Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

bracakg

 Evo i ja da napisem iskustvo sa potrosnjom.Sipao sam pun rezervoar 46.7l a pre toga uradim interni test i pokaze 7l vozio po gradu nekih 70km i prosek je bio 8.2 po BC posle krenem na put nisam resetovao i prosek padne na 6.1 za ukupno 513km od toga auto-put nekiih 300km prosecne brzine 60km.Nisam ga vozio brzo sve ispod 3000 obrtaja posto je jos nov presao ukupno 700km.Ja sam zadovoljan.Mislim da bi samo na otvorenom bilo nagde oko 5.5

DejanLogan

Citat: LeNgenda poslato 28.01.2010. - 22:35
Daj, bre, svaki put se obradujem k`o kuce kad procitam 5,7 ili tako nesto, kad ono "diz`lo"...

nije nemoguce sa benzincem (Dacia Logan 1.4MPI bezolovni benzin, lukoil pumpe) da se postigne ispod 6l/100km
samo nemoj da se trkas izmedju semofora, vozis umereno, na 2000 o/m u sto vecem stepenu prenosa... nekada i kada dodjem na 60km/h i znam da necu ubrzavati pustim ga u peti stepen i ide jako fino... SVAKO KOCENJE je rezultat BESPOTREBNOG UBRZAVANJA  :whistling:

po gradu vozim polako, kad vidim da ce crveno pustim gas i dokotrljam se do tamo i krenem na zeleno isto kad i onaj sto je dojurio do semafora pa naglo zakocio  :lazy: takodje cesto biram duzi put sa manje semafora i zaustavljanja (kejom i tranzitom umesto kroz centar- ISPLATI SE)
neki kazu "vozi ko baba", ja vozim STUDENTSKI sa 5.5l/100km u mesovitoj voznji i stedim benzin  :rtfm: !!
mozda sam "baba" al retko svracam na pumpu  :kava:

msecanmo

Kod mene po gradu 8-9 litara a na otvorenom 6-6.5 litara, pa zadovoljan kad nemože manje :kava:

Dragan.vi

Kod mene i zimus nije prelazilo 8.7l po gradu :too:

bind

Sandero Stepway 1.5dci

Sipano  41 litar (do prvog klika)

Voznja:
Gradska voznja ---150 km
Auto put ------------540 km
_____________________________

Ukupno------------- 690 km

Ponovo sipano 41 litar (do prvog klika)

Prosecna potrosnja : 5.95 litara

Nov auto u fazi razrade vozen uglavnom do 2500 obrtaja .

1 malo potpitanje za drugare sa foruma:Jel to ta potrosnja ili ce vremenom pasti ili se povecati kad se auto malo razradi .Kakva su vasa iskustva.



leotar

Napisah post i izgubi se ko zna gdje... Zadnji vikend sam presao ravno 500 km (tacno: 499). U subotu 237, a u nedelju 252. Cista voznja na otvorenom putu, bez ikakvog forsiranja, na vrh gasa. Uglavnom 5-tom (85%), i nesto 4-tom (10%). Vmax je bila 100 km/h. Ja sam u autu. Nasuo rezervoar, ali ne do vrha tako da mi se najgornja crta ugasila vec nakon cca. 500 metara. Zadnjih 10 km je bila cisto gradska voznja: 1-2-3-1. Nakon svega toga mi jos gore 3 crtice  :jea:

Nekako mi se dosad cini da se najsporije "trose" crtice oko sredine, 4 i 5.

perke21

Poslednji vikend sam prešao 2440 km. Skoro sve je bio auto-put (oko 200 km je bio regionalni put, dakle otvoren). Na put sam krenuo sa 300 km na brojaču, dakle nisam forsirao, tj. vozio sam oko 3000 obrtaja (na auto putu 100-110, na regionalnim putevima oko 80). Gorivo sipano na pumpama u Srbiji, Sloveniji i Italiji (BMB 95). U kolima dvoje odraslih i dvoje dece (svi zajedno teški 240 kg) i u gepeku više torbi (težina oko 20 kg).

