Presvlake za Sandero i Logan - Iskustva i Preporuke

prethodna tema - sledeća tema

ppejic

#45
Uzeo sam ih pre skoro 2 meseca. Ako me pamcenje dobro sluzi, negde oko 5800din

Peja

Boris

Ovo "Iskustva i preporuke" me je navuklo da nešto velim  :Smiley:, s promjenom žene sam promijenio i presvlake. Od nekog cvijetnog aranžmana sam prešao na sive :D. Platio sam ih oko 100 kn (cca 15 EUR) i presvlake su super za te novce. Kad te "krepaju" kupujem druge. U svakom slučaju neću kupiti neke ultra izdržljive i skupe jer ih imam želju promijeniti nakon par godina (2-3).

wvojin

Mi kad smo uzimali nasu Daciu 2006. godine, uzeli smo u Hit-u orig. presvlake koje su tada kostale 2400 RSD (euro je bio 80 din, tako da mu je to izaslo oko 30 evrica). Ne bih sad dao 60-100 evra ni za zivu glavu. Moooooozda kad bih uzeo novi auto, ali to je jedno veliko mozda!!  :fiju:
Dacia Logan 2005, 1.4MPI + LPG,
Dacia Logan 2010, 1.5 dCi

Dexterslab

Ja sam moje kupio u Dark Shop-u u Zaplanjskoj, inace sam sam birao materijal i boju, sacekao dva dana i to je to. Ako me secanje ne varabile su 7000, a evo vec godinu i 9 meseci bez frke...jednom sam ih skinuo i oprao u ves masini i to je to. Tako da sam zadovoljan.
Zivot se ne meri momentima kada udahnemo, nego momentima koji nam oduzimaju dah! :)

bmiillan

ima u piramidi u novom beogradu firma vajs&co koja se bavi sivenjem presvlaka po meri.
ima vise kvaliteta materijala od cega zavisi i cena. zadnjih 15 godina kod njih sijem presvlake
i mogu mirne duse da ih preporucim. pre dve godine kada sam sio za sadasnji auto imali su
original materijale koji se koriste za fabricko presvlacenje sedista, prakticno neunistivi.
nemoj na silu uzmi veci cekic

scepo

Kolika je cijena presvlaka kod vas u Dacia salonu , ja zvao ove moje u PG i kazu 105 eura  :banghead: , premnogo  :fiju:

skiter69

i kod men su za stepwey-a u dacia salonu 10800rsd  :fiju:

dlukic3

  Potrebna mi je pomoc oko postavljanja presvlaka. Nabavio sam neke presvlake, sivene za sandera, iz Sida, i sada me interesuje da li moze da se skine ona plastika u koju ulaze nasloni za glavu
http://yfrog.com/mfsediste2j
kao i uticnica od pojasa
http://yfrog.com/c8sediste3j
jer mnogo bi lepse leglo, ovako morao bih dosta da secem :ces:

Loganovac

Da si čitao temu od početka, našao bi http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=260.msg1645#msg1645
Ne moraš da sečeš, a čak i da skineš plastike, opet moraš nekako da napraviš rupu kroz koju će da prođe šipka od naslona.
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boka

#54
Presvlake Logan model elegans kupljene od Zeljka sa naseg foruma.Presvlake su kupljene jos pre mesec dana ali zbog brzine mog interneta nikako nisam mogao da postavim slike i utiske.

Presvlake su crne boje sa sivim dezenom i odaju utisak da su dosta kvalitetne. U setu se pored kopci nalaze i 5 navlake za svih 5 naslona za glavu.


Presvlaka za prednja sedista je iz jednog dela i vrlo se lako montira i prvo se navuce preko naslona, a na sedalnom delu nema kopci nego je ceo sedalni deo opsiven sirim lastrezom tako da se samo prebaci preko.Supruga je samo na 2 mesta usila 2 lasteza sa unutrsnje strane koje sam obelezio na slici da bi se sto bolje zateglo sediste. Nadam se da se vidi na slici.




U presvlakama prednjih sedista postoje sundjeri koji se vide na slici i mogu da kazem da daju vrlo fin osecaj prilikom voznje, kao da vozim mnogo visu klasu, sto Logan i jeste. :to:

Sa leve strane prednjih sedista presvlaka postoje i otvori za airbeg, kojeg ja nemam, pa je supruga to usila na sivacoj masini tako da se uopste i ne primecuje da je i bilo otvora.Uradjeni su otvori za naslone za glavu na prednjm sedistima i rucice za podesavanje sedista vrlo prakticno na cicak trku.



Presvlake na zadnjim sedistima su namontirana najvise za 10 minuta, i jedino sto sam morao da odradim je to da izbusim rupe (6) za moja 3 naslona za glavu i to sam uradio cigarom i ispalo je cista 10, tako da nema nikakvog prosivanja ili bilo cega drugog. Vrlo brzo je namesteno i zadovoljan sam kako su se presvlake upasovale i kako izgledaju.


Jedina zamerka su malo veci prednji nasloni za glavu, ali je supruga sa 2-3 konca resila problem, dok su navlake za zadnje naslone uradjeni cini mi se u originalu i manji posto su i nasloni za glavu na zadnjim sedistima manji.

DarioGTI

svidaju mi se presvlake, i jako lijepo su se uklopile u interijer!  :to: :to:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

sanderoman

Super a ja uzeo u Metrou za 1100 dindzi najobicnije univerzalne i prezadovoljan sam, jos ako potraju godinu-dve bice nevidjene! :lux:

perke21

#57
Kupljene presvlake u TC Piramida, firma Vajs&co. Cena sitnica 6300 din (60€).  :cul: Mogu reći da su stvarno OK i šivene su po meri. Kad sam ih montirao čučnile su kao d..e na n..u. Jedina zamerka je što nemaju "prorez" za kopču pojasa za  vozačevo i suvozačevo sedište (sedalni deo) dole slika 6.  :ne: Ovaj nedostatak uzrokuje da se ne može lepo namestiti sa strane. Inače se navlake za prednja sedišta lakše montiraju ako se sedište skine i iznese negde napolje. Vreme montaže oko 60 min. Nije tako zahtevno kao što pričaju.  :hall: Slike stižu uskoro. :foto:

scepo


perke21