Stepway potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

bocca

meni potrosnja opet skace. ili kvalitet gasa ili... ali sipao sam na par razlicitih pumpi. ili ova klima povecava potrosnju preko 1l/100km?!? ali i proslo leto je radila klima pa nije trosio toliko. sutra krecem na daleki put pa cemo videti potrosnju na otvorenom!!! pozzz

crevce

Evo mog iskustva posle prvog duzeg puta.42 km po Pancevu, Pancevo-Lepetani 610km 200kg putnika i 800L stvari, vozikanje po crnoj gori oko 200 km, 30 % puta upaljena klima. Izracunata potrosnja 8L/100km. Povratak Lepetani-Pancevo 589,4km, 200kg putnika i 700L prtljaga. Potroseno 38,5L kad se preracuna  6,5L/100km. Ja zadovoljan :)

Maki007

#17
Kod stepway sandera je euro 5 motor slabiji, mislim cak da nije isti broj kubika ili konja...(cega vec...) kao kod euro 4...ne razumem se bas najbolje ali ako je tako trebalo bi da euro 5 izmedju ostalog i manje trosi :)  ?????????????????
Malo se tesim da ce mi biti manja potrosnja....

lovac

Stepway, 1.5 dci, ukupno pređena kilometraža 6000.

Pre neki dan sam krenuo iz HN u Banja Luku. Natočio sam pun rezervoar u Trebinju. Vozao sam se tamo - amo po BL nekoliko dana, zatim se vratio kući u HN i ponovo natočio gorivo do vrha. Ukupno pređena kilometraža 880 km, oko polovina od toga sa uključenom klimom, sam u autu, neopterećen. Natočio sam 42 litre evro dizela... To znači da je prosečna potrošnja ispod 5 litara na 100 km.
Nisam vozio sporo: put od Herceg Novog do Banja Luke u oba pravca sam prešao za oko 6 i po sati; ima par kilometara manje od 400 km - usput puno naselja i puno ograničenja brzine, puno radara i policijskih patrola ....

Maki007

Upravo izmerena potrosnja na Stepway-u sa euro 5 motorom, benzinac..... 460 km sa 43 litre goriva, oba puta je natoceno cim se upalila lampica za rezervu (u oba slucaja je do pumpe predjena ista kilometraza, oko 1km), u 70% voznje koriscena klima i relacije su bile duge maksimalno 5-6km po jednom paljenju motora....
rezulatat je 9,37 litara!
P.S. Trudim se da vozim ekonomicno, ne gazim po gasu vec onako umereno, menjam brzinu na oko 2000-2500 obrtaja i to je to.........gorivo sipano na NIS pumpi....
Observacija zavrsena, sami procenite da li je ili nije ok!
Pozdrav

Zoran

To je dobra potrošnja ako su uistinu sve relacije tako kratke.
Sam svoj gazda - vazda.

arhitekt

Evo moj Stepa 1.6 na nedavnom uzorku, Banja Luka - Beograd - Banja Luka, autoput (oko 80%) Vmax=110 km/h, regionalni putevi Vmax= max brzina po ograničenju (50-80 km/h), prosečna potrošnja 6,2 litre bezolovnog 95 ( sa Nestro pumpe u Banja Luci). Trećinu puta bila je klima upaljena.

Rezultat odličan, ja zadovoljan....  :jea:

ivan-bgd

potrosnja goriva je relativna stvar,uostalom nisam nesto ni gledao na potrosnju kada sam auto kupovao ali sam znao da malo trosi,a u pitanju je stepway1.5dci.fabricki trosi 5.3 kombinovane voznje..na otvoreniom ispod 5 ,e sad zavisi dal je do 100 km/h ili preko toga .ako se auto dzibri zna i do 30% vise da trosi od propisanog tj napisanog.ali mislim da su fabricki podaci merodavni i da je potrosnja od 5l sasvim prihvatljiva.ovaj motor je jako ekonomican i pouzdan . nisam testirao svoj auto ali iskreno zaboravim kad sipam:)steta sto nema bord kompj. bilo bi mnogo lakse sa njim...

hemicar

Uradnim mali test vezano za potrosnju. Naspem rezervoar pun, 50l (pouzdano znam da je ta cifra u pitanju, posto kod istog covjeka sipam vec duze vrijeme, nema promjene).
Prvi put vozim sa brzinom do 90KM/h, malo gradske, malo otvoreno, prosjek 7l na 100km.
Drugi put isto pun rezervoar, smanjim maksimalnu brzinu voznje na 65km/h, nista znaci preko toga :kava: cak i kracom dionicom autoputa (nekih 30km), lampica se pali na 717 predjenih km, a kada sam stao na benzinsku da natocim, na satu je pokazivalo predjenih 781km. Sto ce reci 6,4l na 100km.

