Ostala vozila članova

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Zlatibor-Beograd-malo po Beogradu-Novi Sad.

Benzin Lukoil ecto bmb 95.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Veterinar


Zoran

Sam svoj gazda - vazda.

Daniel

Zlatibor-Ravna Gora-Kovačica, bez klime.




Usput drift po šumarskom putu kod Šljivovice zbog rekonstrukcije mosta (ne preporučujem nikome) koji je ubio obe prednje GoodYear-ke. :badmood:

The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Zoran

Vozač je djelimično kriv ali je očito da je guma loše kvalitete
Sam svoj gazda - vazda.

Daniel

Citat: Zoran poslato 12.11.2017. - 13:17
Vozač je djelimično kriv ali je očito da je guma loše kvalitete

Zoki nasut tucanik, komadi kao pesnice, nagib 40%. i sve to u miksu 20cm prašine kao cement ili kreč.
Jedva uz silna guranja su ljudi uspevali da izađu, tako je i samnom bilo. Ne znam šta tu vozač može, sem da ode 80km dužim a normalnim putem, ili da ima 4x4 a i tada bi gume veselo prošle.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Zoran

To su katastrofalno teški uslovi, bolje je uništiti gume nego kvačilo. Ipak, jeftinije bi bilo otići dužim putem.
Sam svoj gazda - vazda.

Daniel

To sam naucio sada na tezi nacin. Ali kad sam se spustio dole nije bilo kud.
Mozda imam i snimak na kameri.
Kola su pod kocnicom sama klizila dole. Neki lik na novoj oktaviji ispred mene je skliznuo uz liticu i celu desnu stranu sredio. Nije imao apsolutno nikakvu kontrolu nad autom u njegovom kretanju u rikverc.
Sad magicno pitanje, u ovoj situaciji imati ukljucenu blokadu proklizavanja ili ne?
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

Zoran

Sa uključenom blokadom nikada se nebi izvukao odozdo
Sam svoj gazda - vazda.

silent

Izvinite na of-topiku, o kom putu pričate, o kojoj deonici?
Može da bude korisno i za ostalo vozače ako ih put nanese tu.

Daniel

Ravna Gora-Zlatibor, preko Šljivovice.
The good thing about being a pessimist is that you are always either proven right or pleasantly surprised.

zzechner_sk

Juče sam se pozdravio s mojm starim drugom - srebrnim Accentom koji je udomljen kod jednog mladića iz Zagreba za 770 Evra nakon 8 godina vjerne službe (ukupno 16 godina starosti) i gotovo 200.000 km zajedničkog druženja (ukupno 357.400 km na satu) po danu, noći, ljetnim žegama, kišama, snijegovima; po makadamima i vrletima a i po autoputevima - što bi Balašević reko: "tjerao sam moga vranca iako sam baš dobar drug s njim...".

Registrirao sam ga nakon dosta muka  (eko test radi potrošnje ulja: boljka su mu uljne karike, iako je kompresija još uvijek jako dobra...) 16.04., a za tu priliku je obavljen mali servis: ulje i filter, svjećice, kablovi svjećica, ulje u kočnicama, mandžete i podmazivanje poluosovina (crna mast), brtva poklopca ventila, klima servisirana i napunjena (zaštekao ventilator pa radi nabijanja tlaka izbacio plin na sigurnosni ventil).

Prije 10-ak dana cijelo subotnje popodne sam ga oprao na valjcima izvana te čistio iznutra od nakupljene prašine i prljavštine, da bih ga sredio pa sam ga pred prvomajski praznik i odveo na Jakuševac (zagrebačka auto-pijaca) gdje ga nitko nije niti pogledao...tek prekjuče su se telefonski javila trojica: dva (čini mi se) preprodavača i jedan dečko koji je juče s djevojkom došao na skuteru do Petrinje. Pregledali su ga izvana te iznutra i provezao sam ih par km po Petrinji, ukazao što su mu meni poznate boljke, odveo ih na piće na Pigik te smo se naposlijetku pogodili, iako sam u startu istakao cijenu od 880 Evra. Još sam predveče i dostavio mog prijatelja u njegovo dvorište na zagrebačkoj periferiji podno Sljemena, jer dečko ima još 8 dana zabranu vožnje...   

Nemalo sam bio sjetan što je neminovno došao kraj našem druženju, a lijepo mi se našao kad mi je poslovno bilo najteže te smo zajedno zaradili (i slatko potrošili) brdo para...Mladom novom vlasniku sam ostavio "servisnu knjižicu" - svesku koju smo uredno vodili moj mehaničar i ja, sa svim popravcima te kataloškim brojevima zamjenskih dijelova (Japanparts) da mu se nađe kao podsjetnik. Rukovasmo se sredačno na rastanku, njemu i djevojci sam poželio puno sreće i da ga paze kao što sam ga i ja pazio te će on svakao "vratiti ljubav". Malo me steglo u grlu pa sam istrčao iz dvorišta ne osvrnuvši se još jednom (skoro kao Mimar Sinan na ćupriju koju je izgradio...).

Sad mijenjam avatar i napokon stavljam svog Logana, jer je slijedeći na redu za prodaju crni Accent moje Dušice, a i ona već žali za njim jer ju vjerno služio petu godinu i 100.000 km...
2023. moj vjerni Logan MCV otisao u dobre ruke, a zamijenio ga je Suzuki S-Cross Premium

Veterinar

Srećnu prodaju želim i da vas naredni cetverotockasi još bolje služe!  :friends:

Keka

#373
Danas presao 30.000 km sto podrazumeva i posetu servisu. Problema-nema.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


szs

Keko, tvoj karting me ubija u pojam sa potrošnjim  :bonk:
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella