Presvlake za Sandero i Logan - Iskustva i Preporuke

prethodna tema - sledeća tema

Veterinar

Dobio sam sive presvlake u HIT-u uz auto. Rupe za naslone za glavu na zadnjoj klupi sam izbusio i opsio. Nakon 90000 i tri pranja na sedalnom delu vozaceve presvlake, ispod kolena, pojavilo se odsivanje, sto sam zakrpao. Sedalni delovi kod vozaca i suvozaca ne prate idealno liniju sedista, ali nije strasno odstupanje. Oko 30% guma za zatezanje je popucalo. Ostalo je sve O.K. tj., uz moje sivace radove mislim da i dalje izgledaju dobro.

david

#16
Trazio sam po forumu informacije o presvlakama ali sam se u medjuvremenu raspitao ranije trazeci po internetu gde da nadjem dobre presvlake da budu zategnute da kazem da ih ne primecujes i da budu kvalitetne.
U Hit autu su oko 4200 pa popust 10% npr 3800 pa ako ti oni ugradju to je oko 2-3h pa naplate masinski sat itd itd.
Saznam na internetu da ima u TC Piramida firma Vajs i zovnem coveka i cena 6300 i momci ti montiraju posle radnog vremena na parkingu za 1000, posto te pre toga zovnu kad da dodjes posto pre toga narucis dezen i ostalo i sad me zanima kakva su vasa iskustva sa tim jer nebih hteo da se one razvlace po sedistima tamo vamo i da se guzvaju vec da budu zategnuta da to bude kao sediste i verujem da to nervira svakog od vas.
Nije problem da se to namontira ali jedina mana koju ja vidim je nemogucnost obaranja zadnje klupe i to bih voleo da vidim kako se taj deo montira kad odlucim npr da ih operem i zato bih hteo da su kvalitetne da se ne raspadnu posle prvog pranja, nadam se da imate iskustva sa ovim sto mene trenutno zanima i pozdrav svima...
Sad sam provalio da sam letos citao o tome na forumu ali nisam znao da je na ovom iako sam pokusao da trazim i nisam nasao a nasao sam preko nekih drugih komentara i bio na sajtu Vajsa i zvao, kad uzmem kola otici cu tamo da vidim dezene i sta i kako dalje a kao sto sam rekao narucis i cekas par dana pa kad te zovnu dodjes i posle ti ti momci odrade ukoliko zelis a ako ne ondah sam ali koliko sam cuo one su kvalitetne a mene zanimaju da budu dobre svima nama ali svakako hvala...
http://www.vajsco.com/

Svarog

Jedan momak koji radi kao vozač u nekoj humanitarnoj organizaciji koja ima preko 20 automobila kaže da su oni za neka od svojih kola nabavljali na beogradskom buvljaku i da su tamo uzimali veoma dobre presvlake. Tako ti i ja odem i niko nema za Logana, odnosno na par tezgi mi ponude presvlake koje su "baš za Logana", ali ja vidim da su to univerzalne presvlake gde se pored ostalog navodi i Dacia. Elem, na jednoj tezgi čovek lepo kaže da nema za logana, ali da mogu da se urade. Cena 2.500 din ili 2.700 din ako hoćeš s izvezenim logom na kojem piše "Logan by Renault". Izbor dezena nije neki, samo tri koja su sve nešto sivo-crno. Sedalni deo je sa sunđerom debljine jedno 2 do 3 mm. Materijal deluje kvalitetno. Čovek kaže da su oni skinuli originalni kroj za Logana. I mi se dogovorimo da se urade presvlake i da ih podignem danas popodne. Presvlake sam doneo kući i na prvi pogled deluju veoma dobro. Čak je i logo izvezen u kombinaciji s crvenom bojom, što odgovara boji mog Logiše. Ono što je posebno za pohvalu je to što sam čoveku skrenuo pažnju na to da je moj logan iz nove serije i da mu se srednji oslonac za glavu na zadnjem sedištu razlikuje, tj. da ide preko naslona i dogovorili smo se da sašiju navlaku za taj oslonac shodno njegovim dimenzijama i obliku, što su oni i uradili. Sastav materijala je 60% pamuk i 40% poliester.

Pošto sam tek uzeo presvlake evo ih jošuvek poluspakovane, a sebi sam ostavi kao zadata da ih za vikend montiram, pa ću da javim utiske.

david

Kad ih postavis pisi o njima kako su legle i kako izgledaju, moze da se ode u NS na najlon tamo nema sta nema po tom pitanju od proizvodjaca do preprodavaca verovatno su cene razlicite zavisno od materijala ili sta vec ja to nekao gledam da one budu kvalitetne da tako cuvamo sedista pa kad se operu da se ne razvuku ili posvetle itd itd neznam izbor je velik a do tada cu odluciti a vi prenosite vasa iskustva i pojaviti ce se dobra ideja i solucija...

Dragan.vi

Pre par nedelja bio sam na novobeogradskom buvljaku i lik koji prodaje presvlake za Sandera rece da kostaju 4.200 din.Ucinilo mi se skupo, pa nisam dalje pitao od kakvog su materijala, koje su boje itd, ali mislim da sam uzeo vizit kartu sa brojem mob.telefona (ako nekog interesuje mogu da proverim).

