Auto klima, naknadna ugradnja

prethodna tema - sledeća tema

Mandrak

Hladnjaci nisu isti za ta godišta (od 2008 je novi tip).

Tu je i razlika u ventilatorima hladnjaka sa i bez klime.

Aleks


DrJekyll

Jel ima neko sliku ili šemu instalacije tih vodova za rashlađivanje/grejanje zadnje klupe kod MCV-a? Ako postoji neka mogućnost naknadne ugradnje u recimo....Sandera :whistling: , bilo bi extra :wink:
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

krle

#63
http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=118.0


Prema Dialogisu ,za Sandera i Logana proizvedenih do 02.2009.g. (do ovog datuma imam podatak) odgovaraju sledeći delovi:

-Plastična cev desna  kat.broj 60 01 547 204

-Plastična cev  leva kat.broj 60 01 547 203

-Kopča (2.komada) 77 03 077 117


Savetujem da ipak sve ovo proveriš u ovlašćenoj prodavnici.   Cena ne bi trebala biti veća od 60e.

Keka

Citat: djdjuro poslato 09.05.2013. - 13:10
Zanima me ako je netko od vas imao iskustva s naknadnom ugradnjom klime u Logana.

Prema 6. poglavlju iz servisnih uputstava (MR-388-LOGAN-6-klimatizacija.pdf), koje obradjuje temu grijanja i klimatizacije to ne bi trebao biti problem. Naime, moj Logan MCV (za sada) nema klimu pa bih ja pokusao ugraditi klimu iz obicnog Logana s istim 1.6 motorom (nasao sam jednoga Logana koji ima karamboliran zadnji kraj, naprijed je sve OK pa bih se posluzio njegovim djelovima od klime).

Ako tko od vas forumasa ima neke informacije koje bi mi bile od pomoci, rado cu vas saslusati 

Klima je rucna i sama instalacija bi trebala biti poprilicno prosta, ali me za sada najvise brine treba li neki senzor s klime vracati povratnu informaciju procesoru motora i ako da, iziskuje li to azuriranje software-a motora? Osoba koja mi prodaje klimu kaze da na ovim njegovim dijelovima nema nikakve povratne informacije od klime prema procesoru, ali to mi je malo cudno...

Toliko od mene za sada....


Presostat sigurno salje informaciju u ECU, ECU komunicira sa kvacilom u kompresoru itd. Da li je softver u ECU drugaciji, ne znam.

Hladnjak kod vozila sa klimom je drugaciji, zatim ventilator na hladnjaku ima dve brzine. Potrebno je da vozilo ima mehanicku servo pumpu i jaci alternator.

Veliki je posao skidanje konzole i ubacivanje isparivaca.

Smatram da ti se ne isplati naknadna ugradnja, delovi i rad ce verovatno biti preko 1000 evra.

U prilogu elektricna shema vozila sa i bez klime.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


taksista

Juče ugradio naknadno na 1.5dci kod Martina i Vlade u Jakovu.
:wind:

drzarkod

Koliki trosak za taj sport....

taksista


drzarkod


roolet

realna cena, jos ako je uradjeno 1/1... verujem da jeste

duster

Našao sam na netu ovo  www.pearl.de/a-PX7303-5448.shtml . Ne deluje mi ubedljivo ali ajde da podelim sa vama, možda nekom uradi posao. Bar nije skupo. Čini mi se da bi sa par uložaka za pokretni frižider imao isti efekat.

Loganovac

Svakako, mogao bi veoma lepo da "hladi" kućicu za Barbike.  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

marikle

Kao nov na forumu,da osvežim temu.:D
Imam Logan benzinac 1.4 već desetak godina i dosta mi je kuvanja u automobilu. Da ga prodam,pa kupim nešto sa klimom...ne bih baš jer me služi odlično (prešao oko 90 000) a za pare dobijene prodajom bih mogao da kupim samo neko izrabljeno vozilo sa pređenih...ko zna koliko km. Pa rekoh da se raspitam oko ugradnje. Da li je neko radio skoro? Kakve su cene i kvalitet?

Raja

Da si pročitao temu znao bi da: generalno se ne isplati ugrađivati naknadno klimu. Jedino ako te ponese sreća, pa negde nešto jeftino a polovno nađeš i imaš kuma ili prijatelja
koji bi ti to u pola cene odradio. I dalje ti ostaje na raspolaganju ona varijanta, klima za jedan dinar. Otvoriš sva vrata i prozore....  :Smiley:

marikle

Temu jesam pročitao, ali obzirom na to da je zadnji post od 2013...rekoh da vidim da neko skoro nije radio.

Poslano sa mog ME173X koristeći Tapatalk