Na kraju potrošnja 7,4 l. Prema specifikaciji potrošnja bi trebala biti niža. Nadam se da će se malo smanjiti kad se motor "razradi". Uskoro će i plin pa ću onda da  :kolo: :harmonika:

bracakg

Evo moje potrosnje za nekih 360km.Na otvorenom putu KG-Raska 5.1l padalo je i na 4.9 pa posle malo uzbrdo kroz grad i na kraju 5.3l auto je jos u razradi 1000km tek benzin kupljen na LUKoilovoj pumpi   prosecne brzine oko 70-80 petom a i nesmem vise znamo kakve su kazne.Ja sam prezadovoljan i to je stvarna portosnja jer imam na BC kolko km, kolko litara potroseno od zaadnjeg reseta,kolki prosek na 100km i sve se slaza a i dopunio sam rezervoar kad sam stigao

msecanmo

#68
Neznam kako vi mjerite tu potrošnju :ces: ali ovo kod mene je pravilno mjerenje :to:
Uvjek nadosipam gorivo kad se upali zadnja crtica(kad se ona upali ja u vožnji odmah resetujem brojač tako da nesmije biti greške).
SIPANO gorivo         PRIJEĐEN put       PROSJEČNA potrošnja
48                            566                      8,4
29                            300                      9,6
49                            520                      9,4
21                            318                      6,6
15                            220                      6,8
20                            240                      8,3
21                            262                      8,0
20                            220                      9,0
40                            440                      9,0
20                            260                      7,7
------------------------------------------------
283                          3364                     8,4


E to je realna potrošnja  :kava:  od toga 80 posto grad a ostalo nazovi otvorena vožnja  :cool:

Dragan.vi

Za ovih skoro 9 meseci nikad se nije desilo da odu 2 crtice za pređenih 170km.Nastavlja se agonija po beogradskim ulicama. :badmood:

vojo76

#70
Auto nerazrađen (800km prešao)...

GRAD
 U gradu od 9,5 do 10.5. Problem je verovatno kreni-stani vožnja (ujutru 1.5 km do vrtića, pa opet 1.5km do posla i poslepodne opet samo obrnutim redom :))

Sa dužom vožnjom po bulevarima izlazi oko 8 - 8.5

VAN GRADA
 Na putu do zavičaja (50km udaljenost) prosečna oko 5.5 (5-ta sa 2.2K obrtaja kroz 5 naseljenih mesta do cilja)

SADA PITANJE ZA STRUČNJAKE  :hm:
 Sipam gorivo na OMV-u i izađem iz naselja i resetujem brojač. Peta sa 2K obrtaja i posle 10km prosečna potrošnja je 4.4 lit/100 !!!  :woo-hoo:.

Ko je zaslužan za rezultat: OMV ili vetar u leđa koji nisam primetio :)  
Jes da sam putovao na jug ali ne verujem da nagib zemljine kugle  :Smiley::Smiley:

VeDuS

Verovatno da je O.K. jer je to sve po ravnom a i brate 2000 obrtaja..... A jos kad bi ga mogao u petoj na jedno 900-1000 obrtaja...mozda bi poceo i da pravi gorivo. :lau: :lau:
sala...ali ipak to nije bas uobicajena voznja ipak je realnije ono gore sto si naveo.(Mora da su te i svi trabanti i fice do zavicaja oflekali samo tako  :wink: :lau: :lau: :lau:)

vojo76

#72
ima i gorih od mene  :hall:


Loganovac

Ja ovako mogu da vam snimim klip sa potrošnjom od 0,0 L/100km - resetujem BC i sjurim se niz Bubanj Potok kočeći motorom... Nemojte da se ložite, ne biva to tako...
Setih se onog klipa sa Loganovim ubrzanjem do 160km/h - na klocnama!  :Smiley:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Deda

Citat: msecanmo poslato 14.04.2010. - 19:31
Neznam kako vi mjerite tu potrošnju :ces: ali ovo kod mene je pravilno mjerenje :to:
Uvjek nadosipam gorivo kad se upali zadnja crtica(kad se ona upali ja u vožnji odmah resetujem brojač tako da nesmije biti greške).
SIPANO gorivo         PRIJEĐEN put       PROSJEČNA potrošnja
48                            566                      8,4
29                            300                      9,6
49                            520                      9,4
21                            318                      6,6
15                            220                      6,8
20                            240                      8,3
21                            262                      8,0
20                            220                      9,0
40                            440                      9,0
20                            260                      7,7
------------------------------------------------
283                          3364                     8,4


E to je realna potrošnja  :kava:  od toga 80 posto grad a ostalo nazovi otvorena vožnja  :cool:


i ja mislim da je ovo najrealnija potrosnja...