Auto klima, naknadna ugradnja

prethodna tema - sledeća tema

staracstol

#15
Ne, ne mozes.

dejanz


Aleks

#17
Citat: Csaba poslato 25.03.2011. - 17:56
.....kum mi je predložio da kupim "nešto" tipa mini klime pod nazivom "Arktički vetar" . Dali neko ima iskustva sa ovim? Nisu neke pare samo vredi li i toliko?

Covek je hteo samo da se raspita i malo smo prodiskutovali na tu temu. Niko nije pominjao da ce sigurno kupiti i ugraditi, tako da nema potrebe za podsmevanjem i cinizmom....Teslina ploca, Alan Cumak... :pera: i sl. Mislio sam da na forumu moze svako da pita sta ga zanima bez obzira da li je to nekome glupo ili ne , zato su tu ostali clanovi da na lep i pristojan nacin pomognu savetima i informacijama!

staracstol

Ako sam nekog uvredio, izvinjavam se. To nije bila namera. Ako neko slucajno pomisli da sam napljuvao proizvod te ga ovom prilikom nazvao majmunom i sl, upravu je. Pominjanje A. Cumaka, Lava Gersmana i sl je koristeno cisto u svrhu postavljanja proizvoda na s pravom zasluzeno mesto... U poslednje vreme (1985 na dalje) smo postali poligon za testiranje raznih laznih proizvoda pocevsi od parocistaca koji bez deterdzenta bla-bla, preko carobnih tiganja i evo klima bez klime. O tome da taj i takav uredjaj nije projektovan za rad u automobilu vec kuci (razlike su svima poznate) necu ni da pocinjem. Jos jednom, izvinjavam se ako sam nekog uvredio i zapamtite, ni jedna zivotinja nije povredjena tokom pisanja ovog posta. Imajte prijatan dan i nemojte da lazni proizvodi poseju seme netrpeljivosti medju nama, vlasnicima razumnih kola.  :respect: to all

Aleks

Nema potrebe za izvinjavanjem i pravdanjem sa bilo cije strane. Tu smo da se zabavimo, ubijemo vreme i naucimo nesto. Kada je ovakav vid komunikacije u pitanju neke stvari mogu da se shvate pogresno pa da se neko nadje uvredjenim ili prozvanim! Zato, teramo dalje! :ziveli:  :friends: :kolo:


MajorSoul

:wind:
..need more buttons..

sibelius

narode
raspitao sam se na par mesta za ugradnju klime i cene jako sarolike
u svako mslucaju ugradnja je od 800 do 1200evra
zavisi da li se ugradjuje original ili zamenska varuijanta
rapitacu se na jos par mesta pa vam dajem detaljnu specifikaciju

Aleks

@sibelius  Hvala na trudu!

sibelius

jos malo sam procunjao  tj raspitao se i cene su dakle sledece
oko 600 "srpska varijanta klime" da bude jeftino a da radi
800 evrova je najjeftnija ugradnja fabricke klime u beogradu u jakovu(ko je zainteresovan dajem broj)
1100 evra je ugradnja u Begeču firma klima shop www.klimashop.co.rs( www.sigmma.co.rs ) 2 god garancije
1600-1700 evra polar klima u Beogradu sa garancijom

Zoran

Negdje sam pročitao klima za 1 e ali ne mogu da se sjetim gdje  :wave:.










Šala mala nema ljutiš.
Sam svoj gazda - vazda.

sibelius

ako se setis gde si procitao javi molim te
:Smiley: :Smiley: :Smiley:

dukati

Dobre su ove cene za klime, posebno srpska varijenta, razmisliću kako stojim s vremenom pa možda do leta ugradim jednu. Svaka čast na informacijama. :too:

saša61beograd

Jedan sam od onih koji su dobili klimu za 1eur(2008.).I sve je to super,osim što:
-klima u autu je realno potrebna 2-3 meseca godišnje,a tegliš je sve vreme,pa još treba povremeno da se uključi zbog "zdravlja" kompresora.
-klima nema mnogo smisla za kratke vožnje,10-15min,posebno što treba bar 5min posle gašenja klime ventilatorom osušiti isparivač
-svaka klima u kolima već posle 2-3 godine počne da hladi slabije i treba je servisirati,što nije baš jeftino.
-mnogim ljudima klima uređaji (uopšte,pa i u kolima) smetaju više od vrućine.Iskustvo moje porodice je da i za vreme dugih letnjih vožnji posle nekog vremena poželimo da je isključimo bez obzira na vrućinu.Ne mogu da zamislim da provedem recimo 10sati vožnje sa uključenom klimom.
-vožnja sa uključenom klimom "ubija"snagu motora do te mere da je potrebno baš dobro pripaziti u nekim situacijama.
-potrošnja veća bar 10-15%!
-hladnjak klime (i cevi) su osetljivi i prvi na udaru već kod malih "čukanja".
-sumnjičav sam u kvalitet naknadne ugradnje jednog tako složenog uređaja (pogotovo za male pare).
Moj savet:ne diraj ništa,vozi i uživaj.Sledeći moj auto verovatno će biti bez klime,jednostavno, ne treba mi.I biće bez el.podizača prozora:ta me sprava baš nervira.

Loganovac

#29
Jedan sam od onih koji više ne mogu da zamisle auto bez klime.
- klima u autu realno je potrebna kad god ti je vrućina, a otvaranje prozora ne pomaže več samo pravi promaju, npr. juče, 30.aprila vraćam se u 2 sata iz Pančeva i crkavam uz otvorene prozore. U zlo doba setim se da ih zatvorim i uključim klimu... A do novembra ima još šest punih meseci...
- tokom leta svakog dana vraćam se s posla u 14h. Od posla do kuće imam dva kilometra, klima počinje da hladi dok još nisam izašao s parkinga, okrenem usmerivače sebi u facu i nekako preživim narednih pet minuta po gužvi do kuće. Isključim je na ulasku u dvorište i dok se muvam po avliji da parkiram auto vruć spoljašnji vazduh uz ventilator na položaju 3 suši saće. Naravno da nije stiglo potpuno da se osuši, ali nikad se nije pojavio neprijatan miris ili neki drugi problem. Bar dva-tri puta dnevno ponavljam ovu proceduru svakog leta bez problema...
- moja klima još ubiva ki nove cipele, jednom servisirana (izbačen višak rashladnog fluida, pisao sam), ovog puta sam preskočio servis, a sledeće godine ću sa zadovoljstvom izbrojati 40EUR za servis - jedna dobra večera za tri-četiri leta uživanja.
- Razumem da ima ljudi kojima klima smeta, ne pravim pitanje. A li moja porodica putuje leti sa uključenom klimom i nekako nam je žao ljudi sa kojima putujemo zajedno a izađu iz auta kao iz saune, znojavi i nervozni na 37 stepeni i u stanju su da se potuku zbog mesta za parkiranje u 'ladovini da bi izgoreli kad uđu u rernu. Ne mogu da zamislim da leti putujem više bez klime...
- Moja klima nije dovoljna da duboko zamrzne kamion svinjskih polutki, pa stoga i nema kompresor od 50kW. Zbog toga u normalnoj vožnji ne primećujem da li je kompresor uključen ili nije, razlika se oseća samo kad krećem iz mesta (po navici) bez gasa...
- Potrošnja čega je veća 10-15%, goriva? Ma idi molim te... Napuniš gume azotom i opet si na nuli!  :Smiley:
- Auto sam po sebi je osetljiv na čukanje i mali udarac (naletanje recimo na psa u vožnji, dešavalo se, nažalost)  može da napravi štetu od više huljada EUR. Ko tako razmišlja, zaključi da je bolje da se vozi taksijem, ali opet kupi auto, sa klimom.
- Klima uređaj nije nikakvo čudo tehnike, frižider malo neobičnog oblika  :whistling: Da sam se za*ebao da kupim auto bez klime i ja bih uveliko razmišljao o nekoj budževini. Još ako se ljudi profesionalno bave time i daju garanciju...

Da dodam - sledeći auto, ako ga ikad budem kupovao, imaće kakav-takav sistem za borbu protiv letnjih temperaturnih neprilika (danas se to u vozilima rešava klimom, sutra - ko zna), i podizače - ako uopšte bude stakala na kolima, i maglenke i elektro grejane retrovizore.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.