U oba "eksperimenta" isti oblik voznje, mislim na odnos gradska/otvoreno.

Velika razlika u potrosnji, a razlika u brzini nekih 20km/h..

Takodje, ono sto mi je zanimljivo, sa drugim rezervoarom sam imao zimske gume, koje su za 1cm sire od ljetnih.

deki73

Ima jedan program (Oktan) koji prati potrosnju. Od pocetka voznje sa novim Stepom ga koristim i sve sam do sada uneo. Nije los program, jer se sve vidi na njemu: potrosnja - kada i kolika, predjena kilometraza, cena ... Program je besplatan. Ovo su moji podaci

perke21

#25
Pređeno ukupno 2246 km, uglavnom auto-putem, na relacijama:

  • Mladenovac - Beograd - Budimšešta - Bratislava - Prag
  • Prag - Zamak Karlštajn - Karlove Vari - Prag
  • Prag - Bratislava - Budimpešta - Beograd - Mladenovac

Potrošeno ukupno 219,2 l TNG i 12,2 l BMB, što matematičkim proračunom dođe 10,3 l/100 km.

Pri brzini od 95 trošio je 9 l/100 km, a pri 130 11 l/100 km.


stepwau-LPG

Svaka čast za iskrenu informaciju o prtrosnji tng-a, i meni je slicna, eventualno 0,5l manje od navedenog, ali u proseku to je to :aplause:

Veterinar

U protekle dve i po nedelje prešli smo sa Stepwayem 1430 km i potrošili 108 l, tako da smo ostvarili potrošnju od oko 7,5 l/100 km. Oko 500 km predjeno je van grada, izmedju naselja, uglavnom sa uključenim klima uređajem. Oko 100 km prešli smo na autoputu na (visokih) 4000 obrtaja, a ostalo je vožnja po gradu, često sa klimom, uključujući i oko dva i po sata uživanja u kolonama na Pančevačkom mostu.  :cul:

deki73

Već sam bio pisao o mojoj potrošnji do sada (16.500 km, prosek 5,8 l/100 km), a sada malo o voznji auto putem. Išao sam za Grčku na more i pri tome imao potpuno dve različite vožnje: u odlasku noću i u povratku danju. U odlasku nisam palio klimu i vozio sam 110-120 km/h (bliže 120) i step je trošio 6,4 l/100 km. Moram da napomenem i to, da sam prošle godine išao za Beč i pri vožnji od 130-140 km/h, sa uključenom klimom i punim autom - step je trošio rekordnih 7,7 l/100 km. U povratku sam hteo da mu smanjim potrošnju, ali zbog velike vrućine klima je bila sve vreme ukljucena. Bio sam vozio 90-100 km/h (bliže 90). Žena je htela da me ubije: "Jel ti hoćeš da mi stignemo već jednom?", "Pa i ja vozim brže od tebe"...gundjala je sve vreme, ali ja nisam odustajao. Na auto-putu sam vozio kao penzioneri. Kada sam stigao u BG i natočio do čepa, baš sam se iznenadio - potrošnja je iznosila 5,9 l/100 km. Sve u svemu, izvukao sam veoma važan zaključak. Step zbog svojih gabarita nikako ne trpi velike brzine, jer je tada otpor vazduha veliki. Uključena klima ne troši toliko više kao povećanje brzine. Ranije sam imao MB 190 E i on je na auto-putu pri brzini od 160 km/h trošio samo 10 litara benzina. Aerodinamika kod 190, a i motor od 2.000 kubika, omogućavali su takvu potrošnju. Step jednostavno nije za to. Relativno slab motor i loša aerodinamika mnogo utiču na vožnju na otvorenom, tj. auto-putu. Od sada stalno ga vozim do 100 km/h (kao neki penzos), što toplo preporučujem i svima

Lazar@

 voznja striktno kroz centar grada potrosnja 6-6.2l.Brza voznja kroz grad tj sa agresivnijim ubrzavanjem 6.5-7l  :gun:
otvoren put brza voznja 5.5l, normalno 5l, ono bas penzionerski 4.7l sa laganim ubrzavanjem i saltanjem na najnizim obrtajima,voznja do 80kmh
Motor 1.5dci od 70 ponija. Naravno sve pod ukljucenom klimom...tako sam sracunao posle 2 godine voznje