Letnje gume

prethodna tema - sledeća tema

Keka

Koji model? Izbacili su nekoliko novih modela, ali sam i dalje vrlo skeptican po pitanju kvaliteta za te novce.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


ivan-bgd


Vladan P

Zajedno smo skupa !

Keka

Bio je negde test perofrmansi pneumatika u zavisnosti od dubine profila, ali sad ne mogu da nadjem. Najblize tome je ovaj pdf iz Continentala.

Tako da ova prica iz Michelina mozda moze da stoji za suvo, na mokrom je potpuna glupost.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


szs

Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Keka

Obzirom da je Energy porodica odavno postala tek prosecna guma premium cene, sa katastrofalnim ponasanjem na mokrom, nisu daleko od istine. I na kraju zivotnog veka ce performanse biti katastrofalno lose  :Smiley:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


szs

Bila Energy nekad odlična guma, tiha i udobna. Moj Punto ih slatko gazio.
Obazrivo daju ta obećanja o izdržljivosti do kraja. Ne pominju budžetske gume već one za klasu više. I trend opadanja prijanjanja kod njih i konkurencije sa istrošenošću. Vozim već godinu dana i 10.000km ove moje CrossClimate koje baš pominju i ne mogu da kažem da preteruju. Stvarno su odlične. Koliko će to biti tako i nakon 30 ili 40k...videćemo
Za 40 god vožnje: VW 1300,Zastava 750,Lada 1600,Fiat 650P,Trabant 601K, Trabant 601L,Fiat 650P,Audi 80 1.6D,Yugo 1.0,Mercedes 190D,Yugo 1.1,Corsa 1.7D,S Oktavia 1,9D,F Punto 1.3mjt, D Sandero 1.4,T Avanza 1.3,T Agya 1.0,D Sandero 1.5D, T Aygo X-Play, T Yaris 1.5 Stella

Zoran

Ja se držim ograničenja brzine i i dalje teram one iz prve ugradnje
Sam svoj gazda - vazda.

Keka

Pobogu Zorane...
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


jasho


silent


Zoran

A na satu 382 000 km  :whistling:
Sam svoj gazda - vazda.

dekiv68

Onda ni mene nije više sramota da sa Continental ECO contac 3 prelazim 88.600 km na Puntu (fabričke)

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Ayrton

Ista guma mnogo bolja u veličini 16 cola nego u 14 cola (Continental). I Fulda je dosta loše plasirana u obe dimenzije, a taman sam mislio da preobujem Logišu ovog proleća u EcoControl. :ne:
Znaćeš ko si ako vodu nosiš!