Prestala prodaja Logana na hrvatskom tržištu

prethodna tema - sledeća tema

LeNgenda

Citat: leotar poslato 09.01.2011. - 13:48
Isto tako, moguce da se teren malo "odmori" i pripremi za pravog Logana 2.

I ja mislim isto, smuckace se nesto na foru Megane 2, klasican sedan je ono sto je probilo Daciju i samo to je i moze odrzati, ostali modeli su samo prosirenje ponude, koncepcija prostranog sedana sa crnom rupom za 7.000 evra nikad nece biti prevazidjena, a i Loganu ovakvom kakav je je vec sedma godina, vreme je za refresh.

Sandero je ukupno bolji u prodaji jer se vise svideo zapadnjacima koji standardno vise vole hatch od dupenceta. Cekamo pravi Logan 2 zajedno sa monovolumenom i eventualno Citadinom za 5.000 evra.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Milence

Moje skromno mišljenje je da su za kratko vreme "prepunili" tržište novim modelima. To im se trenutno obija o glavu, imali su kao i svi proizvođači ekonomsku krizu, i sada se treba izvući. Prave po meni fatalnu grešku ispitujući tržište po tuđim modelima - šta ide, šta ne ide, otuda verovatno i odluka da se guraju modeli koji imaju prođu. Slažem se sa @LeNgenda da će verovatno pokušati da potrošače uteraju u megana ili da ih dodatno "popnu" u nešto što nit je za put nit za oranje njive čega je tržište prepuno...

Veterinar

Mislim da ce se Stepway i dalje odlicno prodavati, s obzirom da je danas (za razliku od vremena kada sam ja kupovao auto) i Punto Classic u ponudi. Dustere sve cesce vidjam.

"U prvih osam mjeseci 2010. godine Dacia je širom svijeta prodala 221.092 putničkih vozila, što je za 12,1% više u odnosu na prethodnu godinu i 15.839 komercijalnih vozila, što je za 43,9% više u odnosu na isti period 2009. godine.
Od svog predstavljanja u aprilu 2010. godine, novi Duster bilježi ogroman uspjeh na svim tržištima, a zaključno sa mjesecom augustom širom svijeta je već naručeno preko 64.000 primjeraka.
U zemljama Magreba, ukupna prodaja Dacije porasla je za 4,5% na 26.310 vozila, uprkos padu cijelog tržišta od 3,1%. U Evropi, prodaja je porasla za 20,9% na 161.317 vozila, što predstavlja tržišni udio od 1,7%. Zaključno sa augustom 2010. godine, najveća tržišta Dacije su Francuska (76.255 vozila), Njemačka (23.949 vozila), Italija (15.368 vozila) i Španija/Kanarski otoci (14.285 vozila)."

U toku 2010 godine u FR je prodato preko 100.000 Dacija.  :to:

Loganovac

 :ces: FR: Pitanje je koliko preko 100.000, jer ako je baš 100.000 onda je prodato samo 23.745 vozila od septembra do kraja godine (prosečno 5.936 mesečno), a za prvih osam meseci 76.255, odnosno 9.532 mesečno? Ovo nije dobar trend...
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Sir Oliver

Citat: Keka poslato 09.01.2011. - 14:10
Mislim da ni oni nisu ocekivali da ce Sandero toliko ugroziti Logan.

Cinjenica je da je lepsi, prakticniji, videcemo sta ce preduzeti Renault.
Jeste stvar ukusa, ali mislim da Sandero nije ni lepši ni praktičniji od Logana. Jednostavno je manji i .
I drink to make other people more interesting.

LeNgenda

Mozda nije ni stvar ukusa, nego stvar klase. Koliko god oni licili (iz objektivnih razloga, jel`te), oni ipak nisu konkurencija u klasi, ali u okviru brenda Dacia izgleda da jesu. Ako se tako gleda, Logan je bolja kupovina jer za isto para dobijes "vise auta", veci gepek, malo vise prostora pozadi. Meni oborivo zadnje sediste nista ne znaci, caletu se vise svideo Sandero i eto, meni je bilo potpuno svejedno.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

saša61beograd

#21
Citat: Loganovac poslato 10.01.2011. - 06:44
:ces: FR: Pitanje je koliko preko 100.000, jer ako je baš 100.000 onda je prodato samo 23.745 vozila od septembra do kraja godine (prosečno 5.936 mesečno), a za prvih osam meseci 76.255, odnosno 9.532 mesečno? Ovo nije dobar trend...
Ako je trend prodaje opadajući ne vidim zašto bi nas to brinulo.Kriza je opametila sve proizvođače pa sad dobijamo više za manje para!Ako malo padnu direktorske plate ili profiti Reno-a,bože moj,pali su i moji prihodi.Ja bez Reno-a propasti neću, a on bez mene (nas,ovakvih širom sveta) hoće.

Veterinar

#22
U toku prosle godine prodaja Dacija u Francuskoj porasla je za 70.9%. Prodato je 104.642 automobila, dok je 2009 godine prodato 61.217.

Od avgusta u Francuskoj je u proseku mesecno prodato 7097 Dacija .

ppejic

Citat: LeNgenda poslato 10.01.2011. - 10:32
Mozda nije ni stvar ukusa, nego stvar klase.

Jedino ako mislis na cenovnu klasu. Inace ne pripadaju istom segmentu vozila.

Inace, po meni, Logan II je ekstra lep i po eksterijeu i po enterijeru u odnosu na Logan I.

LeNgenda

#24
Da, B i C klasa, s tim sto nisam siguran da neko ko je kupovao Logana, bio svestan da zapravo kupuje konkurenta Astri, Golfu, Aurisu. Kod Sandera je ocigledno u koju klasu spada, a Logan ako podje stopama Megane 2, poskupece, ali ce biti luksuzniji, koliko to Dacija moze biti.
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

david

Ja kad sam kupovao Logana uopste nisam mislio na Sandera. Logan ima veci gepek i vise prostora na zadnjem sedistu. Ja sam skupljao pare za nova kola a ne polovna i znao sam sta kupujem i za te pare imam sve. U Hr je drukcije, jace plate, povoljniji krediti, utjecaj zapadnog trzista itd tako da Logan slabije ide. Tako je barem u kraju gde zive moji i na kraju Dacia je zakon..

Misa

U potpunosti podržavam ono što je rekao David. I ja sam se prilikom kupovine vodio istim razlozima.

kiconix


DzoniLoganDci

#28
LOGAN JE LOGAN I JA GA OBOZAVAM. OBOZAVAM NJEGOV GEPEK I LINIJU..
I NECU GA MENJATI ZA 10000000000 SANDERA. izvinjavam se ljubiteljima sandera, ali o ukusima se ne raspravlja. svako voli nesto, ali ja logana.. meni je auto super.. basss super


Edit Loganovac: super je što ovako pišeš o Loganu  :woo-hoo: , ali molim te ubuduće to uradi malim slovima, u skladu sa pravilima.

kapsid

Dragi moji,
evo u potrazi sam za novom Daciom,a kao jedna od prvih želja je i logan.
Da se samo nadovežem da je u BiH,od početka ove godine jako slaba prodaja logana :bullshit:,prodavci kažu istisnuli ga stepway i sandero,tako da ga  ni u BIH više nema niti se ovdje može poručiti,napominjem da sam 4 ovlašćene kuće obišao :agr:
Ne može somun bez najmanje četiri kifle da balansira!