao auto, cini mi se da u leru radi mirnije, verovatno zbog ciscenja usisnog sistema, a sto se tice ventila, iskreno i nisam osetio neku razliku, do duse auto mi ide od prvog dana veoma dobro. Razlika sigurno postoji posto sad znam da su svi ventili po PS-u, ali je verovatno toliko mala da se tesko oseti u gradskoj voznji.   :wave:

DrJekyll

Ja sam hteo da te pitam da li ima razlike u zvuku ventila...tj da li se ventili čuju. Ja od kada sam uzeo auto čuju se malo ventili (...samo da dodam da ja imam super sluh i da sam picajzla za neke stvari :lau: .....) i to me je nerviralo ali sam se posle navikao. Nisam baš ni toliko siguran da su oni fabrički dobro zategnuti pa zato pitam.


P.S.
Koliko naplaćuješ za štelovanje kolegama forumašima? :lau:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

zac

Nisu mi se culi ventili ni pre podesavanja, a ni sad. Da li si siguran da se cuju ventili?

A svim dobronamernim forumasima, podesavanje naplacujem druzenjem pored auta dok radim i flasom piva...   :to:

DrJekyll

Poprilično sam siguran. Uostalom videćemo se na okupljanju pa ćemo da se raspričamo :friends:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

maestral5747

odličan tutorijal, poslužit će i za mog meganea, isti je motor. Nikad nije štelovano u ovih 270.000 km, a dihtung malo pušta pa kad je već usput da se i ventili pogledaju

zac


Jelenko

65.000 kilometara,jos nisu nikad stelovani ventili.... :c:

PS:Sta moze biti NEstelovanjem ventila?

mrsp


zac