Auto klima, naknadna ugradnja

prethodna tema - sledeća tema

Andrix

Mala napomena drugu su trazili i dao je oko 300 e samo za ruke za ugradnju klime u Oktaviju,  a krenuli smo da sami nabudzimo, pa kad nam je covek objasnio da se skida ceo prednji kraj kola da bi stavio novi hladnjak, pa vodovi, creva pa kupusanje table unutra zbog isparivaca....Dao pare i radilo se puna tri dana, pa vidite, ali radi i posle 5 god...
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

sibelius

#46
Citat: DrJekyll poslato 07.03.2012. - 01:37


Jel zna neko koliko je sada naknadna ugradnja klime u dastera u garanciji?
Poslednja cena koju sam ja saznao za ugradnju klime van garancije a u preporucenom servisu od strane RNS je kostala najmanje 1100 evrova pa nadalje.
E sad, da li ima neke rezlike po pitanju garancije ili van nje zaista nemam pojma.
Okreni servis Renos-SAVA u mirijevskom bulevaru  pa ih upitaj za zdravlje. Mislim da ce te najbolje prosvetliti.

Andrix

Taj servis mi se cini najskuplji u BG za rad, mada sam kod njih samo kupovao neke delove za mali servis
Nisam toliko bogat da bih kupovao jeftine stvari

Ljota

#48
Klima je zakon! :dobro: Medjutim, mislim da je suludo ugradjivati je naknadno zbog svega gore navedenog (cena, veliki obim radova,......, a i klima kod logana je tehnički nedorečena tj. nišlije bi rekle " nedoklepana")! :rtfm:

Loganovac

Kako to misliš?  Manualna klima, ista ko u svim ostalim vozilima...  :ne:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Ljota

#50
npr: -nedostatak finog filtera u kabini,
      -nedostatak grubog filtera pod haubom,
      -nedostaje izvod prema zadnjem sedištu (neravnomerno hlađenje kabine),
      -snažna cirkulacija u predelu nogu suvozača i vozača u svim režimima ventilatora (leti prija ali za zglobove se ne preporučuje),

     I klima nije baš u svim kolima ista. Lepo je kad se vozite, osetite promenu temperature u kabini a da maltene ne osetite cirkulaciju vazduha.

      Naravno, kako pesma kaže:-..." i pored svega ja volim njega"... :logan: Klima je zakon! Maksimalno je koristim! Opuštenije se vozi, vožnja mnogo manje umara a samim tim je i bezbednost veća! :whistling: A za reumu i asmu ima vremena. Ko preživi pričaće!
      Zato i nepreporučujem kupovinu vozila bez klime! :dobro:

Keka

Citat: Ljota poslato 09.03.2012. - 16:53
npr: -nedostatak finog filtera u kabini,
      -nedostatak grubog filtera pod haubom,
      -nedostaje izvod prema zadnjem sedištu (neravnomerno hlađenje kabine),
      -snažna cirkulacija u predelu nogu suvozača i vozača u svim režimima ventilatora (leti prija ali za zglobove se ne preporučuje)

1. Nije tacno-postoji filter polena u kabini, na novim vozilima serijski, na starim se moze ugraditi za 10 minuta.
2. Nije tacno-ulogu grubog filtera igra plasticna mrezica ispod haube, kao i na svim ostalim vozilima u cenovnoj klasi.
3. Tacno je-postoji mogucnost naknadne montaze plasticnih cevi za dovodjenje vazduha pozadi koje MCV ima serijski. Nije tacno da je hladjenje zbog toga neravnomerno, zato sto kabina nije kamionska.
4. Nije tacno-ukoliko se pravilno podesi usmeravanje duvanja vazduha (noge, sofersajbna, otvori na tabli ili kombinacija vise mogucnosti). Ukoliko ne moze da se podesi, postoji kvar a to nema veze sa klepanjem.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Damir Oravec


hobbista

Citat: Keka poslato 09.03.2012. - 17:54
3. Tacno je-postoji mogucnost naknadne montaze plasticnih cevi za dovodjenje vazduha pozadi koje MCV ima serijski.
Ja nemam  :place:
Postao sam Kalif umesto Kalifa  :D

Ljota

#54
Ja sam samo izneo svoje mišljenje. :( Mišljenje je više objektivno nego subjektivno jer se bazira i na Vašim zapažanjima i pokušajima da nedostatke otklonite ženskim čarapama i nekim akrobacijama u kabini pri prosecanju kućišta i ugradnji polen filtera. :doh: Moj Logan je plaćen oko 105oo eura, što nije malo i zato mislim da su mogli još par tih sitnica da završe! :ne:
KEKO relativno je šta je tačno i šta nije; takođe mogu da primetim  da je Laki večeras malo nervozan i to bez razloga! :gun:

Keka

Citat: hobbista poslato 09.03.2012. - 20:20
Ja nemam  :place:

Sigurno? Znas gde da trazis? Idu od centralne konzole sa strane tunela i otvaraju se na podu ispod prednjih sedista. Mozda ih imaju samo 7-seateri.

Niko nije nervozan. Misljenje je kao  :asshole:, svi ga imaju. Cinjenice su nesto cinjenice.

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


madridista

da ne otvaram novu temu,
nasao sam polovnu klimu za logana 350e i plus ruke su 150 gore dole pa me zanima koliko je to sigurna tj kvalitetna ugradnja ako nije fabricki radjen?

nik

#57
Cifre su više nego povoljne.
Ako je uredjaj kompletan onda se i isplati, ali ti ne gine veliko rasturanje auta (vidi http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=2646.msg87531#msg87531 ), a i ne može baš, sudeći po onome što sam ja uspeo da se raspitam, u potpunosti da funkcionise kao fabrički ugradjena bez dodatnih velikih i skupih dopuna i zamena postojećih delova koji se razlikuju na modelima sa i bez klime jer klima uređaj nije samo kompresor, remenica, hladnjaci i instalacija. Kada sam se ja raspitivao došao sam do informacije da mora da se menja i ECU jer, kako mi je par majstora tada reklo, ne postoji mogućnost modifikacije softvera postojećeg (u dublju analizu ovoga nisam ulazio tako da samo prenosim) i npr ventilator hladnjaka sa dve brzine itd.
O kvalitetu možeš jedino ti sam da prosudiš jer isključivo zavisi od onog ko ti ugradjuje.

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Aleks

Da li se hladnjaci za vodu razlikuju samo po tome da li je auto sa klimom ili bez?
Konkretno, da li je hladnjak za 1.4 isti na autu proizvedenom 2004. i onom iz recimo 2011. god.?