Dacija logan 1.4mpi-potrosnja BMB

prethodna tema - sledeća tema

vucki

Kao sto rekoh u naslovu interesuje me neka orijentaciona potrosnja Dacije Logan 1.4mpi,auto sam kupio pre dva dana tako da ne znam nista ni o daciji kao autu a ni o ovom 1.4 motoru,svaka informacija i savet su mi dobro dosli,prvi utisci su za sada pozitivni a za dalje cemo videti.

krle

Neka moja iskustva.

-Mešovita vožnja  (prosečna brzina oko 35 km/h) od 6,4-7,2 l.  
-Na Autoputu, pri brzini ne većoj od 110 km/h i zahvaljujući pokazivanju trenutne potrošnje BC mogu održavati  potrošnja na  5 l ,a sa uključenim
klima uređajem na 5.5l. Pri brzinama od 120-130 km/h potrošnja je od 6.5-7.5 l.  

Radio sam proračun potrošnje,upoređivao ih sa pokazivanjem BC i  uvek su rezultati bili približno isti.

Za isključivo gradsku  vožnju nisam radio proračune, a to me i ne zanima.   Po mom mišljenju to je iluzorno raditi u Beogradu i imam stav da će
svaki automobil u nenormalnim uslovima saobraćaja potrošiti nenormalnu količinu goriva,  odnosno onoliko koliko mu treba.  

vucki

Hvala kolega,upravo to me je i zanimalo,cisto neki prosek potrosnje,a grad je prica za sebe,svaki auto srkne na kreni stani...

sanderoman

Citat: vucki poslato 21.12.2010. - 17:01
svaki auto srkne na kreni stani...
srkne ali neki srkne vise a neki manje, u kojoj grupi je Dacia? :hihi1:

mladja73

Moja potrosnja je tu negde kao i Krletova...
Trčeći il' polako, svi na kraju stižemo na isto mesto.

ppejic

#5
Po Nišu tokom leta oko 9L BMB, zimi 10L BMB. NA otvorenom do Zlatibora, po Zlatiboru i nazad 6.5L sa klimom. Isto važi i do CG i nazad, takođe sa klimom.
Prosecna potrosnja TNG mi je bila u svim režimima prethodno opisanim skoro isto povećana, za 1L.


Svarog

Moje opšte iskustvo je da će auto u idealnim uslovima da ti troši onaj minimum koji je naveden u katalogu, a u ostalim režimima oko 1 litar (ili više) manje nego što je navedeno. Na primer, ja sam onomad išao do jednog sela kraj Loznice i prešao ukupno 350 km, a potrošio 23 litra. To je oko 6,6 litara na 100 km, a put je uključivao i oko 110 km autoputem (vozio sam 110–130 km/h), kao i vraćanje po kijametu i s dosta čeonog i bočnog vetra. U kolima nas je bilo trojca, bez prtljaga. I naravno, u potrošnju je uključeno i kreni-stani od Genex kula do Gazele, što je trajalo beskonačno dugo.

P.S. Govorim o BMB95, naravno.

Deda

#7
auto put 90- 6,5
            120-7,5
            170-9
sa klimom isto
Po Beogradu sa klimom konstantno podji stani-9,3
Odavno sam prestao da racunam, prezadovoljan sam. U medjuvremenu ugradio plin i potrosnja kao i kod @ppejic-a , baci pogled iznad....

saša61beograd

Gotovo redovno 20l-250km znači 8,0l po Beogradu i okolini ali uz izbegavanje gužvi i zastoja(nemam živaca za to,pomerim posao ili idem autobusom).Uvek vozim maksimalno štedljivo,ali kad je jako hladno zagrevam motor par minuta.U drumskoj vožnji (npr.BG-CG) uvek ispod 6,5l,uz klimu oko 50% puta.
Najmanja potrošnja prošlog leta BG-Kladovo 5,3l(lagano,70-90,četvrta,peta,put prazan,klima povremeno.Mislio sam da mi se pokvario merač,prosto sam se obradovao kad je konačno skinuo crticu.Kao što se sad obradujem kad upali sve četiri na termometru!
Potrošnju merim ovako:kad ostane poslednja crtica pre rezerve upišem kilometražu,sipam gorivo i kad opet ostane jedna crtica obračunam.Imam obračun gotovo od prvog dana.
Dobra vest za sve:ne sekirajte se oko potrošnje- ne može potrošiti više nego što ste sipali!!
Loša vest za sve:koliko god da sipate,potrošiće!!!

boban66

Kad sam kupio auto gotovo godinu dana sam testirao potrošnju, i zaključak je da troši manje od navedenog u prospektu. Ja doduše vozim ,
,,Penzionerski,, i troši mi u mešovitoj vožnji 7-7.3 L , na otvorenom 6.4L. Išao sam od Smedereva do Zlatibora i nazad s kolegama sve 100kg i više, puna kola + prtljag+ zimai potrošio je 6.9 L BMB 95 ,mada nisam prelazio 3000 obrtaja.
Ko sebe osudi, služi doživotnu robiju.

Zoran

Boban66 moja i tvoja penzionerska vožnja nisu iste. Ja u 5.oj vozim 1500 - 2000 rpm, bax 2300 i imam potrošnju između 5 i 6 l/100km. Ljeti je bliže 5 a zimi bliže 6l/100 km.
Sam svoj gazda - vazda.

John Reynolds

Citat: Zoran poslato 26.01.2011. - 21:49
Boban66 moja i tvoja penzionerska vožnja nisu iste. Ja u 5.oj vozim 1500 - 2000 rpm, bax 2300 i imam potrošnju između 5 i 6 l/100km. Ljeti je bliže 5 a zimi bliže 6l/100 km.

To znači da otprilike voziš 80 km/h? Jesi li merio koliko bi potrošio ako bi vozio 120 km/h? Ne možeš baš uvek osamdeset...

Zoran

Ja sam ti čovjek malo na svoju ruku, nikad preko 80 km/h, pa čak do Venecije i nazad.
Sam svoj gazda - vazda.

silent

 :respect: I ja isto. Sem po auto-putu, a i tad do ogranicenja. Penzionerski

Dejan 1,4mpi

Tesko da i moze negde da se vozi vise od 80, osim na auto putu. A i tu postoji bezbroj ogranicenja. Moja dnevna "kuca-pos'o" tura podrazumeva i oko 40km auto puta. Od N.Beograda do Bubanj Potoka nema deonice gde brzina nije ogranicena na 80km. U stvari ima, nekih 2 km ispred rampe ali tu i tako nema smisla ubrzavati. Dalje od naplatne rampe, nekih 3 km ispred je gradiliste (most kod Transpeda), tu se rezim stalno menja, a tu je i usko grlo pa zbog autobusa gsp-a nije pametno jurcati.
U preostalih 20km opet je skoro 5km ograniceno na 80 zbog uspona i potom nizbrdice.

Naravno, nisu svi "ograniceni" ko ja, voze ljudi i brze od 150. Nema veze sto znakovi nalazu drugacije, ko jos to gleda.

Sve u svemu, i da imam neki auto za trku, nemam gde da ga vozim. Zato mojih 70-ak konjica samo kaskaju, najcesce oko 90km/h a pri tom "popiju" u proseku oko 7,2l TNG-a. Pu pu, da ih ne ureknem.

Sorry zbog duzine posta, i off topic-a, nesto me zeza net pa dok radi koristim priliku :)