K&N filteri

prethodna tema - sledeća tema

omron

jel ima tko kakvu informaciju o K&N Cold Air Intake Kit 2004-09 08 07 06 05 DACIA LOGAN filterima i to daje malo snage

DarioGTI

Ovo bi moglo i u zasebnu temu...  :to:

Ali da nastavim, sa K&N gljivom, panel filterom, ili Green stuff filterom, ili sa bilo kojim drugim filterom/gljivom, NECES podici snagu/moment svog auta. Jedino ces dobiti malo bolji odziv na gas, tj onaj trenutak kad stisnes gas pa dok motor ne odradi svoje, taj trenutak je kraci. Ako ne mislis raskopavati po motornom prostoru, preporucujem ti da stavis panelni filter, dakle da se stavi na mjesto orginalnog filtera. Ako ces stavljati "gljivu" (aka pečurku  :D ) onda ju nekako sprovedi sto dalje od ispusne grane, da hvata sto hladniji zrak.

Ako te još šta zanima, slobodno pitaj.

:dobro:
Nekada:
'03 SupeRNova E7J LPG Europa - 219.200km (prodan)
'07 MCV K4M LPG Laureate A/C- 55 000km (prodan)
'02 SupeRNova E7J LPG Europa - 114.150km (prodan)
A tu je još:
'05 Logan K7M Laureate A/C - 200.000km and counting (HR)
'21 Sandero 1.0 ECO-G H4Dt LPG Comfort - 10.000km (HR)

Branislav-NIŠ

Drugari,

I ja bih takođe voleo da namestim neki sportski filter za vazduh(K&N ili bilo koji drugi),međutim uzaludno tražim radnju u kojoj se tako nešto može kupiti.
Kad već odvajam novce za tako nešto voleo bi da bude originalni proizvod.Molim vas za pomoć oko pronalaženja.Ako iko od vas zna za neki model koji nam odgovara ili radnju sa takvim filterima objavite ili šaljite mail.

Unapred hvala !   :wink:

Keka

Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


dovla


Branislav-NIŠ

Za vašu informaciju:Našo,Zvao,pitao
Uložak panelni zamenski-66€
Ceo kit sa oznakom 57-0356 -158€ -ovo je extra
Sve naravno original K&N
Trenutno nemaju,stiže im za oko 2.nedelje

Keka

Probaj pa javi utiske.
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!


MajorSoul

i mene bas zanima ovo. Aj obavezno javi utiske.  :to:
:wind:
..need more buttons..

bmiillan

dzabe bacas pare, bolje ih upotrebi za nesto drugo
nemoj na silu uzmi veci cekic

Sale

e pa danas sam stavio Sprint Filter


moji utisci...auto je dobio mnogo na odzivu gasa,a samim tim i na ubrzanju :) ipak sam ga skinuo jer sam taj filter uzeo
prvenstveno zbog zvuka koji daje,a na mom autu ga nije bilo...sve u svemu nastavljam potragu za K&N pecurkom koja ce dati i zvuk i odziv na gasu :)

DrJekyll

E baš sam se ponadao da ću naći nekog ko je stavio taj filter i mislio sam da će utisci biti mnogo bolji. Ja isto planiram tako nešto ali me zanima kakve prepravke se trebaju raditi na poklopcu filtera vazduha ako se uzima pečurka.
Ako neko ima ideju neka javi.
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Sale

generalno postoje dva načina stavljanja pečurke na daciu...prvi bih nazvao vikend vožnja jer je se sa tim ne postiže pun potencijal koji daje filter.
Izvadi se fabrički filter iz kutije na motoru i na crevo se nakači pečurka.


Kažem da je to vikend vožnja između ostalog jer ne preporučujem duga korišćenja pečurke sa ovakvom istalacijom jer vazduh koji kroz pečurku ulazi nije usmeren
sa cevkom direktno u motor već ide u veliku kutiju fabričkog filtera.
Drugo i najbolje rešenje je skidanje kutije fabričkog filtera i pravljenje adaptera za postavljenje direktno na motor.





DrJekyll

Ja sam rekao da mi je ona reklama za pežo najjača sa onim likom iz indije. Tako i ja malo hoću da napravim od Dacie nešto malo jače :) naravno za neke male pare...eh da sam imao malo mnogo više para ne bih ja uzeo Sandera nego Audi S nešto...al nema se.
Ovaj filter ako mi bar malo pomogne pri kretanju i preticanju ja ću biti prezadovoljan. Te pare i nisu nešto mnogo za onaj duševni mir....pogotovo kada upalim klimu pa kad treba da krenem sa semafora, a ubrzanje....0,1 :D


Sale hvala puno za slike...sad već imam ideju :)
Horse Power is how fast you will hit the wall but TORQUE is how far will wall move after you hit it...

Aleks

#13
Moje misljenje je da je prilikom montaze K&N filtera jako bitno mesto u motornom prostoru gde ce se on postaviti. Treba ga postaviti sto dalje od motora na mesto sa kog bi uvlacio sto hladniji vazduh. Usisavanje toplog vazduha moze imati kontra efekat na performanse motora (negde sam cuo ili procitao). Burazer pre 10-ak godina stavio takav filter na Golf 2 Gti 150ks i sto se tice snage i obrtnog momenta-nista posebno. Subjektivni osecaj je da auto bolje ubrzavavao zbog zesceg zvuka motora i nista vise, samo sto je mozda bio za nijansu bolji odziv na gas. U svakom slucaju, pozdravljam svaku modifikaciju na autu, pogotovo kada se radi u sopstvevoj reziji, ali mislim da treba prvo konsultovati ljude iz "te price" cisto da ne bi doslo do bacanja para uzalud.  :ziveli:

Keka

Zaboravili ste trecu varijantu, a to je K&N ulozak koji se stavi u kutiju umesto kartonskog uloska. 

http://www.knfilters.com/search/product.aspx?Prod=E-1150
Valjda mogu i ja jednom u zivotu da budem svaki dan pijan!