Stepway potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

10-12%

za toliko treba uvecati i obracunatu prosecnu potrosnju

Veterinar

Stepway nema bord kompjuter. U toku pređenih 2750 km natočili smo 201 l benzina.  :wave:

ppejic

...ako je po cajgeru, smanij tih 2750 za 10%, pa zatim preracunaj prosecnu potrosnju

Veterinar

Hm. To mogu, svakako. Ima jedno "ali". Kad smo išli na Cres (do koga od Vukovara ima nepunih 500 km) trebalo nam je oko 510 km, a svakako pri vožnji ne pratim idealne putanje (osim toga, svratili smo na Tifonovu pumpu kod Ravne gore, koja je udaljena od autoputa).    Sada smo, pri putu za Nemačku, isprintali ViaMichelinova uputstva i, dok nismo naisli na problem u Madjarskoj (zatvoreno isključenje zbog radova), gotovo u kilometar je stanju na papiru odgovaralo stanje na parcijalnom brojaču kilometraže.  Obratiću pažnju pri prvom sledećem dužem putovanju.  :to:

Loganovac

Zašto Pejo da smanji za 10%? Ustanovili smo više puta do sad da brzinomer laže a ne kilometar sat.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

Ako km sat ne laze, za razliku od brzinomera, onda svakako treba uzeti u obzir da je realan precnik tocka manij od idealng zbog ugibanja, i to za 1-2cm.

Loganovac

Misliš da Renoovi inženjeri to ne znaju?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

#52
Pa mozemo da pametujemo... pritisak u pneumaticima, tip pneumaika, temperatura, opterecenje vozila, brzina rotiranja, istrosenost gazeceg sloja... sve su to promenljive koje direktno uticu u na ukupni obim.

Loganovac

 :Smiley: Pa kad sve to utiče, kako znaš da treba da se smanji baš za 10%?
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

ppejic

10% se odnosilo na km sat, ali posto rekoste da je on tacan... ovo je onih 2-3%

Ljota

Ma, to važi samo za Niš i bližu okolinu!  :ljut:

Veterinar

Citat: Veterinar poslato 13.10.2012. - 21:35
Hm. Imao sam priliku da vozim i da se vozim u Loganu 1.6. Ako se ne varam, na (po brzinomeru) 130 km/h bio je na 3500 obrtaja. Verujem da brzinomer Stepwaya slično greši, a on je na istoj prikazanoj brzini na 3800 obrtaja.
  Gledao sam tehničke karakteristike (doduše novijeg) Logana i Stepwaya sa 1.6 motorom i video sam da u V stepenu prenosa na 1000 obrtaja Logan ide 35,2 km/h, a Stepway 32,8 km/h. Samim tim, ima logike i razlika u obrtajima na 130 km/h. Takodje, ocito nisu samo sire gume i veci klirens uzrok nesto veće potrošnje Stepwaya u odnosu na Logana.

:ne:

ppejic


miki-bgd

Pred okupljanje u kovacici, kada se upalila rezerva, natocio sam 37l evropremijuma, i resetovao brojac. Sada se lampica ponovo upalila, predjeno 247km (ukupno auto presao oko 6000), znaci ako uzmemo u obzir prevaru na pumpi potrosnja oko 10. Vozim na niskim obrtajima(oko 2000), relacije onako, ima i kracih ali i duzih. Ko zna sta bi bilo da sam vozio na vecim obrtajima

Zoran

Kada ubrzavaš goni do 3500 rpm i onda šaltaj. Čim ne ubrzavaš dalje a imaš bar 60 km/h odmah u 5.u.Imat ćeš manju potrošnju.
Sam svoj gazda - vazda.