Sandero - potrošnja

prethodna tema - sledeća tema

kiconix

Normalno. Ne zaboravi da je sandero veci i da ima drugacije odnose u menjacu.

Inferno

I ja sam se manje razocarao u potrosnju (kod mene skoro 9l grad) ,ali dinamika voznje me ubi,u poredjenju sa mojim bivsim rendjom 5 1.1 i cak i sa jugom ovo je previse tromo :badmood:

edc

#47
Citat: Inferno poslato 27.01.2010. - 14:35
I ja sam se manje razocarao u potrosnju (kod mene skoro 9l grad) ,ali dinamika voznje me ubi,u poredjenju sa mojim bivsim rendjom 5 1.1 i cak i sa jugom ovo je previse tromo
Mali off... Ja sam takodje, u pocetku bio malo razocaran tromoscu, ali sada, posle 7000 km, situacija je osetno bolja. Auto osetno bolje vuce, narocito kada se natera preko 4000 obrtaja, tada se naprasno probudi!

Boqy

Meni je potrosnja u poslednjih par nedelja po bordu oko 11.3, pre zime je bila oko 10.4, ispod toga tesko.
Ne znam kolko je ovo tacno, mozda stani-kreni voznja bas mnogo utice.
Inace na otvorenom je oko 7.5 prosek.

lesandra

#49
 :bonk: 10L u gradu.

Loganovac

Pa jel to mnogo? Na gradskim relacijama koje ja vozim ni 12 ne bi bilo previše - uaplim auto, muvam se par stotina metara po dvorištu i pasažima, onda dve kratke jednosmerne uličice sa zeznutim raskrsnicama, staneš svakih 100m, zatim skver, par semafora, pešački prelazi na svakih 50m... Tako pređem dva kilometra i stigao sam na posao, muvam se po parkingu i ugasim motor. Nazad isto. Pitam - da li je mnogo 12l za ovakvo maltretiranje?
Znači, ako imaš čak i normalnije uslove gradske vožnje, 10l nije previše. Onih 7.5 je važnije, mada se i tu pitamo pod kakvim režimom vožnje - ja sam na putu do Kovačice i nazad na prošlom okupljanju imao prosek 7l TNG-a (znači bilo bi verovatno 6.2 do 6.4 benzina) -  :lazy:
Znači,  :wind:
Okolnost: kipuća voda - krompir omekša ali jaje otvrdne.
Dakle, ne žalite se na okolnosti već razmislite od čega ste napravljeni.

Boqy

Evo ako nekome treba za poredjenje, proslo leto put Beograd - Ohrid, cetvoro u kolima, 4 torbe, sve knap napunjeno, ako se dobro secam na kraju je bord pokazao 7.4.
Auto putem je bilo oko 7.7 pa je kasnije pala potrosnja.
Beograd - Pancevo, dve osobe, potrosnja oko 6.5.
Novi Mercator - Brankov most, oko 17h potrosnja po bordu 23l :D, od mosta do stana je pala na oko 13.5.
Poz.

brave


   Potrošnja u gradu je 9,7 l uz prosečnu brzinu od 20,5 km/h. :kava:

Deki

Redovno vodim evidenciju o potrošnji goriva na osnovu dva parametra:

1. Prema bord kompjuteru:
Potrošnja grad: 5.2 - 5.6 l/100km
Potrošnja put:  4.3 - 5.1 l/100km

2. Od jednog do drugog sipanja goriva (50l):
Pređeni put = 955km - 970km
Prosečno    = 5.2l/100km

Za sada je potrošnja u granicama fabrički deklarisanih a sigurno će biti veća kad otopli i počne korišćenje klime.
Svi smo mi deca. Jedina razlika je u našim igračkama.....

LeNgenda

Daj, bre, svaki put se obradujem k`o kuce kad procitam 5,7 ili tako nesto, kad ono "diz`lo"...

Nismo merili potrosnju precizno od cepa do cepa, ali odoka u gradu sa max tri putnika ne prelazi 9, a na otvorenom do 80km/h pada na 6 i manje. Kad napunimo, pa predjemo 300-400 km u cugu, pa dopunimo i podelimo, izvesticu.

Neki dan mi jedan sa Golfom 3 mase da spustim prozor i prvo sto pita: "Je li, jel tacno da guta u gradu?" Ja mu rekao ono sto sam gore napisao, on covek odahnuo. Kao da je kaparisao jednog Sanderoza, pa je sad nervno rastrojen zbog bangave propagande o Dacijama i njihovoj potrosnji...
Интелект не може да се глуми. То је ипак наш терен.

Dragan.vi

Za sada mi nije prelazio 8.6l bezolovnog 80% gradska voznja.Videcemo sledece sipanje posle ovolikog minusa.

ppejic

Citat: brave poslato 28.01.2010. - 10:43
   Potrošnja u gradu je 9,7 l uz prosečnu brzinu od 20,5 km/h. :kava:

Bravo za drugi podatak!

Bez podatka o prosecnoj brzini, podatak o prosecnoj potrosnji u gradu nema neki znacaj.

Peja

hemicar

Evo i moje potrosnje.

Metoda je ona sa drzanjem meraca obrtaja i kontaktom (znaci neprecizna):
Mesano grad i van grada uslovi katastrofa (sneg i led na putu u nekim delovima 30km/h na otvorenom)
Kilometraza nije losa presao sam 472 km i potrosio 35,37 l.

Potrosnja znaci: 7,70 l/100km.

Meni je to malo puno, ali videcemo kad nakupim za pun rezervoar, pa tacnom metodom odredim potrosnju.

Boqy

Da dodam i taj podatak o brzini.

Potrosnja: ~12l
Brzina:      ~16km/h

Korvin

Evo i mojih podataka:

200km iskljucivo po gradu, vecinom kreni - stani:

Prosecna potrosnja: 10.7 L
Prosecna brzina: 18.0 km/h