Stepway potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

supercuber

Stepa, benzinac, 1,6, upravo testiran na putu do Grcke i nazad,tek razradjen, krenuo sa 1600 km na satu, vratio se sa 3500 , metodom, od cepa do cepa, pa po predjenoj kilometrazi.

Prva etapa, uglavnom umereno,ne preko 3500 o/min 110-120 na sat, pola bez klime (nocna voznja), 495 km sa 34 litre, potrosnja  6,86 lit.
Druga etapa, od 110-140 na sat (nisam terao preko 4000 o/min), sa sve vreme ukljucenom klimom, 327 km sa 25 lit, 7,6 lit.
Trecu etapu od nekih 510-520 km cu videti sutra, kad dolijem gorivo na pumpi. Toliko sam presao od punog rezervoara do rezerve, racunam oko 40-45 lit, od oka, ispod 8 litara, takodje sve sa klimom, sto mi se uklapa u "prihvatljivu " potrosnju za nov i ne sasvim razradjen motor.
Sve vozeno sa 4 osobe u kolima i vecim delom sa punim gepekom.

kori

Upravo sam se vratio iz Grčke (STEPWAY 1.6), prosečna potrošnja 7 lit/100 km.
4 odrasle osobe, pun gepek stvari, krovni nosač sa koferom i stalno upaljena klima.
Prosečna brzina: 130 km/h,   :lazy:

Sir Oliver

To je više nego odlično za 1.6.   :aplause:
I drink to make other people more interesting.

Keka

Toliku prosecnu brzinu nisam uspeo da ostvarim ni u Nemackoj gde nema ogranicenja.

Ako zanemarimo podatak o prosecnoj brzini, potrosnja je za navedene uslove skoro pa moguca.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Loganovac

Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

bocca

nemam iskustva sa krovnim koferom ali ljudi kazu da dosta povecava potrosnju. a iz iskustva sa svojim znam da i klima a i sve preko 110km/h takodje dosta povecava potrosnju. ta potrosnja mozda moze sa grckim gorivom, sa NISovim skoro nemoguce. pozdrav

dile61

Presao sam oko 30.000 km i mogu reci da je potrosnja plina negde oko 10 litara, a benzina nesto manje od 8. Uobicajeno na autoputu vozim 120 ili malo vise, a ostali deo voznje je po lokalu, nesto u gradu, deo van grada. Kada je iskljucena klima potosnja malo padne ispod ovih vrednosti. Testiranja sam radio nekoliko puta, sa punim rezervoarima, pa ukoliko pumpe tacno mere gorivo, potrosnja je kao sto sam napisao na pocetku.

Veterinar

U proteklih 2700 km krstarili smo srpskim, madjarskim, slovackim, austrijskim i nemackim putevima. I pored kvalitatnih saobracajnica u Nemackoj, naisli smo na seriju radova na putu, tako da smo proveli nekoliko sati u kolonama (da, nekoliko sati!), a u povratku smo imali priliku da provedemo tri sata na desetom kolometru, za nas nepregledne kolone na autoputu u blizini Minhena, zbog saobracajne nesrece. U povratku smo postigli prosečnu brzinu (uključujući i našu deonicu od graničnog "Horgoš" prelaza, kao i brojne radove na nemackom autoputu) od oko 120 km/h, a ukupna prosečna potrošnja bila je 7,3 l/ 100 km. U Nemačkoj smo iskoristili priliku da proverimo koju brzinu može razviti Stepway, došli smo do 180 km/h po brzinomeru i oduzeli gas. Možda bi mogao koji kilometar na sat brže, ali i ovo je bilo suvišno.

Keka

Citat: Veterinar poslato 09.10.2012. - 21:54
U Nemačkoj smo iskoristili priliku da proverimo koju brzinu može razviti Stepway, došli smo do 180 km/h po brzinomeru i oduzeli gas.

:suicide:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ljota

Jel to uz ili niz vetar?  :-)1

Veterinar

Nakon lagane nizbrdice. Da ne idemo u off, potrosnja (i performanse) postignuti su sa (vecim delom) inostranim gorivom, sto je mozda imalo uticaja . Nas dvoje forumasa je bilo u autu, sa punim rezervoarom i solidno napunjenim prtljaznikom. Da je auto prazan i da se nizbrdica nastavila, mislim da bi isao brze, ali neka ostane vecna misterija.

Loganovac

"Nakon lagane nizbrdice" na pomenutom autoputu kroz Nemačku je moj počivši Fića 850 uspevao da kazaljku brzinomera dovede u položaj vertikalno naniže,  na mesto gde bi po proceni trebalo da piše 150km/h. Doduše, sa nemačkim beMzinom...  :hihi: :njanja:

Keko, oladi sa sekiracijom, vidiš da se zezaju...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Veterinar

 :to:   Šala ili ne, začuh sa svoje desne strane: "Dragane, mislim da je 180 kilometara na sat previše! Uspori malo!".  :poljubi:

Lazar@


Veterinar