Svarog

Danas sam postavio presvlake i moram odmah da kažem da su veoma kvalitetne, ali da ujedno nisu legle baš najbolje. Kao da to ipak nije šiveno baš po meri, ili jeste šiveno po meri za prethodnu verziju Logana, ako se sedišta razlikuju. Naime, pojedini elementi presvlaka su manji no što bi trebalo, a drugi su nešto veći. Radi se o malim odstupanjima, tek toliko da čovek nezna da li da ih zadrži ili da ih vrati. Na primer, deo koji ide na naslon prednjih sedišta sam jedva navukao, ali je zato sedalni deo legao baš komotno i ima po malo "viška" sa strane. Navlake za naslon glave prednjih sedišta su isto malko veće, a navlake za naslone glave na zadnjem sedištu su taman kako treba. Presvlaka za zadnje sedište je isto nešto manja, ali je presvlaka zadnjeg naslona malkice komotna, ali se fino zategne. Presvlaka naslona prednjih sedišta ne prati oblik sedišta nego se nategne (pošto je tesna) tako da se bočni ispusti za držanje tela u krivinama ne vide i kad se sedne oseća se blaga zategnutost pod leđima. Još jedna je zamerka to što su lastike za zatezanje presvlaka bele i onde gde se vide to baš i ne ide s tamnosivim ambijentom u kabini. Takođe ono što malo nervira je to presvlaka ne pokriva baš potpuno sedalni deo, naročito na zadnjem sedištu. Sve u svemu, kao da su štedeli na materijalu. Ne znam kakva su tačno sedišta na starim Loganima, moguće je da je kroj za ta sedišta. Kad sam naručivao presvlake naglasio sam da se srednji naslon glave na zadnjem sedištu razlikuje i da ga sašiju drugačije i pošto je prodavcu to bilo čudno, moguće je da oni neznaju za izmene i moguće je da se prednja sedišta starih i novih logana razlikuju. To govori i činjenica da sam zadnje presvlake postavio veoma lako i da su u suštini fino legle.
Što se kvaliteta materijala i izrade tiče tu nemam nikakvih zamerki. Štaviše, čovek se zapita kako takav kvalitet može da dobije za samo 2500 din. O kvalitetu materijala svedoči i činjenica da rupe za naslone glava nije moguće napraviti progorevanjem cigaretom (morao sam da sečem) jer je materijal veoma otporan. Ali nije krut i prilikom sedenja ima se prijatan osećaj. O kvalitetu izrade svedoči i to što presvlake nisu popustile iako sam ih natezao da bi legle na prednje naslone. Preciznos šivenja je izuzetno dobra.

Sve u svemu, presvlake bi bile za svaku preporuku kad bi dimenzije bile kako treba. Na kraju krajeva sve je to fino leglo osim naslona prednjih sedišta. Zvaću proizvođača u ponedeljak baš da vidim o čemu se radi.

david

Postreno si se potrudio i to je informacija iz prve ruke...

Svarog

#22
Danas sam proveo par kilometatra u kolima i moram da kažem da su prsvlake vrlo prijatne. Za sada se nisu pomerale, onde gde su komotne nije došlo do uvrtanja, gužvanja i slično. Ostaje da vidim kako će da se ponašaju na naslonu vozača i suvozača pošto su tu nauzategnutije. Ko zna, možda vremenom dobiju dobar oblik.
E da, postavljanje je trajalo skoro tri sata, ali tu treba uračunati česte prekide zbog zatvaranja vrata jer mi je auto na ulici i nisam mogao da radim onako komotno, opušteno. Postavljanje zadnjeg naslona je najkomplikovanije jer mora da se skida.

Veterinar

Nisam morao skidati zadnji naslon (?). Na naslonima vozaca i suvozaca sam imao istu situaciju, ali se to vremenom sredilo, samo su sedalne presvlake sklone blagom krivljenju ka sredini auta.

kiconix

Videh danas u juznom bul. set za logana 5 u 1, patosnice, presvlake, naslon za ruku, zavesice za tockove i piksla - 9000 din. Ko voli nek izvoli.

Keka

Opa.....skupo.....mada sve zavisi kakav je naslon, kakve su patosnice, presvlake......izem ti pikslu, vec je imam  :lux:
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


Svarog

Pa hajde da se vratimo na presvlake. Zadnji naslon u krajnjoj liniji ne mora da se skida, ali mi se čini da se presvlaka mnogo bolje zategne kad se naslon skine. Inače, presvlake su se malo "razgazile", tj. postepeno primaju oblik sedišta. Al što sam danas video presvlake u jednom taxi loganu, one kao plišane, boja tukne na zeleno, prava kičerica.

Vihor

Ja uz laureate dobijam presvlake , el sam dobro razumeo?, ako jesam, kakve li su?
Sve što radi na struju ima beli dim u sebi. Kada taj beli dim jednom izađe, to više nikada neće ponovo da radi.

torent

Za sve verzije u spisku opreme pise presvlake, a misli se na vrstu tkanine sedista.
BASE - Presvlake Ducas
PREFERENCE - Presvlake Geneva
LAURÉATE - Presvlake Pliss

david

Jucer sam upoznao taxistu koji je uzeo presvlake kod Vajsa u TC Piramida i montirane su kao da je orginal na sedistu, pre 14 meseci su bile 5300 ali ima razlicitih cena do 6300 zavisno od kvalitete i kako sam rekao ranije momci iz prodavnice montiraju na sedista za 1000, video sam iz Hit auta i ove su lepse...